Файл: Программалау Педагогті атыжні анат А. М.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 10.01.2024

Просмотров: 17

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспар


Бөлім:


Python тілінде алгоритмдерді программалау







Педагогтің аты-жөні:

Қанат А.М







Күні:










Сыныбы:

8







Сабақтың тақырыбы

While циклі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.3.3.1 While цикл операторын пайдалану

Сабақтың мақсаты

while циклін программада қолданады.

Бағалау критерийі

  • while циклінің операторын программада кодын қолданады;

  • while циклінің шартқа тәуелділігін көрсетеді;

Тілдік мақсаттар

Пәндік лексика мен терминология:

While-әзірше-пока

Шарт-условия-terms

Логика-логика-logicals

Ақиқат-истина-true

Жалған-лож-false




Диалог /жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы




Шарт циклі ... резевтік сөзден және ... өрнектен тұрады.

Шарт циклінің логикалық өрнегі ...немесе ...мәнін ғана қабылдайды.

Зерттеу сұрақ

Саралау тәсілдерін түрлендіріп қолдану арқылы оқушылардың толық оқу ортасына тартылуына қалай ықпал етеді?


Сабақтың барысы

Сабақтың

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

жоспарланған













кезеңдері













/уақыт













Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі


Топқа біріктіру
Бағалау парағы

(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:

1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.

Психологиялық ахуал
Күн – жақсы ықыласпен тілек айтамыз

Жүрек – бір-бірімізбен құшақтасамыз

Қол – қолымызды қысып амандасамыз.

Күлкі - бір-бірімізге күлімдей қараймыз

Осындай жақсы көңіл-күймен бүгінгі сабағымызды өткізейік.
Сыныптағы оқушыларды рандом түрінде 3 топқа топтастыру.


«Қуаттандыру»әдісі.

Қуаттандыру таяқшаларын оқушыларға үлестіру арқылы бағаланады.

Мұғаліммен сәлемдеседі.

Психологиялық ахуал
Оқушылар жарты шеңберге тұрып, бір-біріне тілек айтады.

Оқушылар рандом тәсілі арқылы топтасады




Оқушылар берілген тапсырмаларды орындап, қуаттандыру таяқшаларын жинау арқылы бағаланады.









https://castlots.org/razdelit-na-gruppy/



Қызығушылы қты ояту.

Өткен сабақты пысықтау

Миға шабуыл

Worldwall.net сервисі арқылы үй тапсырмасын тексеру



Миға шабуыл

«Қуаттандыру»әдісі арқылы өткен сабақ пен жаңа сабақты ұштастырып, жаңа сабақтың тақырыбын ашу.

logic.ly логикалық бағдарламада мұғалім екі қосқыш құралдарын қолданып, логикалық қақпаға сымдарды +, - жалғау арқылы лампаның жануын немесе жанбауын интербелсенді тақта арқылы көрсетеді. Орындалған іс-әрекет бойынша мұғалім оқушыға сұрақ қойып, жаңа тақырыпты ашады.

  1. Лампаның жануы неге тауелді болды?

  2. Программада қандай логикалық амалдар орындалды?

  3. Циклдік процестерге күнделіктіөмірден қандай мысалдар келтіреаласың?

Ұялы телефон арқылы мұғалім жіберген сілтемені басып, берілген сөздерді сәйкестендіреді.


Оқушылар берілген сұрақтар бойынша пікірлерін еркін жеткізеді.

Интерактивті тақтадан көрсетілген жобаны өмірмен байланыстып, өз ойларын айтады.


Қ Б

2 балл

https://wordwall.net/ru/resource/27819858



Оқытудың белсенді әдістері

https://logic.ly/demo/







Жаңа сабаққа кіріспе

Топтықжұмыс

Сабақтың ортасы

Саралау тапсырмалары.

«Quick» әдісі

Жеке жұмыс

«Қабырға газеті» әдісі арқылы оқушыларға топтық тапсырма беріледі. Берілген топтық тапсырманы постеге түсіреді.

Постерде аяқталмаған сөздер жазылады және астында тапсырма қадамдары көрсетіледі.

  • Қосымша ресурстарды пайдаланамыз

  • «Қабырға газеті» бойынша өздеріңе қажетті ақпаратты тауып, жазасыздар.

  • Қандай қорытынды айта аласыздар?



Тапсырма №1

1 топ - «While» циклінің жазылу түрін көрсетеді

Дескриптор:

  1. Шартты циклдің жазылу түрін жазады


2 топ - While цикілінің ерекшелігін жазады

Дескриптор:

  1. Шартты циклдің ерекшелігін жазады


3 топ – шартты циклдің блок-схемасын сызады

Дескриптор:

  1. Шартты циклдің блок-схемасын сызады

Тапсырма №2

1-ден 10-ға дейінгі сандардың өсу ретімен көрет.
Мұғалім берілген тапсырманы Python программасында оқушылармен бірге кодын жазады.




Тапсырма №3

1-ден 10-ге дейінгі сандардың ішінен жұп сандарды экранға шығару.


Мұғалім оқушыларға келесі тапсырманың программа кодын қолдану үшін жаздырады.

«Quick» әдісі арқылы №4, №5 тапсырмаларды «Қарқын» тәсілі бойынша саралаймын.

Оқушылардың барлығы орындайды. Бірақ нәтижелері әртүрлі болуы мүмкін.

Компьютердегі тәжірибелік жұмыс

(Қауіпсіздік ережелерін еске түсіру)
Тапсырма №4

1-ден 10-ға дейінгі сандардың кему ретімен көрсет.

Дескриптор:

  1. Есептің кодын жазады

  2. Нәтижесін эранға шығарады


Тапсырма №5

1-ден 10-ға дейінгі сандардың ішінен тақ сандарды экранға шығар.

Дескриптор:

  1. Есептің кодын жазады

  2. Нәтижесін эранға шығарады

Оқушылар оқулықтағы ақпаратпен танысады. Сонымен қатар «Қабырға газеті» әдісінен күрделі ақпаратты синтездеп, таба алады. Оқушылар дерек көздерді шатастыруы мүмкін.

Мұғаліммен бірге талдайды.

2, 3 -тапсырмаларды оқушылар мұғаліммен бірге тапсырманы талдап, дәптерге кодын жазады.

Программаның әрбір қатарының атқаратын қызметіне түсініктеме жазады.

Берілген 4, 5 тапсырмалардың кодын Python программасында шартты тексеру операторын қолданып, нәтижені экран бетіне шығарады.




ҚБ

3 балл



ҚБ 2 балл


Қабырға газеті


Информати ка. 8- сынып оқулығы




Сабақтың соңы
Жаңа сабақты бекіту

  1. «Шарт циклі» дегеніміз не?

2.While операторы қалай жұмыс істейді?

3. Шарт циклы қандай жағдайда тоқтайды?

4. Цикл денесі дегеніміз не?

Оқушылар тест сұрақтарына карточкаларын көтеру арқылы жауап береді.




ҚБ 2 балл





Кері байланыс

Үй тапсырмасы:


Padlet.com виртуалды тақтасында сабаққа кері байланыс алады.

4.3 параграфты оқу, 90 беттегі 1 тапсырманы орындау

Оқушылар Padlet.com виртуалды тақтасында сабаққа кері байланыс береді.


ҚБ 1 балл




https://padlet.com/akbota_kanat/2rxbikwzukx4ozmx

Информати ка. 8- сынып оқулығы (90 б)


Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау



«Диалог және қолдау көрсету», «Ресурс арқылы», «Тапсырмалар», «Қолдау көрсету арқылы саралау. Сабақ барысында тапсырмадан қиындық тудырған оқушыға бағыт – бағдар беріп, қолдау көрсетіп отырамын. Сондай-ақ, 4 және 5 - тапсырма кезінде қабілеті жоғары оқушыларды қарқындары арқылы сараласам, қолдауды қажет ететін оқушыларға тірек сөздер беру арқылы саралаймын.

Проблемалық жағдаяттарды шеуде, қабілеті жоғары оқушыларды «Қорытындыға», компьютерде орындаған жұмысын «Quick» әдісі арқылы «Қарқын» тәсілі бойынша саралаймын.

Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды.

Сабақ барысында қалыптастырушы

бағалау жүзеге асырылды. «Қуаттандыру»әдісі

қолданылады.

«Кері байланыс», тапсырмалар

дескриптор арқылы бағаланды



Денсаулық сақтау технологиялары.

Сабақта белсенді жұмыс түрлерін қолданамын.

Осы сабақта қолданылатын

Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады.

Санитарлық талаптар сақталады.