Файл: ыса мерзімді саба жоспары за мерзімді жоспар блімі Жары былыстары.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 10.01.2024
Просмотров: 51
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Жарық құбылыстары Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: «Қалалық қазақ мектеп-лицейі» КММ Күні: 16.03.2018ж Мұғалімнің аты-жөні: Айтбекова А.А. Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар: | |||||
Сабақтың тақырыбы | Оптикалық аспаптар | ||||
Оқу мақсаттары | 8.5.1.16. қарапайым оптикалық құралдарды (перископ, обскура камерасы) құрастыру | ||||
Сабақтың мақсаты | Оптикалық аспаптар туралы ақпарат алады. Оптикалық аспаптарды күнделікті өмірде қолдана білуге үйренеді. Сабақ соңында 20% оқушы оптикалық аспаптарды перископ, обскура камерасын құрастырады | ||||
Бағалау критерийі | Оптикалық аспаптарды атайды. Оптикалық аспаптарды өмірде қолдануын түсіндіреді. Оптикалық аспаптардың перископ, обскура камерасын нобайын жасайды | ||||
Тілдік мақсаттар | Оптикалық аспаптар- optical devices Фотоаппарат- camera Лупа- magnifier Микроскоп- microscope Телескоп- telescope Перископ- periscope Обскура катерасы- camera obscura | ||||
Құндылықтарға баулу | «Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясының маңыздылығы, Қазақстанның өңірлік және жаһандық бәсекеге қабілеттілігін білуге баулу | ||||
Пәнаралық байланыс | Астрономия, технология | ||||
Тақырып бойынша алдыңғы білім | Линзаның түрлері туралы біледі | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 5 мин | Психологиялық ахуал «Шаттық шеңбері» Оқушылар физикалық шамалар атауларымен бір-біріне тілек айтады. «Мозайка» әдісі 4 топқа бөлу. Суреттер бойынша құрастыру (микроскоп, телескоп, лупа, перископ) Үй тапсырмасы «Конверт» әдісі 1.Жұқа линзаның формуласы 2. Линзаның сызықтық ұлғайтуы деген не? 3. Линзалар қайда қолданылады. 4.Линзаның көмегімен қандай кескіндер алуға болады. 5. Линзаның оптикалық күші деген не? 6.Жұқа линзаның формуласы қандай шамаларды байланыстырады. ҚБ. смайлик Видеоматериал көрсету | https://bilimland.kz/kk/courses/physics-kk/optika/lesson/optikalyq-quraldar | |||
Сабақтың ортасы 30 мин | G: №1 тапсырма «Жигсо» әдісі Мәтінмен жұмыс ҚБ. «2 жұлдыз 1 тілек» әдісі W: №2 тапсырма «Зерттеу» әдісі 1-2 топ: Микроскоппен өсімдік жапырағы. 3-4 топ: Лупамен тұз, науат түйіршігін қарайды. ҚБ: «3 шапалақ» әдісі Сергіту сәті «Атомдар мен молекула» әдісі G: №3 тапсырма «Ойлан, тап» әдісі. Тәжірибелік жұмыс 1-3 топ: перископ құрастырады. 2-4 топ: обскура камерасын жасайды. ҚБ. «Бас бармақ» әдісі | Қосыша-1 Интернет, микроскоп, телескоп, лупа, перископ Қосымша-1 Микроскоп, өсімдік жапырағы Лупа, тұз, науат түйіршігі Қосымша-1 https://www.youtube.com/watch?v=1-odiAZvo4w 2 айна, 2 қорап, клей, концелярлық пышақ https://www.youtube.com/watch?v=cvT6WpDOoXI Корап, конфеттің ақ қағазы, шеге, қайшы, домалақ қалыңтыр | |||
Сабақтың соңы 5 мин | Үйге тапсырма: §73 оқу. Эксперименттік тапсырма: «Фотоаппарат, проекциялық аппарат» Кері байланыс: Еттартқыш, чемодан, себет. Рефлексия: «Бинокль» әдісі | Б.М.Дүйсембаев «Физика» 8-сынып 246-247 бет https://www.youtube.com/watch?v=T9S-5UBne5g | |||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | |||
Саралау сабақтың мақсатынан басталады. Деңгейлік тапсырмалар дайындалған. Қабілетті оқушыларға обскура камерасын құрастыру тапсырмасы берілді. |
| Психологиялық ахуал, сергіту жаттығуын орындату |
Қосымша-1
Физика 8-сынып
Бөлім Тақырып | Жарық құбылыстары Оптикалық аспаптар | |
Оқу мақсаты | 8.5.1.16. қарапайым оптикалық құралдарды (перископ, обскура камерасы) құрастыру | |
Ойлау дағдыларының деңгейлері | Білу, түсіну, қолдану | |
Бағалау критерийлері | Оптикалық аспаптарды атайды. Оптикалық аспаптарды өмірде қолдануын түсіндіреді. Оптикалық аспаптардың перископ, обскура камерасын нобайын жасайды | |
Тапсырма | ||
№1 тапсырма «Жигсо» әдісі Мәтінмен жұмыс №2 тапсырма «Зерттеу» әдісі 1-2 топ: Микроскоппен өсімдік жапырағы. 3-4 топ: Лупамен тұз, науат түйіршігін қарайды. №3 тапсырма «Ойлан, тап» әдісі. Тәжірибелік жұмыс 1-3 топ: перископ құрастырады. 2-4 топ: обскура камерасын жасайды. | ||
Бағалау критерийі | Дискриптор | |
Оптикалық аспаптарды атайды. Оптикалық аспаптарды өмірде қолдануын түсіндіреді. Оптикалық аспаптардың перископ, обскура камерасын нобайын жасайды. | 1.Оптикалық аспап тақырыбымен танысады. 2.Оптикалық аспаптармен тәжірибе жасайды. 3. Перископ пен обскура камерасын құрастырады. |