ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.01.2024
Просмотров: 16
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: | Компьютер мен желіллердің техникалық сипаттамалары |
Сабақтың тақырыбы: | Компьютерлік желілер |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 8.1.3.1 желілердің өткізу қабілетін анықтау |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: Компьютерде желіні ұйымдастыруға арналған құрылғыларды, олардың қызметтерін біледі. Көптеген оқушылар:желінің өткізу қабілеттерінің ерекшеліктерін анықтай алады. Кейбір оқушылар: желінің өткізу қабілеттерін есептеп шығарады. |
Бағалау критерийі |
|
Тілдік мақсаттар | Пәнге тән лексика мен термонология: желілік коммутатор немесе хаб,свич, желілік тақша, ADSL Хаб, свич - switch ADSL - Asymetric Digital Subscriber Laine Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Компьютерде желіні ұйымдастыруға арналған құрылғыларды атап көрсет........... Бұл құрылғының қызметі қандай? Неліктен олай ойлайсың......... |
Құндылықтарға баулу | - Қарым-қатынас жасау қабілеті, - Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау, ақпаратты іздеу, құру және өңдеу, ынтымақтастық, ақпарат және идеялармен алмасу, өз жұмысын бағалау және жетілдіру. |
Пəнаралық байланыс | Ағылшын тілінде құрылғылардың атауы жазылады. Желінің өткізу қабілеті математикалық және физикалық формула арқылы есептеледі. |
Алдыңғы білім | Компьютерлік желілер |
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||||||||
Сабақтың басы 3 минут 5 минут | Ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдесу Психологиялық дайындық Үй тапсырмасын сұрақ-жауап арқылы пысықтау:
| | |||||||||||
Сабақтың ортасы 2 минут 5 минут 5 минут 6 минут | Сөздіктермен жұмыс. 1.Компьютер- computer 2.Пернетақта- keyboard 3. Жүйелік блок- system block 4.Тінтуір-mause 5.Компьютерлік желі – computer netuork 6.Электронды пошта -email 7.Браузер программа-browser sof tuare 8. Онлайн-online Оқушылар оқулықпен жұмыс жасайды. Пікірлерін ортада талдайды. Түсініксіз болған ақпараттарды талдау үшін мұғалім көмек береді. 1-тапсырма: Құрылғының қызметтерін ата. "Графикалық органайзер" әдісі:
Дескриптор: -Компьютерлік желіні ұйымдастыру құрылғыларын біледі. -Құрылғылардың атқаратын қызметтерін анықтай алады. ҚБ: Смайликтер арқылы бағалайды. 3-тапсырма: "Информатикалық диктант" әдісі Сөйлемдерді толықтыр. 1.Компютерлік желі ағылшынша (........) деп аталады. 2. Ең үлкен желі............. 3. Желілік тақша....... Мбит/с жылдамдықпен жұмыс жасайтын түрлері бар. 4. Патч кортың ..... ұшында ағытпалы жалғағыш орнатылған. 5. Тасымалданған ақпарат көлемінің формуласы......... 6. Әлемдегі ең көп тараған, интернетке қосылуға арналған құрылғы....................... ҚБ: дұрыс жауаппен салыстыру. | Слайд Информатика 8 сынып оқулығы А4 парақта кесте | |||||||||||
Сабақтың соңы 4 минут | Үйге тапсырма: Желінің өткізу қабілетіне сызба құрастыру. | | |||||||||||
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық жəне Қауіпсіздік техникасын сақтау | |||||||||||
Қабілеті жоғары оқушылар: -Топта ұйымдастыру жұмысын алады - "Графикалық органайзер" -«Сұраққа жетіп ал», әдісітері осы деңейдегі оқушыларға қолдау береді. Қабілеті орта оқушылар: - Сабақ барысындағы "Ойлан, жұптас, бөліс" әдісі осы деңгейдегі оқушылардың ойын қозғауға дамытуға арналады. -Орта деңгейдегі сұрақтар тізбегі. Қабілеті төмен оқушылар: - Сабақ бойындағы "Информатикалық диктант" әдісі осы деңгейдегі оқушыларға тиімді, ойларын жинақтауға қолдау береді. - Орта деңгейдегі тапсырмалар | - Ынталандыру, қолдау көрсету. - Оқушылар өзін-өзі бағалу. - Оқушлар жұппен бағалау жүргізеді. | Қауіпсіздік техникасының ережелерімен таныстыру. Сергіту сәті |