Файл: ыса мерзімді жоспар Блімі Жай блшектерге амалдар олдану.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 10.01.2024

Просмотров: 30

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлімі: Жай бөлшектерге амалдар қолдану




Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Рационал сандарға амалдар қолдану




Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Квадрат теңдеулер




Педагогтың аты-жөні

Абишева Лаура Узакбаевна

Күні

22.11.2022

Сыныбы:5

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сыныбы: 6

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сыныбы: 8

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Аралас сандарды қосу және аралас сандарды азайту.

Сабақтың тақырыбы:

Рационал санды шексіз периодты ондық бөлшек түрінде беру.Шексіз периодты ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру.

Сабақтың тақырыбы:

Квадрат теңдеулерді шешу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

5.1.2.20 аралас сандарды қосу және азайтуды орындау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

6.1.2.19 Рационал санды шектеусіз периодты ондық бөлшек түрінде көрсету;

6.1.2.20 Шектеусіз периодты ондық бөлшектің периодын табу;

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.2.2.3 квадрат теңдеулерді шешу;

8.2.2.4 Виет теоремасын қолдану;

Сабақтың мақсаты:

Оқушылардың аралас сандарды қосу, азайтуды түсіндіру, тақырып бойынша есептер шығару арқылы білімдерін нығайту

Сабақтың мақсаты:

Шектеулі ондық бөлшектер түрінде жазуға болатын жай бөлшектерді танып біледі;

Алған білімдерін есеп шығаруда қолданады.

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар істей алады: Квадрат теңдеудің түбірлерін анықтау үшін Виет теоремасын және оған кері теореманы қолдана алады;

Көптеген оқушылар істей алады: Квадрат теңдеудің түбірлерін анықтау үшін Виет теоремасын және оған кері теореманы қолдану арқылы берілген есептерді шығара алады;

Кейбір оқушылар істей алады: Квадрат теңдеудің түбірлерін анықтау үшін Виет теоремасын және оған кері теореманы қолданып, күрделі есептерді тиімді тәсілдер арқылы шығара алады.

Бағалау критерийлері


Оқушылар бөлімдері бірдей және бөлімдері әртүрлі аралас сандарды қосу және азайту амалдарын орындай алады

Бағалау критерийлері


Шектеулі ондық бөлшектер түрінде жазуға болатын жай бөлшектерді танып біледі;

Алған білімдерін есеп шығаруда қолдана алады.

Бағалау критерийлері



-Квадрат теңдеудің түбірлерін анықтау үшін Виет теоремасын қолданады; -Виет теоремасына кері теореманы қолданып, берілген түбірлері бойынша квадрат теңдеу құрады.

Құндылықтарға баулу


Ынтымақтастық, еңбек пен шығармашылық, ашықтық, өмір бойы білім алу құндылықтарына баулу сапалық және эксперименттік тапсырмалар арқылы іске асырылады.

Құндылықтарға баулу

Пәнге қатысты лексика және терминология:

Рационал , көбейту,оң санадар, теріс сандар,шектеусіз, шектеулі,период

Диалогтар және жазу үшін керекті тіркестер:

-Теріс рационал сандарды косу,,,

-Рационал сандарды азайту,,,

-Рационал сандарды көбейту,,,

- Шектеулі ондық бөлшектер,,,

Құндылықтарға баулу


Тақырып бойынша меңгерген білімдерін өмірдегі қолдану аймағын, қайда қолданылатындығы және дамытатындығы туралы түсіндіру арқылы өмір бойы білім алу құндылығы қалыптасады.


Сабақтың барысы

Сабақ кезеңі/

уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту.

Ұжымдық жұмыс.

3 мин.

Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылармен амандасып, оларды түгендеп, сабаққа дайындығын тексеру.

Сабақ тақырыбымен, жоспарымен және оқу мақсатымен таныстыру.

Үй тапсырмасын тексеру.
Топқа бөлу: Таяқшалар арқылы топқа (жұпқа) бөлу

Шаттық шеңберін құрып «Өзіңе тілегенді,өзгеге тіле»! әдісі арқылы бір-біріне тілек айтып,жақсы көңіл күй сыйлайды.

Оқушылар дәптерлерін жинап береді.



Слайд 1



Сабақтың ортасы

5 сынып

Проблемалық ситуация


Оқушыларға оқулықпен жұмыс жасайды





Оқулық, таратпа материалдары





Саралау әдісі(топтық жұмыс): Жұлдызшаның орнына қалып кеткен сандарды қойыңыздар:

1 -



6

10

5

Оқушылар өзіндік жұмыс істейді

Дескриптор

-Жұлдызшаның орнына қалып кеткен сандарды қояды

Смайликтер



Постер, маркер

6 сынып

Видеоролик


Оқушылар видеоролик тыңдай отыра жаңа сабақты меңгереді


АКТ


8 сынып

Білім дағдысы:

1 тапсырма:

1.Теңдеуді шешіңіз:

2.Түбірлері бойынша квадрат теңдеу құрыңыз:

а) және

ә) және

3.Теңдеу түбірлерінің қосындысын табыңыз:

5.Теңдеу түбірлерінің кубтарының қосындысын табыңыз:



Оқушылар тапсырманы орындайды.

Дескриптор

-Виет теоремасын қолданады; -түбірлерін табады; - квадрат теңдеудің түбірлерінің қосындысын табады; -квадрат теңдеудің түбірлерінің көбейтіндісін табады;

Бағалау парағы




Презентация

5 сынып

Жұптық жұмыс

  1. Өрнектің мәнін табыңдар:

  1. 6 3)




  1. Қарбыз бен қауынның массалары кг болды. Ондағы қауын Қарбыз қауыннан неше килограмм ауыр?

Оқушылар жаңа сабақты тапсырмаларын орындайды.

Дескриптор

Өрнектің мәнін табады







6 сынып

Математикалық лото

Рационал сандарды периодты ондық бөлшек түрінде жазыңдар:



Оқушылар математикалық лото әдісі бойынша есеп шығарады








8 сынып

2-тапсырма

1.Түбірлері бойынша квадрат теңдеу құрыңыз:

а) және

ә) және
2.Теңдеу түбірлерінің қосындысын табыңыз:

Дескриптор:

-квадрат теңдеудің түбірлерінің қосындысын табады; -квадрат теңдеудің түбірлерінің көбейтіндісін табады; -квадрат теңдеуді құрады.


Бағалау парағы







Сергіту сәті

1 минут

Бөтелке әдісі

Оқушылар денелерін шынықтырады







Сабақтың соңы

5 сынып

Аралас сандарды азайтыңдар



Дескриптор

Өрнектің мәнін табады







6 сынып

Амалдарды орындап, нәтижесін периодты ондық бөлшек түрінде жазыңдар:

  1. 8,9 + (-15);

  2. 7,6 (-




Оқушылар калькуляторды пайдаланып есеп шығарады




Микрокалькулятор

8 сынып

Түбірлері бойынша квадрат теңдеу құрыңыз:

Теңдеу түбірлерінің кубтарының қосындысын табыңыз:



4.Теңдеуді шешіңіз:










Рефлексия

Доп лақтыру әдісі бойынша сабақты пысықтау










5 сынып













6 сынып













8 сынып













Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені,оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілет- терін ескере отырып әзірлеуді қамтуы мүмкін (Гарднер бойынша көптік зият теориясы).Уақытты тиімді пайдалана отырып, саралауды сабақтың кез келген кезеңінде қолдануға болады.

Бұл бөлімде оқушылардың сабақ кезінде нені үйренгендерін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдерді жазыңыз.

Математика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесі еске салынады.

Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?

1:

2: