Файл: Білім беру йымыны атауы Т.абылов атындаы орта мектепкмм.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.01.2024
Просмотров: 14
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Білім беру ұйымының атауы | «Т.Қабылов атындағы орта мектеп»КММ | ||||
Бөлімі: Геометриялық оптика | | ||||
Педагогтің аты-жөні: | Мухтархан Г | ||||
Күні:17.01.22ж | | ||||
Сыныбы:11 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Жарықтың сыну заңы | ||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 11.7.2.3-жарықтың сыну заңын Гюйгенс принципі арқылы түсіндіру | ||||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар істей алады: Гюйгенс принципін біледі; Көптеген оқушылар істей алады: Гюйгенс принципінің көмегімен жарықтың сынуын түсіндіреді. Кейбір оқушылар істей алады: жарықтың сынуына күнделікті өмірден мысал келтіріп, түсіндіреді; | ||||
Тілдік мақсат | Жарық сәулесі -Луч света -A ray of light Жарық шоғы -Пучок света- Light beam Жарықтың шағылу заңы- Закон отражения света- The law of light reflection Жарықтың сыну заңы- Закон преломления света- The Law of Refraction of Light | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтың басы «Білгеніңмен бөліс» әдісі 6 мин | Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. «Білгеніңмен бөліс» әдісі алдыңғы білімдерін жаңғырту мақсатында сұрақтар қою арқылы 8 сыныпты қарастырылған заңдарды еске түсіру: жарықтың қасиеттері,сыну ,шағылу заңдарын еске түсіреді | Оқушылар бұрынғы білімдерін жаңғыртып еске түсіреді . | Дескриптор: жарықтың шағылу заңын біледі. Жазықтың таралу заңын сипаттай алады . Жалпы балл -2 | Оқулық 11 – сынып | |
Ой қозғау 3 мин | Білім дағдысы: Білу (D) Мұғалім плакаттар көмегімен жарықтың сыну заңын түсіндіреді. Жарықтың сынуы. Жарық сәулелері бір ортадан екінші ортаға сәулелердің бағытының өзгеру құбылысы жарықтың сынуы деп аталады. Бұл құбылыс жарықтың таралу жылдамдығы әртүрлі ортада түрліше болатынының салдары болып табылады. | Оқушылар берілген суреттегі құбылысты бақылай отырып, ойға түйгенімен бөліседі. Сабақтың тақырыбын ашады. | Дескриптор: Жарықтың сыну заңын тұжырымдай алады. | Оқулық 11-сынып. | |
Сабақтың ортасы. Жеке жұмыс «Ойды жинақтау»-әдісі 32 мин | Білім дағдысы: Түсіну 1-тапсырма «Ойды жинақтау»-әдісі арқылы кесте толтырады Оқулықпен топтық жұмыс жасайды, | Оқушылар сыну заңдылықтарын қолданып берілген кестені толтырады. Талдайды, өмірмен байланыстырып мысалдар келтіреді | Дескриптор: -Сызбада түскен, шағылған және сынған сәулелерді белгілейді -Сыну заңының формуласын пайдаланып сыну бұрышының мәнін анықтайды. Жалпы балл -4 | 11-сынып оқулығы Есептер жинағы | |
«Кім жылдам»әдісі Жеке жұмыс | Білім дағдысы: Қолдану 2-тапсырма «Кім жылдам» әдісі бойынша оқушыларға есептер беріледі(f) | Оқушылар берілген дискриптор бойынша есепті шығарады. Қаншалықты жылдам шығарса, соншалықты сабақты түсінгендігін көрсетеді. | Дескриптор: -Есептің мәтінін оқып есеп шартын құрастыра алды. -Түсу бұрышы мен сыну бұрышының мәнін анықтайды -Сыну заңының формуласын түрлендіріп есептер шығара алды. Жалпы балл -4 | ДК экраны 11-сынып оқулығы ДМ Қосымша 3 | |
Сабақтың соңы. «Ойлан,ізден, тап»әдісі Жеке жұмыс 5 мин Рефлексия 3 мин | 3-тапсырма Білім дағдысы: Түсіну «Ойлан,ізден, тап»әдісі арқылы кестенің екі бағанын толтырыңыз, үшінші бағанды үйден толтырып, келесі сабаққа әкелесіз. (W) «Таңдау» кері байланыс. Бүгінгі сабақта қандай жаңа, қызықты нәрселер білдіңдер? -Мен сабақ қызықты / қызықсыз болды деп ойлаймын. - Мен сабақта көп нәрсені үйрендім / үйренгенім аз болды. -Мен басқаларды мұқият / зейінсіз тыңдадым. | Оқушылар берілген кестені толтырады . оқушылардың таңдауы бойынша кері байланыс орнатылады. | Дескриптор: шағылу және сыну құбылысына мысал келтіре алады. Жалпы балл 1 | ДК экраны 11-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. ДМ қосымша 4 |