ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.01.2024
Просмотров: 118
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар
Мектеп: | №16 | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәні: | Қазақ тілі | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бөлім: | Қоршаған орта | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: | Аязбаева.Ә.К | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | 18.04.23 | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 2 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Зат есім, етістік, сын есім | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 2.3.1.1 мұғалімнің көмегімен жеке сурет /сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау,/ әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу 2.4.2.3 сөз таптарын ( зат есім,сын есім, сан есім, етістік ) ажырату | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы | | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңдері | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 3 мин | Үй тапсырмасын тексеру Оқушыларды 4 топқа бөлу | Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын тексеру | Дескриптор: | Оқулық | | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 25мин | Жаңа сабақ 1-тапсырма Сұрақтарға жауап бер,әрбәр топқа бір ұпай Зат есім дегеніміз не? Етістік дегеніміз не? Сын есім дегеніміз не? Етістіктің түрлері | Сұрақтарға жауап береді | Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді-2б | Презентация | | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 2-тапсырма Суретпен жұмыс Құс ұшты,аю бал жеді,түлкі отыр,аю гитара ойнап отыр,қызыл қоңыз кітап оқып отыр Таулар,бала,қария,сиырлар,шөп,аспан Қарбыздың дәмі тәтті, сырты қатты,Іші қызыл,сырты тәтті. Сиыр-сиырлар,қой-қойлар,қыз-қыздар,үй-үйлер,шелек-шелектер | Әрбір топ өз суреті бойынша дұрыс жауап береді. | Дескриптор: Сурет бойынша жауап береді-2б | Презентация | | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Күрделі етістіктен дара етістік жаса: барып едім- бардым Зат есімнің сұрақтарын ата-кім?кімдер?не?нелер? Сөйлемнің ішінен сын есімді тап:менің ағам қызықты кітап оқыды.- қызықты Сын есімнің ережесін айт.- заттың сынын,пішінін,түр-түсін білдіреді,қандай?қай?деген сұрақтарға жауап береді. Етістікті тап: далада ағаштар өсіп тұр.-өсіп тұр Зат есімді тап: мен бүгін бес алдым.-мен Жалқы есімге 3 мысал келтір.-Қарағанды, Алматы,Алиби Берілген зат есімге көптік жалғауын қос:кітап-кітапар | Қораптың ішіндегі сұрақтарға жауап береді | Дескриптор: Әрбір сұраққа дұрыс жауап береді-2б | Оқулық | | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
| Семантикалық картаны дұрыс орындайды | Дескриптор: Сөз таптарын ажырата алады-2б | | | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 10 мин | Қосымша тапсырма | Тапсырма орындайды | Дескриптор: | Қима қағаздар | | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Кері байланыс | Кері байланыс жасайды | | Кері байла-ныс парақта-ры | |
Білім беру ұйымының атауы | | | ||||||
Пәні: | Қазақ тілі | | ||||||
Бөлім: | Қоршаған орта | | ||||||
Педагогтің аты-жөні: | | | ||||||
Күні: | | | ||||||
Сынып: 2 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | | |||||
Сабақтың тақырыбы: | Өзіңді тексер | | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 2.4.2.3 сөз таптарын ( зат есім,сын есім, сан есім, етістік ) ажырату 2.4.2.5 дара және күрделі зат есім/ сын есім/ сан есім/ етістікті анықтау | | ||||||
Сабақтың мақсаты | сөз таптарын ( зат есім,сын есім, сан есім, етістік ) ажырату дара және күрделі зат есім/ сын есім/ сан есім/ етістікті анықтау | | ||||||
Сабақтың барысы | | |||||||
Сабақтың кезеңдері | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | | |||
Сабақтың басы 10 мин | Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үйге тапсырма 63-жаттығу Мақалды жатқа жаз. Мағынасын түсіндір. Мәуелі ағашқа тас атпа. Берекелі елден мереке кетпес. | Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды | ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Мақалды жатқа жазады-1б | | | |||
Сабақтың ортасы 25мин | Жаңа сабақ ФС тапсырма 1-жаттығу Өлеңді жатқа жаз. Төскейден жел еседі, Төбемнен бұлт көшеді. Туған жерім мен үшін Көк майсасын төседі. Етістіктің қай сөзбен байланысып тұрғанын айт. Жел еседі,бұлт көшеді,майсасын төседі. | Өлеңді жатқа жазады | ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Өлеңді жатқа жазады-1б Етістіктің қай сөзбен байланысып тұрғанын айтады-1б | Оқулық | | |||
| ЕБҚ және ЕҚБ 2-жаттығу. Мәтінді оқып,етістіктерті тап. Шілікті өзені ауылды жанамалай ағады. Жағасы қалың шілік. Қыста ернеуіне дейін мұз қатып жатады. Көктемде сең жүреді. Жаз шығысымен суы таязда қалады. Ең терең жерінің өзі тізеден аспайды. Етістіктердің дара немесе күрделі екенін айт. | Мәтінмен жұмыс жасайды | ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Мәтінді оқып,етістікті табады-1б Етістіктің дара немесе күрделі екенін айтады-1б | Жұмыс дәптері | | |||
| 3-жаттығу Суреттегі зат атауларын олардың қимылын білдіретін сөздермен сәйкестендіреді. Жапырақ түседі Қауын піседі Гүл өседі | Сөздерді салыстырады | ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Суреттегі заттардың атауларын сөздермен сәйкестіреді-1б | | | |||
Сабақтың соңы 10 мин | Үйге тапсырма 4-жаттығу Сын есімі бар бағандағы сөйлемдерді көшіріп жаз. Оның кішкене құлағы,қысқа инелері және ұзынша тұмсығы бар. Бұл не? Оны қандай сын есімдермен сипаттап айтуға болады? Кері байланыс | Сын есімдері бар қатарды көшіріп жазады Кері байланыс жасайды | ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Сын есімдері бар қатарды көшіріп жазады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б | Кері байла-ныс парақта-ры | |
Білім беру ұйымының атауы | | | ||||||
Пәні: | Қазақ тілі | | ||||||
Бөлім: | Қоршаған орта | | ||||||
Педагогтің аты-жөні: | | | ||||||
Күні: | | | ||||||
Сынып: 2 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | | |||||
Сабақтың тақырыбы: | №120 сабақ. Біздің жобамыз. | | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 2.1.1.1 тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру | | ||||||
Сабақтың мақсаты | тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру | | ||||||
Сабақтың барысы | | |||||||
Сабақтың кезеңдері | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | | |||
Сабақтың басы 10 мин | Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үйге тапсырма 4-жаттығу Сын есімі бар бағандағы сөйлемдерді көшіріп жаз. Оның кішкене құлағы,қысқа инелері және ұзынша тұмсығы бар. | Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды | ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Сын есімдері бар қатарды көшіріп жазады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б | | | |||
Сабақтың ортасы 25мин | Жаңа сабақ ФС тапсырма Жұмбақ тапқырлықты талап етеді. жұмбақ жасырғанда айтылар анық нәрсені ойда бүгін қалып,соған ұқсас нәрселерге теңеп, тұспалмен жеткізеді. Аласа ғана бойы бар, Тоғыз қабат тоны бар. Қалың киімді ұнатады, Шешіндірсең жылатады. (Пияз) 1-жаттығу Суреттегі заттар туралы өзің жұмбақ құрастырып көр. Қабат-қабат қаттама, Ақылың болса аттама. Ақылын оның ала бер, Айтқан сөзін жатта да. Кітап Жап - жасыл, сопақ дақыл жерде жатыр, Дер кезінде жинамасаң, сарғайып кетер батыр. Жауабы: қияр | | ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Жұмбақ құрастырады-1б | Оқулық Дәптер | | |||
| ЕҚБ 2-жаттығу Ішінде сын есімі бар жұмбақтар іздеп,жина. Ондағы сын есімдердің рөлін түсіндір. Сопақша көк өңі бар, Пайдалы мөлдір сөлі бар. Піскен кезде жияр, Оның аты. Қияр Жасыл ала дөңгелек, Бақшада жатыр дөңгелеп. Қарбыз. | Сын есімі бар жұмбақты табады | ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Сын есімі бар жұмбақты табады-1б | Оқулық | | |||
| ЕБҚ және ЕҚБ 3-жаттығу Суреттегі заттарды сипаттап жаз. Қоянның құлағы ұзын, құйрығы үлпілдеген қысқа. Артқы аяқтары алдыңғы аяқтарына қарағанда ұзын. Сондықтанда биіктеу жерлерге тез көтеріледі, ал биіктен түсерде қоян қиналады, кейде домалап та кетеді. Кірпі- құлағы қысқа,инесі өткір жануар. | Суреттегізаттарды сипаттап жазады | ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Суреттегі заттарды сипаттап жазады-1б | | | |||
Сабақтың соңы 10 мин | Үйге тапсырма 4-жаттығу Торкөздерге Назым қандай оқушы екенін анықтайтын сөздер тауып жаз. Сондай оқушы туралы әңгімеле. Сын есімді білетіндеріңді пайдаланып, осындай тапсырмалар құрастыр. Сыныптастарыңның алдында қорға. | Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды | ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Сын есімдермен тапсырма құрастырады-1б | Кесте | |