Файл: Білім беру йымыны атауы асымбек ауылындаы орта мектеп кмм пні.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 10.01.2024
Просмотров: 31
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Сфералық айна көмегімен кескін алу
Білім беру ұйымының атауы | « Қасымбек ауылындағы орта мектеп» КММ | |
Пәні | Физика | |
Бөлім | Жарық құбылыстары | |
Мұғалімнің аты-жөні: | Дукенбаева Ж.Н. | |
Күні: | 07.04.23 | |
Сыныбы: 8 « Ә» | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Сфералық айна көмегімен кескін алу | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 8.5.1.3 - дененің кескінін алу үшін сфералық айнада сәуленің жолын салу және алынған кескінді сипаттау; | |
Сабақтың мақсаты: | *Дененің кескінін алу үшін сфералық айнада сәуленің жолын эксперименттік тапсырма арқылы салады және алынған кескінді сипаттайды. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 10 минут | Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Назарын сабаққа аудару. Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру. «Тілек айту әдісі» Үй тапсырмасын сұрау: WordwaII платформасы 1. Күн мен Айдың тұтылуы деген не? 2. Көлеңке деген не? 3. Алакөлеңке дегеніміз не? 4. Жарық деп нені түсінесің? 5. Жарықтың жағылу заңдары дегеніміз не? Тақырыпты ашу үшін проблемалық сұрақтар қояды. Талқылау сұрақтары: 1.Суретте қандай кескіндерді көріп тұрсындар? 2.Бұл айналардыӊ бірінде кескін төӊкерілген, ал екіншісінде тура. Неліктен? Сабақ тақырыбын және оқу мақсатын болжайды. «Кинометафара» әдісі арқылы бейнежазба көрсетіледі. Мұқият көріп,назар аударады,жаңа мәліметтер мен танысады,сұрақтарды талқылайды. Жетелеу сұрақтары 1Дөңес айна дегеніміз не? 2 Сфералық айна дегеніміз не? 3 Сфералық айнаның түрі неше түрге бөлінеді? | Сәлемдеседі Бір-біріне сәттілік тілейді Сабақтың оқыту мақсаты мен бағалау критерилерін анықтап алады. Оқушылар үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға тез-тез жауап беріп белсене қатысып отырады Проблемалық сұрақтарға жауап береді. Сабақтың тақырыбымен Мақсатымен танысады. Өз ойларын бөліседі,өзара талқылайды. Берілген ақпаратты түсінеді. Өз ойларын айтады,жетелеу сұрақтарына жауап береді. | ҚБ: Мадақтау,Қошемет ,жарайсың,тамаша,өте жақсы | Презентация Оқулық Дәптер WordwaII платформасы Суреттер https://bilimland.kz/kk/courses/physics-kk/optika/lesson/ai-nala |
Сабақтың ортасы 15 минут 10 минут | Тапсырма: Топтық жұмыс Постер әдісі 1-топ. Шашыранды (диффузиялық) шағылу 2- топ. Дұрыс (айналық) шағылу 3 - топ. Жарықтың шағылу заңдары. ЕБҚ оқушыға топтық жұмыста топ мүшелерімен бірігіп білімін толықтырып тапсырманы орындайы Талқылау сұрақтары: Тапсырма Тәжірибе жұмысы Жұптық жұмыс Талқылау арқылы сұрақтарға жауап береді жұптық жұмыс | Оқушылар топта бірлесе жұмыс жасайды, суретін салады постер қорғайды. Карусель әдісі арқылы топтық жұмысты талқылайды. Оқушылар тәжірибе жұмысын көрсетеді. Критерий 1.Сәуленің шағылу заңын талқылайды 2.Тәжірибе арқылы дәлелдейді 3.Қорытындылайды | Оқушылар топтық жұмыс жасайды Жұптық жұмысты талқылап сұрақ қою арқылы критерйге сүйене отыра бағалаймын 2 балл | А3 парағы,маркер |
Тапсырма Есептер шығару Жеке жұмыс Оқулықта 22- жаттығу Дескриптор Есептің шартын құрайды Сәуле бағытын анықтайды Есептің жауабын шығарады ЕБҚ оқушыға мұғалім тарапынан қолдау көрсетіліп,тапсырманы бірге орындайды Бекіту тапсырмасы тест: WordwaII платформасы 1.Айдың тұтылуы дегеніміз не? А) Айдың Жер көлеңкесінде қалу құбылысы Б) Ай көлеңкесінің Жерге түсу құбылысы С) Жердің Күннің көлеңкесінде қалу құбылысы Д) Күн көлеңкесінің Жерге түсуі 2.Күннің тұтылуы дегеніміз не? А) Ай көлеңкесінің Жерге түсу құбылысы Б) Айдың Жер көлеңкесінде қалу құбылысы С) Жердің басқа ғаламшарлардың көлеңкесінде қалуы Д) Барлығы дұрыс 3.Айдың толық тұтылуы қанша уақытқа созылады? А) 2-3 сағат Б) 1,5-2 сағат С) 3-4 сағат Д) 1-1,5 сағат 4.Жерден басқа қандай ғаламшарда Күннің тұтылуы болады? А) Сатурн Б) Меркурий С) Марс Д) Юпитер 5.Қазақстанда 2018 жылғы Айдың тұтылулары қай уақытта болды? А) 23 ақпан, 6 қыркүйек Б) 31 қаңтар, 27 шілде С) 15 наурыз, 17 қазан Д) 27 сәуір, 16 қараша | Есептер шығарады Оқушылар тест орындайды | 3 бал Бір дұрыс жауапқа 1балл Жалпы (5 балл) 5балл-5 4-3балл-4 3балл-3 | Оқулық,дәптер | |
WordwaII платформасы | ||||
Сабақтың соңы. 5мин Бағалау Үй тапсырмасы 3мин | Рeфлексия: Сөйлемді аяқта: Бүгін сабақта жасай алдым- себебі....... Бүгін сабақта сыныптасымнан қолдау алдым-себебі..... Маған қиын болған жағдай-себебі....... Сабақ соңында әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша жалпы баллдық жүйемен бағалау Параграф:38 оқу тақырыптың соңындағы сұрақтарға жауап беру | Сабақты қорытындылау барысында оқушылар өз ойларын үлестірме қағаздарға жазып,себетке апарып жапсырады. | Жалпы сабақты бағалау критерийлер бойынша ең жоғарғы 10 балл | Үлестірме стикерлер |