ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.01.2024
Просмотров: 24
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Пәні | Күні,айы | Сынып | Мұғалім | ||||
| 28.02.2022ж | | Тонтаева А.А. | ||||
Сабақтың тақырыбы | Еліміздің болашағы – балаларымыз. | ||||||
Сабақтың мақсаты | Егемен еліміздің келешек ұрпағын білімді, мәдениетті, отаншыл, алғыр болуға, Отанын сүюге, ізеттілікке, кішіпейілділікке, болашаққа үлкен үмітпен қарауға тәрбиелеу. Ой-өрісін дамытып, жастық болашағымен бақытты екенін түсіндіру, білімдерін өмірде қолдана білуге үйрету. | ||||||
Күтілетін нәтиже. | Мәтінмен жұмыс істей алады,алған білімдерін қолдана біледі,топтық жұмыс арқылы тыңдау, сөйлеу әдебіне үйренеді. | ||||||
Қажетті құрал-жабдықтар; | интер.тақта,маркерлер,қағаздар,қаламдар,тақырыпқа сәйкес мәліметтер,стикер,суреттер | ||||||
Уақыты | Сабақтың кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | ||||
5 мин. | 1.Ұйымдастыру кезеңі 2.Атмосфералық ахуал орнату 3.Топқа бөлу Түсіріп өту | 1.Амандасу,оқушыларды түгелдеу 2. Балалар, бәріміз тұрып бір - бірімізбен күлімсіреп, бүгінгі күніміз көңілді басталып, жақсы аяқталу үшін өзімізге, келген қонақтарға жақсылық, көтеріңкі көңіл тілейік Әртүрлі стикерлерді таңдау арқылы топқа бөліну. Оқушыларды 3топқа бөлемін. .Ол үшін топтардың аттары қағаз-ға жазылып,қиынды түріндеауыстырылып қойылған.оны алып сәйкестендіреді,топтын аты шыққан оқушы сол партаға отырады. Топтардың аттары; | 1.Сәлемдеседі,кезек-шінің жауабы. Орындарынан тұрып Бір-біріне жақсы тілектер айтады Стикерлерді таңдау арқылы топқа бөлінеді. Оқушылар өз тобын анықтайды.Орындарына отырады | ||||
2-3 мин. | 4.Сабақты бастамас бұрын тақырыпқа байланысты мақал-мәтелдер келтіру. «Бала дегеніміз – болашақ» «Адамның бір қызығы бала деген» 4.Жаңа түсінік Топтар жұмысы «Сөйлемді аяқта» ойыны Оқушыларға аяқталмаған сөйлемдер айтылады, балалар өз ойларынша сөйлемді аяқтайды. - Егер де мен президент болсам ......... - Егер де мен министр болсам ......... - Егер де мен әкім болсам ........ | | Топ мүшесі мақал мәтелдердің мағынасын түсіндіреді, ойларын айтып, толықтырды. Толықтыру; Топ мүшелері қойылған сұрақтың мағынасын толықтырып айтып кетеді. Бірін-бірі бағалайды, Қойңан бағаларына түсінік береді. Стикерлерді толтырып, Тез оқып шығады. | ||||
| «Менің болашақ үйім» Балалар өзінің болашақ үйлерін салады (немесе елестетеді) және кіммен бірге тұратынын. Салып болғандар өз еріктерімен суреттерін сынып оқушыларына көрсетеді. Балаларға сұрақ: - Неге сен осы адамдармен тұрғың келеді? - Сенің үйің басқалардан несімен ерекшеленеді? - Сен үйіңді қалай атайсың? «Әрқашан күн сөнбесін» әнін орындау (хормен) | | | ||||
| | | |