ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.01.2024
Просмотров: 20
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сыныбы 7в | Күні 19.04.23 | |||
Сабақтың тақырыбы | Сүтқоректілер класының жалпы сипаттамасы | |||
Мақсаты | Сүтқоректілер класына жататын жануарлардың тіршілік ортасы, сыртқы және ішкі құрылысы, тіршілік әрекеттері туралы білімді меңгеру | |||
Күтілетін нәтижелер | А)Сүтқоректілердің тіршілік ортасы, сыртқы және ішкі құрылысы, негізгі тіршілік әрекеттерін меңгереді. В)Сүтқоректілердің тіршілік ортасын, құрылысын, тіршілік әрекеттерін ажыратады С)Сүтқоректілердің жалпы сипаттамасын қорытындылайды | |||
Сабақ барысы: | ||||
Сабақ кезеңдері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | ||
Кіріспе | «Киіз үй» бөліктері арқылы топқа бөлу.Оқушыларға киізүй бөліктері үлестіріледі 1.«Тест жұмысы» арқылы үй тапсырмасы сұралады (10 мин) 2.АББҚ бар оқушыға №1бағдар картасы (10мин) | Оқушылар киіз үй бөліктерін құрастырып өзара үш топқа бөлінеді. 1. Үйге берілген тапсмырма бойынша 10 сұрақтан тұратын тестке жауап береді; 2.Сағат тілі бойынша көршісіне беріп бірін- бірі тексереді; 3. «Смайлик» арқылы өзін-өзі бағалайды; 4.АББҚ бар оқушы бағдар картасын орындайды; 5.Табыс критерийі бойынша өзін бағалайды; | ||
Тұсаукесер | «Ой қозғау» стратегиясы бейнежазба арқылы жаңа сабаққа көпір жасау (2мин) Интербелсенді тақтадан «Сүтқоректілер» туралы бейнежазба көрсетіледі Табыс критерийлері: А. Сүтқоректілердің тіршілік ортасы, сыртқы және ішкі құрылысы, негізгі тіршілік әрекеттерін меңгеру; В. Сүтқоректілердің тіршілік ортасын, құрылысын, тіршілік әрекеттерін ажырату; С. Сүтқоректілердің жалпы сипаттамасынзертханалық жұмыста қорытындылау | Оқушылар бейнежазбаны көрген соң жаңа сабақтың тақырыбын ашады | ||
Негізгі бөлім | «Джигсо» әдісі арқылы жаңа сабақты меңгеру(18мин) 1.3 топқа мәтін беріледі; 2.Топ мүшелерін жеке,топта талқылап өзге топқа түсіндіруге бағыттайды; 3. «Сыйлық» әдісі арқылы топтарды өзара бағалатады (2 сыйлық 1 ұсыныс, яғни әрі қарай не істеу керектігін айтады) | 1.Берілген мәтін бойынша оқушылар жеке оқиды; 2. Топтажұмыстанады(ойларын ортаға салып, пікір алмасады). 3.Өзге топқа түсіндіреді; 4.«Сыйлық» әдісі арқылы жұптар өзара бірін- бірі бағалайды | ||
Қорытынды | 2.«Білемін, білгім келеді, үйрендім»кері байланыспарағын үлестіреді | 1.Оқушылар бағдар картасымен танысады. 2.Бағдар картасында берілген тапсырмаларды орындайды. 3.Критерийлер бойынша өзін-өзі бағалайды Оқушылар тақырып бойынша «Білемін, білгім келеді, үйрендім» кері байланыс парағын толтырады. Тақырыпты оқиды, жануарлардың суретін салады. |
-
қосымша
Тест жұмысы
1.Зоология ғылымының құстарды зерттейтін саласы?
А/Ихтиология В/Герпетология С/Орнитология Д/Энтомология
2.Құс қауырсындарының теріге еніп тұрған бөлігі қалай аталады?
А/Қаламша В/Сояуы С/Пәрі Д/Мұртша
3.Құстардағы өңештің кеңейген бөлігі қалай аталады?
А/Безді қарын В/Етті қарын С/Таз қарын Д/Жемсау
4.Құстардың жүрегі неше бөліктен тұрады?
А/2 құлақша 1қарынша В/1 құлақша 1 қарынша С/2 құлақша 2 қарынша Д/1 құлақша 2 қарынша
5.Құстарда тістің қызметін атқаратын қарын?
А/Безді қарын В/Етті қарын С/Таз қарын Д/Жемсау
6.Ширақ балапан шығаратын құстар?
А/Кептер В/Тауық С/Торғай Д/Қарға
7.Асыранды тауықтың жабайы арғы тегі?
А/Банкив тауығы В/Асыранды қаз С/Жабайы сұр қаз Д/Күркетауық
8.Етті бағытта өсірілетін 7-8 апталық балапандар қалай аталады?
А/Доминикан В/Бройлер С/Леггорн Д/Орлов
9.Құстардан алынатын сапалы тыңайтқыш?
А/қауырсыны В/еті С/қаңқасы Д/саңғырығы
10.Жылдар бойы бір аймақта тіршілік етіп, көбейетін құстар?
А/көшпелі құстар В/қыстап шығатын құстар С/жыл құстары Д/су құстары
Жауаптары: 1-с, 2-а, 3-д, 4-с, 5-в, 6-в, 7-а, 8-в, 9-д, 10-в
| | |
|
Өз бетіммен жұмыс жасадым 6-7 сұрақ дұрыс болса |
|
Білемін | Білгім келеді | Үйрендім |
| | |