ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.01.2024
Просмотров: 36
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
«Бекітемін»
Мектеп директоры: С.Омаш
20.04.2016 | 7 ә сынып | Пән мұғалімі: Абдрахманова Эльмира | |
Сабақ тақырыбы | Бөлшек – рационал өрнектерді тепе-тең түрлендіруге есептер шығару | ||
Жалпы мақсаты | Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер модулін басшылыққа алып, осы тақырып бойынша оқушылардың білім дәрежесін анықтау, алған білімдерін тиянақтау; | ||
Сабақ мақсаты | Оқушыларға рационал бөлшектің негізгі қасиеті мен оларға амалдар қолдану арқылы рационал бөлшектерді түрлендіре білуге үйрету; оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, практикалық дағдысын қалыптастыру, пәнге қызығушылығын арттыру; ұжыммен және өз бетінше еңбек етуге, жауапкершілікке, мақсатқа жету үшін табандылыққа тәрбиелеу. | ||
Сілтеме |
| ||
Оқушылар үшін оқу нәтижелері: |
| ||
| | ||
Сабақта қолданылатын материалдар: |
| ||
Оқыту әдістері: | Оқыту мен оқудағы жаңа әдістер АКТ | 1. Диалог 2. Жеке жұмыс 3. Топтық жұмыс | |
| |
Уақыты | Сабақ кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау параметрі | ||
4 мин | Ұйымдастыру кезеңі | | ||||
2 мин | Сыныпта жағымды атмосфера қалыптастыру | Оқушылардың сабаққа қатысын, оқу құралдарын тексеріп, жылы шыраймен сәлемдесу. Оқушыларды сабақ мақсатымен таныстыру. - Әрбір адам? – Туысым, досым, жұрағат. - Әрбір сабақ? – Үйрену, ұғу, ұлағат. - Әрбір ісің? – Тірлік, тірек, адамдық. - Әрбір сөзің? - Шындық, бірлік, адалдық | Оқушылар сәлемдеседі, мұғаліммен және өзара көңіл күйлерімен бөліседі. | | ||
2 мин | Топқа бөлу. «Көбелек» | Ынтымақтастық оқу дағдыларын қалыптастыру мақсатында «Алтын ереже» құрастыру
|
| | ||
10 минут | Ой қозғау
| | ||||
3 мин | «Шаршы 6*6» | У Т Й А Б Ө О Р А З Р Л У Т Е И А Ш Л А Н О Ц К Л Т Ү Р Н Қ Б Ө Л У С О |
|
| ||
2 мин | «Алтын асық» ойыны. |
| Тапсырманы орындап болғасын, әр топ оқушылары бірін- бірі бағалайды. | | ||
5 мин | | Әр топтан бір оқушы асық алып есептерді тақтаға шығарады. 1-асық. 2-асық. 3-асық. 4-асық. 5 -асық. 6-асық. 7-асық.
2. Рационал бөлшектерді бөлу үшін қандай алгоритмді қолда-намыз? 3. Бөлшек өрнек дегеніміз не? 4. Бөлшекті қысқарту дегеніміз не? 5. Рационал өрнектер дегеніміз не? | Өткен сабақта алған білімдерін нақтылап, постер құрастырып, қорғайды. Бағалау критерийі бойынша топтар бірін – бірі бағалайды | | ||
10минут | Мағынаны тану Білім байлық, таусылмайтын, бітпейтін Ұры-қары, қу жоқ оны «үп»дейтін . (Жүсіп Баласағұн) | | ||||
| Әр топқа оқулықтан есеп беріледі. | | Топ жетекшісі бағалайды. | | ||
2 минут | Сергіту сәті Шешімін тапсаң дұрыс, Алға басар бұл іс! | | ||||
| Есептің жауабы дұрыс болса қолын жоғ көтереді. Дұрыс болмаса қолын төмен түсіреді. | 1.Жақша алдында теріс таңба болса, жақшаны ашқанда жақша ішіндегі өрнек қарама-қарсы таңбаға ауысады. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. | | |||
10 минут | Логикалық есептер Білім, ақыл бірге жүрсе – жарайды, Бүкіл әлем бір-ақ қолға қарайды. (Жүсіп Баласағұн) | | ||||
| Әр топқа бір логикалық есеп беріледі. | 1.Төрт бүтін санның (әр түрлі болуы шарт емес) қосындысы және көбейтіндісі 8-ге тең. Бұл қандай сандар? 2.Кілемшеге жеті гүл салынған. Кілемшені үш сызықпен, әрқайсысында бір гүлден болатындай жеті бөлікке бөлу керек. 3. Үш таңбалы санның ортаңғы цифры екі шеткі цифрлардың қосындысына тең болса, осы санның 11-ге бөлінетіні дәлелде. 4. Дәптер 5 теңге тұрады, қалам дәптерден 3 теңгеге қымбат.Бес дәптер мен 2 қалам қанша тұрады? | 1+1+2+4=8 1*1*2*4=8 121÷11=11 112=121 5*5=25 тг. 8*2=16 тг 25+16=31 тг. | | ||
| Уақытылы білім алмасаң, іске қолың жетпейді (Ж. Баласағұн) | | ||||
5 минут | Шығармашылық тапсырмалар Т-кестесі | А-деңгей
В-деңгей
С-деңгей
| Оқушылар тапсырманы жеке орындайды және өзін – өзі бағалайды. | | ||
3 минут | Ой толғау | | ||||
1 минут | Бағалау | Бағалау рейтингісі 20 - 25 ұпай “5” 14 – 19 ұпай “4” 13 – ке дейінгі ұпай “3” | Бағалау рейтингісі бойынша оқушылар қорытынды бағаларын шығарды | | ||
1 минут | Үйге тапсырма | §15. Рационал өрнектерді тепе-тең түрлендіру тақырыбы бойынша есептер шығарып жаттығу. | | | ||
2 минут | Рефлексия «Көбелек» | | Сабақтан алған әсерлерін көбелектің оң қанатына ұнаған жағын, сол қанатына ұнамаған жерлерін жазады. | |
0
№ | Аты-жөні | Жеделхатқа жауап | Шаршы 6*6 | Топтық жұмыс | Денгейлік тапсырма | Тест | Сөзжұмбақ | Қорытындыұпай | Баға |
1 | | | | | | | | | |
2 | | | | | | | | | |
3 | | | | | | | | | |
4 | | | | | | | | | |
5 | | | | | | | | | |
№ | Аты-жөні | Жеделхатқа жауап | Шаршы 6*6 | Топтық жұмыс | Денгейлік тапсырма | Тест | Сөзжұмбақ | Қорытындыұпай | Баға |
1 | | | | | | | | | |
2 | | | | | | | | | |
3 | | | | | | | | | |
4 | | | | | | | | | |
5 | | | | | | | | | |
№ | Аты-жөні | Жеделхатқа жауап | Шаршы 6*6 | Топтық жұмыс | Денгейлік тапсырма | Тест | Сөзжұмбақ | Қорытындыұпай | Баға |
1 | | | | | | | | | |
2 | | | | | | | | | |
3 | | | | | | | | | |
4 | | | | | | | | | |
5 | | | | | | | | | |