ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 10.01.2024
Просмотров: 23
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Мұғалімнің аты-жөні: | Солтаниманова Б.М. | |||||
Пән/Сынып: | Қазақ тілі 2 сынып | |||||
Күні 22.02.2023 | | |||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті | |||||
Сабақтың тақырыбы: | Зат есім | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты | 2.2.5.1- дереккөздерден (сөздік,анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу 2.4.1.1әріптерінің емлесін сақтап жазу | |||||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар:зат есімдерді таба алады, әріптердің емлесін сақтап жаза алады. Көптеген оқушылар: мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді. Кейбір оқушылар:мәтіндегі дереккөздерден мәліметті іріктеп ала алады, өз ойын дәлелдей алады | |||||
Саралап оқыту тапсырмалары | ||||||
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету | Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы | |||||
Уақыты | Кезеңдері | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
| Басы |
Өткенді пысықтау 1. Үй тапсырмасын тексеру -Біз қандай бөлімді оқып жатырмыз? Қандай салт-дәстүрлерді білесіңдер? Тақтадағы ненің суреті? Салт-дәстүрлерде қоржын апарады 2. «Қоржын жинау» әдісі арқылы зат есімді қайталау -Бұл сұрақтар қандай сөз табының сұрақтары? ПОПазық арқылы зат есімнің ережелерін қайталау Оқу материалын жариялау : «Саяхатқа шығу» -Саяхатқа немен шыққың келеді? - Көліктің артындағы суреттер не туралы болды? -– Бүгінгі сабақта Наурыз мейрамы туралы оқып, жаттығулар орындаймыз (мақсат) - Наурыз туралы не білесіңдер? Компьютерден Наурыз туралы топтастыруды көрсету, оқушылардың ойларымен салыстыру | Біз әдепті баламыз Айтқан тілді аламыз Жақсы оқып сабақты Кілең бестік аламыз «Тұсау кесу» жырын жатқа айтады Сөздерді қоржындарға бөледі Кім?не? сұрақтарының ережесін айтады ПОП азықтағы сұрақтарға жауап береді Дескриптор_*сөздерді_ережеге_сай_қояды*ережені_айтып,_қорытындылайдыҚалаған_көліктің_суретін_таңдайдыСабақ_тақырыбын_ашады.Дескриптор'>Дескриптор *сөздерді ережеге сай қояды *ережені айтып, қорытындылайды Қалаған көліктің суретін таңдайды Сабақ тақырыбын ашады. Дескриптор *Суреттер арқылы сабақтың тақырыбын ашады * Наурыз туралы өз ойларын айтады | Медаль Таяқшалар 1-10 балдық жүйе Таяқшалар 1-10 балдық жүйе | Қоржын суреттері, кәмпиттер ПОПазық Көліктер Компьютер | |
35 минут | Ортасы | (Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі арқылы жүреді. 23-жаттығу. Мәтінді түсініп оқу. Топта талдау. Қиын сөздермен жұмыс. Мәтінді талдау Планшет» әдісі Дереккөздерден «Күн мен теңеледі» деп нелікиен айтатыны туралы ақпарат. (Ж)«Мәтіннен зат есімдерді теріп жазу Сергіту сәті 2- тапсырма дәптермен жұмыс. 24-жаттығу. Өлеңді жатқа жаз. Зат есімдердің астын сыз. Пәнаралық байланыс Әдебиеттік оқулағы «Ұр,тоқпақ!» ертегісі -Наурызда біз бауырсақ пісіреміз. «Ол кім? Бұл не?» суреттерді жасырып айтады,қалғандары суреттегі заттыі атын табады | Дескриптор: - Мәтінді оқиды. - қиын сөздердің мағынасын түсінеді - мәтін мазмұны бойынша сұрақ қояды - ақпарат алады - зат есімдерді тауып жазады Дескриптор: - Өлеңді жатқа жазады. - зат есімдерді тауып астын сызады. Дескриптор: *Кейіпкерді сипаттап айтады * жасырынған суретті табады | Топ мүшелері бір-бірін бағалайды «Бұлт, күн, ағаш» Таяқшалар 1-10 балдық жүйе 1-10 балдық жүйе 1-10 балдық жүйе | Оқулық, дәптер Оқулық, дәптер суреттер | |
| Соңы | Сабақты қорытындылау «Үнсіз диктант» Көз арқылы зат есімдер көрсетіледі, тақтаға жазылады Кері байланыс: «Принтер» әдісі. Үйге тапсырма: 25 жаттығу | Дескриптор: *сөздерді тақтаға жазады *әріптердің емлесін сақтап жаза алады. Рефлексия жасайды. | «Дұрыс» (шапалақ) «Дұрыс емес» (аяқпен тарсылдату) | Көз, суреттер |