Файл: Программа деуді кіріктірілген ортасында есептерді моделін ру (СС, Python, Delphi, Lazarus).docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 10.01.2024
Просмотров: 23
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8.4А бөлім. Программаларды әзірлеудің кіріктірілген ортасында есептерді шешу | Мектеп: | ||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||
Сынып: 8 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар: | | |||||||
Сабақ тақырыбы | Алгоритмді программалау | | |||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.3.1.1 программа өңдеудің кіріктірілген ортасында есептердің моделін құру (С/С++, Python, Delphi, Lazarus) 8.3.3.2 – программаны өңдеудің кіріктірілген ортасының компоненттерін білу және қолдану 8.3.3.1 – таңдау және қайталау операторларын программаны өңдеудің кіріктірілген ортасында қолдану(С/С++, Python, Delphi, Lazarus) | ||||||||
Сабақ мақсаты |
| ||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: Басқа адамдарға өз программалау кодын түсінуге көмектесетін пікірлер қосады. Пәндік терминология:
Оқу және жазуға арналған пайдалы сөз тіркестері
| ||||||||
Құндылықтарды дарыту | Ынтымақтастық, өзара оқыту, өзін-өзі тану. Бұл құндылықтар жеке жобамен жұмыс барысында, жобаға байланысты сұрақтарды талдау барысында жүзеге асырылады. | ||||||||
Пәнаралық байланыстар | Математика; Тіл пәндері (диалог үшін пайдалы сөз тіркестері, жазу және сөйлеу мәдениеті, тілдің стилистикасы); Биология және дене шынықтыру (денсаулық сақтау технологиялары) | ||||||||
Бастапқы білім | Таңдалған мәселені (жоба) шешуге арналып әзірленген алгоритм; цикл операторлары, шартты және таңдау операторын білу және оларды тәжірибе жүзінде қолдану мүмкіндігі | ||||||||
Сабақ барысы | |||||||||
| | ||||||||
Сабақ кезеңдері: | Сабақта орындалатын іс-әрекеттер | Оқу ресурстары | | ||||||
Сабақтың басы
|
1. Термин және оның сипаттамасы арасында сәйкестік орнатыңыз:
| Презентация | | ||||||
Сабақтың ортасы 6-37 мин |
Өз жобаңызбен жұмысты жалғастырыңыз. Өткен сабақта жасалған алгоритм бойынша код жазыңыз. Жұмыс кезінде келесі есепті шешу жолын басшылыққа ала отыруыңызға болады: Есеп: егер қабырғаларының мәндері белгілі болса, тіктөртбұрыштың ауданын есептейтін қосымшаны әзірлеу.
procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject); var a,b,s:integer; begin a:=strtoint(edit1.Text); b:=strtoint(edit2.Text); s:=a*b; label7.Caption:=inttostr(s); end; Қосымшаның орындалу нәтижесі: | Презентация Таратпа | | ||||||
Сабақтың соңы 38-40 мин |
Программа кодын жазуды аяқтадыңыз ба? Егер жоқ болса, әлі қанша уақыт қажет? Қандай проблемалар туындады және оларды шешу мүмкін болды ма? | Презентация | | ||||||
Қосымша ақпарат | | ||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тескересіз? | Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | | ||||||
Мұғалім көмегін қажет ететін оқушыларға кеңес беру Қабілеті жоғары оқушылар есептерді шешу барысында қабілеті төменірек оқушыларға көмек береді, консультация жасайды. | Формативті бағалау – сабақ барысында мұғалім оқушылардың жұмыстарына кері байланыс беріп отырады | Информатика кабинетінде ТҚ ережесін сақтау: - Экранға дейінгі қашықтықты және дұрыс отыруды бақылау - әр 10-15 минут сайын көз және дене шынықтыру жаттығуларын орындау | |