ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 10.01.2024
Просмотров: 35
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сынып | 2 «А» | |
Күні | 18.01.2023 | |
Педагогтің аты-жөні | Лекерова Э.Т | |
Бөлім | Дені саудың жаны сау | |
Сабақтың тақырыбы | Антоним, синоним, омоним туралы не білдім? | |
Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 2.1.1.1 тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мəтін мазмұны бойынша қойыл-ған сұрақтарға жауап беру; 2.2.2.1 синоним, антоним, омоним (сөздік қолдану) сөздерді ажырату жəне мағынасын түсіну, сөй-леу барысында қолдану; 2.1.2.1 мəтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мəтіннің мазмұнын болжау; | |
Сабақтың мақсаты | - Тақырыбы бойынша мәтін мазмұнын болжай аламын. - Тірек сөздерді пайдаланып, шағын мәтін жазамын. | Білу, түсіну Қолдану Талдау |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері / уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тың басы 5 мин | Ұйымдастыру кезеңі: Психолошиялық ахуал: «Заряд алу» әдісі Оқушыны ұқыптылыққа, мұқияттылыққа, сезімталдыққа үйрету. Шаттық шеңберге барлығы тұрып, көздерін жұмады. Бастапқы бастаушы қолды 1 рет қысады, екінші айналымда 2 рет қысады, соңында 3 рет қысады, бұл бастапқы бастаушыға барғанда қанша заряд жібергені бойынша қайта келу керек. Өтілген тақырыптарды еске түсіру « Сұрақ- жауап» әдісі - Антоним дегеніміз н? -Синоним дегеніміз не? -Омоним дегеніміз не? Мысал келтіру Сабағымыздың мақсаты: - Тақырыбы бойынша мәтін мазмұнын болжай аламын. - Тірек сөздерді пайдаланып, шағын мәтін жазамын. (Сабағымызды бастамас бұрын) | Оқушылар өздерінің көңіл күйлерін көтере отырып, сабаққа дайындалады Оқушылар өткен сабақты еске түсіреді Сабақтың тақырыбымен мақсатымен танысады. | Тамаша! Керемет! Жарайсыңдар! | Психологиялық ахуал | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тың ортасы
Сабақ тың соңы 10 мин | 1- тапсырма Төмендегі сөздерді оқып, құрамынан омоним,синоним,антоним сөздерді жеке топтап жазыңдар Айт,көп,өсу,аз,даму,бар,жақ, мәз болу,жоқ,келбетті,аласа,көрікті,қыз,биік,қара,ұл,арық,қуану,бұрыш
24 жаттығу Жақша ішіндегі сөздердің тиістісін қойып, сөйлемдерді көшіріп жазады. Ермахан – ( мықты, күшті) боксшы.Зеренің үйі мектептен (алыс,қашық). (Ескі,көне) кітаптарды жыртуға болмайды. Сергіту сәті: 2- тапсырма Шығармашылық тапсырма Қарама-қарсы мағынасын тап. Биік – Адал – Ашық – Ақ – Қатты – Арзан – Ұзын – Өтірік – Ыстық – Жоғары – Жақсы – Батыр – «Қай сөз артық» Ас, тамақ, тағам, асаба, дәм Аспан, көк, шарықтау, әуе Үлгілі, өнегелі, тәрбиелі, тәртіпті, өнеге Айтқыз, сөйлеткіз, сөйлеттір, айтқыш Бекіту және саралау 3 –тапсырма Кестеде көрсетілген омоним,синоним,антоним сөздерді жеке топтап жазыңдар
| Оқушылар берілген кестеге омоним, синоним, антоним сөздерін жеке- жеке топтап жазады. Жақша ішіндегі сөздердің тиістісін қойып, сөйлемдерді көшіріп жазады. Антонимді табады, Оқушылар сергіту сәтін жасайды. Оқушылар 2 топқа бөлініп карточкадағы тапсырманы орындайды. Кестеде берілген сөздерді жеке жеке топтастырып жазады. Омоним – Ара. Бас,қой алма Синоним – Сұлу,әдемі, бет ,рең Антоним- Үлкен- кіші. Түзу- қисық сөздері | Жарайсыңдар! Өте жақсы! Тамаша! Өте жақсы! Жарайсыңдар! | Кесте 1 Қазақ тілі оқулығы. Алматы «Атамұра» 2022 жыл Оқулық 14 бет https://youtu.be/8LSA7GJXCSQ Карточка Кесте 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| «Үй тапсырмасы. 26 - жаттығу . Ережелердді қайталау. | Үй тапсырмасын жазып алады. Оқушылар бүгінгі сабақты бағалайды | Мұғалімнің мадақтау сөздері. | Оқулық 15 б |
| Синоним | Антоним | Омоним | ||||||||||||||||||||||||||||
Үлкен-кіші | | | | ||||||||||||||||||||||||||||
Сұлу, әдемі | | | | ||||||||||||||||||||||||||||
Түзу-қисық | | | | ||||||||||||||||||||||||||||
Бет, рең | | | | ||||||||||||||||||||||||||||
Ара, бас | | | | ||||||||||||||||||||||||||||
Қой, алма | | | |
Сөздер | Синоним | Антоним | Омоним |
Үлкен-кіші | | | |
Сұлу, әдемі | | | |
Түзу-қисық | | | |
Бет, рең | | | |
Ара, бас | | | |
Қой, алма | | | |