Файл: Блім Су тіршілік кзі Педагогті тегі, аты, кесіні аты (болан жадайда).docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.01.2024
Просмотров: 21
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім: | Су – тіршілік көзі | |
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) | Алданыш Аймжан Байболаткызы | |
Күні: | 06.04.2023 | |
Сынып: 3 «А» | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Қағаз ақша | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 3.1.2.13 бөліндінің бір разрядында нөл болатын кезде үш таңбалы санды бір таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолдану 3.2.1.5 үш амалдан артық әріпті, санды өрнектерді салыстыру | |
Сабақтың мақсаты | 1000 тг, 2000 тг, 5000 тг купюраларды ажырату және түрліше төлем жасауды үйренесің. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Басы | Психологиялық ахуал. Математика сырлары Қызықтырды біздерді Сабаққа бірге қатысуға Шақырамыз сіздерді. Микрофон әдісі. 1.Ірі теңгеге қанша теңгелік ақшалар жатады? 2.Өмірде айналымда қанша теңгеліктер бар? 3.Ақша бізге не үшін қажет? -Балалар бүгін сендер 1000,2000,5000 купюраларды ажырата және олармен төлем жасауды үйренесіңдер. | Өлең жолдарын бірге оқиды. Сурет бойынша жұмыс жасайды.Сұрақтарға жауап береді. Сабақтың мақсатымен танысады. | Мадақтау сөздер. -жарайсыңдар! | Купюралар |
Ортасы | 3 тапсырма. 4 тапсырма.Есептің шартын,шешуін жазу. Барлығы-9 Ересек-1000*3 Бала 500*6 Шешуі:(1000*3)+(500*6)=6000 Жауабы:билетке 6000теңге жұмсалды. Таңертең – 50 Түсте - 120 Кеште - ? 3 есе артық нешеуі артық Шешуі:120*3=360 360-120=240 Жауабы:кешке 360 т 240 артық келді. 5 тапсырма. 6 тапсырма.Жұптық жұмыс. | Әртүрлі тәсілмен соманы жинауға болатынын ойластырады.Тақтаға шығып қима қағаздардан жинап көрсетеді. Сөз есепті шығарады. Өрнектерді шығара отырып,суреттермен сәйкестіндіреді. Жұбымен бірге есіпті шығарады. | Дескриптор: 1)9000,6000,3000,1000,700 теңгені әртүрлі тәсілмен жинайды. 2)Есептің шартын жаза отырып,шешуін шығарады. Жұлдызшалар. Дескриптор: 1)Амалдарды орындау ретін анықтайды,өрнектерді есептейді. 2)Шыққан нәтижелерді кему ретімен жазып шығады | Қима қағаздардан купюрлер Оқулық,дәптер Оқулық,дәптер. |
Соңы | Бекіту тапсырмасы өзіндік жұмыс. Кері байланыс. | Әр оқушы өзіндік жұмыс жасайды,бірлесе отырып тақтада тексереді. Сабақ тақырыбы бойынша өз ойларын айтып,қорытындылайды. | Мадақтау сөздер. Дескрипторлар бойынша бағаланады. | Оқулық,дәптер,тақта |