ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 10.01.2024
Просмотров: 52
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 20-сабақ
Бөлім: | Есепті шығару жолдары | |
Мұғалімнің аты-жөні | Тарланова У.К. | |
Күні: | 21.04.23ж. | |
Сынып: 3Е | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Есептер шығару | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 3.5.1.6 есеп жауабын алдын ала болжау, нәтиженің құрама есеп шартына сәйкестігіне түсіндірме келтіру | |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылр: есеп жауабын алдын ала болжай алады. Көптеген оқушылар: есептеу тәсілдерін түсіндіре алады. Кейбір оқушылар: тақырыпқа сай тапсырмалар құрастыра алады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 5 мин | Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. «Таңдау» әдісімен фигураларды алғызып, топқа бөлу. Өткен тақырыпқа шолу: Үйге берілген оқу тапсырманы тексеру. Оқу материалын жариялау «Ақиқат па, жалған ба?» әдісі арқылы жүреді. -Берілген пікірдің ақиқат немесе жалған екенін анықтаңдар. Жалған пікірді ақиқатқа айналдырып көріңдер. -7 мен 4-тің көбейтіндісі 4 пен 7-нің көбейтіндісіне тең. (а) -120 мен 2-нің бөліндісі 60-қа тең емес. (ж) -70 пен 30-дың қосындысын 20-ға бөлгенде 50 шығады. (ж) -150 мен 50-дің айырмасын 2-ге көбейткенде 200 шығады. (а) тсс. -Ал бүгінгі сабағымызда есептер шығаруды жалғастыратын боласыңдар. Оқу мақсаты жарияланады. | Ширату жаттығуын жасайды. Топқа бірігеді. Пікірдің ақиқат немесе жалған екенін анықтайды. Тақырыпты ашады. | «Бағдаршам» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. | Фигура-лар суреті |
Жаңа білім 13 мин 10 мин 2 мин Бекіту 10 мин | (Ұ) 1- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады. 1а) Шамалар үшбұрышына қараңдар. Шамаларды үшбұрышқа орналастырыңдар. Есепті шығару үшін үшбұрышты қалай қолдануға болады? Ә) Өзара байланысты шамалармен есептер құрастырып, оларды шығарыңдар. Дүкенге әр қорапта 15кг-нан болатын 3 қорап алма әкелінді. Дүкенге барлығы неше кг алма әкелінді? Ш: 15*3=45 Ж: Дүкенге барлығы 45 кг алма әкелінді. 3) Фигуралардың ауданын табыңдар. S=3*4=12м2 S=5*5=25м2 S=6*4-2*2=20м2 Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады Кейбір оқушыға: - Ұқсас тапсырмалар құрастыр. (Т) 2- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады. 4) Есепті шығарыңдар. Сырым ауылдағы достарына туған күнін жасады. Ол ауланы безендіруге 10 данадан 5 қорап түрлі түсті шар дайындады. Одан 2 есе кем туған күнге киетін қалпақтар және қалпақтардан 5 есе кем мерекеге шашатын ұсақ қағаздар әкелді. Ол неше мерекеге шашатын ұсақ қағаз әкелді? Ш: 10*5:2:5=5 Ж: 5 мерекеге шашатын ұсақ қағаз әкелді. 5) Сырымның туған күнінде достары аулада аспанға әртүрлі батпырауықтар ұшырып ойнады. Батпырауықтардың ауданын анықтаңдар. S=9*9=81дм2 S=18:2-52=468см2 Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әуенімен билеп сергиді. (Ж) 3- тапсырма. 7) Есептеңдер. 706-71*2= 564 167+58*3=341 37*3+150*2=411 900-349+54=605 630:(401-398)=210 378+452+49=879 (820+170):3=330 (370+180):5=110 (390+290):4=170 7) Теңдеулерді шешіңдер. 35*3+х=543+392 у-51:17=857 105+х=935 у-3=857 х=935-105 у=857+3 х=830 у=860 35*3+830=543+392 860-51:17=857 935=935 857=857 Саралау тәсілі: «Қарқын» арқылы жүзеге асады Қарқыны жоғары оқушыға: Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі. | Тапсырма орындайды. Тапсырма орындайды. Билеп сергиді. Тапсырма орындайды. | Дескриптор: Шамаларды үшбұрышқа орналастырады-3балл. Өзара байланысты шамалармен есептер құрастырып, оларды шығарады-1балл. Дескриптор: Есептердің шешуін, жауабын табады -2балл. Дескриптор: Өрнектердің мәнін есептейді-2балл. Теңдеулердің шешуін табады, тексереді -2балл. | Оқулық, дәптер Оқулық, дәптер |
Кері байланыс 5 мин | Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Оқу тапсырмасы: 51-бет №2. | Кері байланыс жасайды. Тапсырманы жазып алады. | ҚБ қойылады. | |