өзін-өзі бақылау, аутотренинг.
2
| 262
|
Оқушылардың тақырып бойынша нені түсінбегенін анықтау үшін бақылау алып, ақтаңдақтарды жоюдағы бағалау мақсаты
-
бағдарлама мазмұнын бақылау
-
стандартты бақылау және орындау
-
оқыту стилін бақылау
-
оқудағы қиындықтарды анықтау
-
болжау және сұрыптау
| 4
|
263
| Оқытудағы тәжірибе үлгісі және ақпараттық-коммуникациялық технологиялар көмегімен «көрсету» аспектілері арасындағы сәйкестік
-
оқушылардың жұмыстармен айырбастауы
-
өлшеулерді қалай жүргізу керектігін көрсету
-
әртүрлі жұмыстарды салыстыру
-
болжамдарды тексеру үшін деректерді жинау
-
ықтимал әсерлерді имитациялау
| 2
|
264
|
Оқудағы бағалауды оқу үшін бағалауға ауыстырылуы шартты
-
Бағалау сипатын өзгерту
-
Оқу үдеріснің қарқыны
-
Бағалау кестесінің ауысуы
-
Уақыттың тапшылығы
-
Модерация үдерісінде
| 1
|
265
| Оқуды бағалауды оқу үшін бағалауға ауыстырылу шарты
-
бағалау кестесінің ауысуы
-
уақыттың тапшылығы
-
оқу үдерісінің қарқыны
-
модерация үдерісінде
-
бағалау сипатын өзгерту
| 5
|
266
| «Оқу мен жазу арқылы сын тұрғысынан ойлауды дамыту» неше кезеңнен түзіледі?
-
4
-
1
-
2
-
3
-
5
| 4
|
267
| Lesson study кезеңдерінің бірі - "Қатысушылардың өткізілген сабақ бойынша оқушылардың оқу үдерісіне қатысты барлық нәтижелерін жүйелеп, талдауы". Осыдан кейінгі кезең
-
Сабақты зерттеуге қатысушылардың барлығының сабақтың табысты және жетілдіруге тиіс тұстары
-
Сабақты зерттеу өткізу және Lesson study –ге қатысушылардың оны бақылауы
-
Әріптестердің немесе тәжірибелі мұғалімдердің кеңесіне сүйеніп, сабақтың мақсатын қою
-
Сабақты зерттеуді жақсарту жөніндегі дамыту жолдарын анықтау үшін бейресми кездесу өткізу
-
Зерделенген мәселелерді негізге ала отырып, келесі Lesson Study-діжоспарлау
| 5
|
268
| Оқушының бейімдін анықтау үшін білік, дағдыларын тексеру жүргізудегі бағалау мақсатын көрсетіңіз
-
Кері байланыс
-
Оқыту стилін бақылау
-
Болжау және сұрыптау
-
Стандартты орындау
-
Оқудағы қиындықтарды анықтау
| 3
|
269
|
Сабақты зерттеу тәсілінің демократиялық ерекшеліктерінің бірі.
-
негізгі жауапкершілік сабақ беретін мұғалімге ғана жүктеледі және талап етіледі
-
оқыту мен сабаққа берілген кез келген баға жеке мұғалімнің жұмысына қатысты болады
-
Сабақты зерттеу нәтижелерінің жүйелі түрде жариялануы мұғалімдердің тәжірибесін қолдау үшін маңызды емес
-
мұғалім зерттеу барысында жинақтаған білімі мен педагог қауымен кеңінен бөлісе алады
-
5. зерттеу барысында барлық топ мүшелері толық емес неnемде және әртүрлі дәрежеде үдерісте тартылады
| 4
|
270
| Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдерді жақсарту мүмкіндіктерін және осы мүмкіндіктерді іске асыру түрлерін анықтауға бағытталған бағалау түрі
-
оқу үшін бағалау
-
аралық бағалау
-
оқуды бағалау
-
қорытынды бағалау
-
жылдық бағалау
| 1
|
271
| Өзінің жетістіктерінің басқалардың нәтижесімен салыстыру жолымен тұлғалық қажетті сапаларды қалыптастыру және бекіту әдісі – бұл:
1.стимульдеу. 2. бағалау. 3. мадақтау. 4. жарыс. 5. Бақылау
| 4
|
272
| Педагогикалық ұжымның, жеке мұғалімнің іс-әрекетіндегі барлық бағыттарын тексеру:
-
Қорытынды бақылау.
-
Ағымдық бақылау.
-
Аралық бақылау.
-
Тақырыптық бақылау.
-
Фронтальді бақылау
| 5
|
273
| Қандай кезеңге есептелген Ұлттық іс-қимыл жоспары оқушылардың функционалдық сауаттылығын дамыту бойынша Қазақстан Республикасы? 1.5 жыл 2.3 жыл 3. 10 жылға 4. 1 жыл 5. 15 жыл
| 1
|
274
| Білім алуда қандай бағалау аса пайдалы
-
жиынтық
-
2.формативтік
-
ресми
-
биресми
-
дұрыс жауап жоқ
| 2
|
275
| Бұл өлшемге сәйкес келетін балаларда ерте жасынан бастап ерекше қабілеттерін ұзақ уақытқа ұстай алатынын байқалады
-
Мәселені шешу
-
Шоғырлану
-
Ойлау қабілетінің жылдамдығы
-
Есте сақтау және білім
-
Өз білімін жетілдір
| 2
|
276
| Сабақты зерттеу тәсілін жоспарлау барысындағы «зерттелінетін» оқушылар санаты
-
Гипербелсенді,белсенді,пассивті
-
Әлеуметтік тұрғыда қорғалған/қорғалмаған
-
Математикалық,лингвистикалық,дарынды музыкалық
-
Үлгермеушіліктің жоғарғы,орта,төменгі деңгейі
-
Дамыған/әлсіз дамыған коммуникативтік қасиеттер
| 4
|
277
| «Өзгелерден қарағанда өзінің оқуының қалай жүретінін жақсы білетін және оны реттей алатын оқушы» сипатына сәйкес келетін өлшем:
-
Икемділік
-
Ойлау қабілетінің жылдамдығы
-
Есте сақтау және білім
-
Мәселені шешу
-
өз білімінжетілдіру
| 5
|
278
| А.С.Макаренко балалар ұжымын дамытуда төмендегі сатыларды қарастырды
-
Екі.
-
Үш.
-
Төрт.
-
Бес.
-
Бестен жоғары.
| 2
|
279
| «Адамды бұзықтыққа келтіретін табиғат не нәсілдік кемістігі емес, қолайсыз қоғамдық жағдайлар мен жаман тәрбие» - автор?
-
И.Т.Чернышевский.
-
Дж. Локк.
-
З.Фрейд.
-
Эпикур.
-
Аристотель.
| 1
|
280
| Сабақты зерттеу тәсілін жоспарлау барысындағы «зерттелінетін» оқушылар санаты
-
гипербелсенді,белсенді,пассивті
-
дамыған,әлсіз дамыған коммуникативтік қасиеттер
-
әлеуметтік тұрғыда қорғалған,қорғалмаған
-
үлгермеушіліктің жоғары, орта, төменгі деңгейі
| 4
|
281
| Олар арқылы өңделетін және жаңғыртылатын мазмұн беріліп өңделетін және қабылданатын оқытушы мен студенттің өзара байланысты іс-қимылдарының логикалық тізбегі:
-
оқыту принциптері
-
Оқыту құралдары
-
оқыту әдістері
-
оқыту нысандары
-
тәрбие құралдары.
| 3
|
282
| Білім алу туралы шешімді қабылдау мақсатымен оқытудың нәтижелерін жүйелі түрде жинақтауға бағытталған қызмет –
-
Сұрыптау
-
Қорытындылау
-
Жинақтау
-
Бағалау
-
Талдау
| 4
|
283
| «Өзгелерден қарағанда жоспарлауға көп уақыт жұмсауы мүмкін, бірақ жоспарды тез жүзеге асыра алатын оқушы» сипатына сәйкес келетін өлшем:
-
Мәселені шешу
-
Есте сақтау және білім
-
икемділік
-
ойлау қабілетінің жылдамдығы
-
өз білімін жетілдіру
| 4
|
284
| Құқықтық тәрбиенің мәні:
-
Қоғамға пайдалы қатынастардың дамуына жағдай туғызу.
-
Қоғамға зиян қатынастарды шектеп, тыйым салу.
-
Мемлекеттік, қоғамдық ұйымдардың құрамын,олардың қызмет істеу принциптері мен өкілеттілігін анықтау.
-
Азаматтардың бостандықтарын, құқықтарын, қоғам алдындағы жауапкершіліктерін заң жүзінде кепілдікті қамтамасыз ететіндігін үйрету.
-
Жеке тұлғаның мінез – құлық нормаларын қалыптастыру.
| 4
|
285
| Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдерді жақсарту мүмкіндіктерін және осы мүмкіндіктерді іске асыру түрлерін анықтауға бағытталған бағалау түрі
-
жылдық бағалау
-
қорытынды бағалау
-
оқу үшін бағалау
-
аралық бағалау
-
оқуды бағалау
| 3
|
286
| Адамгершілік тәрбиесі негізделмейді:
-
мәдениетке 2) дінге 3) эстетикаға 4) этикаға 5) экономикаға
| 5
|
287
| Баланың білім-дағды, білік және өз бетінше әрекет ету мүмкіндіктерінің дамуына қарай орнатылатын, нығайтылатын, бөлшектенетін уақытша құрал
-
«жанама тәжірибе»
-
«көпіршелер»
-
«бағамдау»
-
«жалған ұстаным»
-
«қара жәшік»
| 2
|
288
| Сабақты зерттеу тәсіліне қатысты дұрыс мұжырым
-
Сабақты зерттеуді іс-әрекеттегі зерттеу ретінде қарастыруға болады
-
Сабаққа берілген кез келген баға жеке мұғалімге ғана қатысты болады
-
Топ мүшелері тек бір мектептің мұғалімдері болуы тиіс
-
Зерттеу барысынд жинақталған білімді топ мүшелері ғана пайдаланады
-
Зерттеу жүргізуші топты бір әдістемелік бірлестіктің кем дегенде бес мұғалімі құрайды
| 1
|
289
| Оқушылардың тақырып бойынша нені түсінбегенін анықтау үшін бақылау алып, ақтаңдақтарды жоюдағы бағалау мақсаты
-
оқудағы қиындықтарды анықтау
-
оқыту стилін бақылау
-
бағдарлама мазмұнын бақылау
-
болжау және сұрыптау
-
стандартты бақылау және орындау
| 1
|
290
| Жаңартылған білім мазмұнын енгізудің нәтижесі неде:
-
білім беру жүйесін ұлттық стандартқа сәйкес келтіру
-
білім беру жүйесі толық өзгерту
-
білім беру бағдарламасының құрылымы мен мазмұнын, оқыту мен тәрбиелеудің әдістері мен тәсілдерін қайта қарастыру
-
Ұлттық және жалпы азаматтық құндылықтарды бойына сіңірген, кез келген өмірлік жағдайда функционалдық сауаттылығы мен бәсекеге қабілеттілігін көрсете білетін тұлғаның үйлесімді қалыптасуына және зияткерлік дамуына қолайлы білім беру ортасын тудыру
-
Бәрі жауаптар дұрыс
| 4
|
291
| Сөздік, көрнекілік, практикалық әдістер тобы қандай жолмен жүйеленген:
-
оқушылардың таным белсенділігін арттыруға қарай;
-
білім алудың көзіне қарай;
-
оқытудың мақсат-міндеттеріне қарай;
-
дидактиканың мақсат-міндеттеріне қарай;
-
сабақ кезеңдеріне қарай.
| 2
|
292
| Оқытудың жаңа тәсідерін әзірлеуде мұғалімдердің жаңа бастамасын жинақтауды көздейтін сабақты зерттеу тәсілінің түйіні
-
Зерттеу өзектілігі
-
Бірізділік
-
Креативтілік
-
Жүйелілік
-
Ғылыми дәлдік
| 3
|
293
| Жеке тұлғаны зерттеу үшін мұғалімдер үнемі қолданатын әдіс:
-
бақылау.
-
дедукция.
-
Индукция.
-
абстракция.
-
салыстыру.
| 1
|
294
| Орта бірлесуден гөрі,бәсекеге бағытталған әңгіменің түрі
-
Реттелген әңгіме
-
Рефлекциялық әңгіме
-
Зерттеушілік әңгіме
-
Әңгіме-дебат
-
Комулятивтік әңгіме
| 4
|
295
| Оқушыны бағалау үшін қорытынды жасау үдерісі
-
оқушының жауабын тақырыпқа сәйкестендіру
-
оқушының көсбасшылық қасиеттерін ескеру
-
оқушының тапсырманы орындағанын бақылау
-
оқушының жауабына сәйкес шешім қабылдау
-
оқушыға тақырып бойынша сұрақ қою
| 4
|
296
| Қалыптастырушы (формативті) бағалау –
-
оқушылардың әрбір критерий бойынша жетістіктерінің толық түсіндірмесі және оларға сәйкес ұпайлар саны.
-
тарау немесе модуль бойынша бақылау жұмысына қойылған бағалар.
-
оқушы өзінің жетістіктері немесе біліміндегі олқылықтар туралы ақпарат алатын кері байланыстың функциясын атқаратын, ағымдағы бағалар.
-
Негізгі бағалар негізінде қойылған бағалар.
| 1
|
297
| Ғылыми-педагогикалық зерттеулердің эмпирикалық әдістері:
-
анализ, синтез, дедукция, индукция
-
талдап қорыту, модельдеу, салыстыру, анализ
-
бақылау, әңгіме, сауалнама, эксперимент
-
абстрактілеу, синтез, талдап қорыту, айқындау
-
индукция, дедукция, талдап қорыту, салыстыру
| 3
|
298
| Бағалаудың барлық түрлеріне тән сипаттамалардың бірі болып табылатын қорытынды
-
1.оқушының жауабына сәйкес шешім қабылдау
-
2.оқушыға тапсырма бойынша нұсқаулық беру
-
3.оқушының жауабын критерийге сәйкестендіру
-
4.оқушының сұраққа жауабын тыңдау
-
5.оқушының тапсырманы қалай орындағанын түсіну
| 1
|
299
| Оқып үйренуге деген уәжін қиынырақ ойын мен тапсырмаларға ұмтылу арқылы арттыратын оқушыны анықтайтын өлшем:
-
мәселені шешу
-
өз білімін жетілдіру
-
ерте символдық белсенділік
-
есте сақтау және білім
-
күрделілікке деген сүйіспеншілік
| 5
|
300
| Топтық талқылауды таспап жазып алу іс – әрекеттері зерттеу үдерісінің қай кезеңіне жатады
-
талдау
-
жоспарлау
-
бағалау
-
рефлексия
-
қадағалау
| 5
|