Файл: за мерзімді жоспарды блімі Мтіндік жатпен жмыс жасау.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 11.01.2024

Просмотров: 23

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:

Мәтіндік құжатпен жұмыс жасау

Мектеп:


Күні: 06.04.2023

Мұғалімнің аты–жөні:


Сынып: 6 Ә

Қатысқандар

саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Гиперсілтемелер

Осы сабақта жүзеге асырылатын оқудың мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме)

6.2.2.1 – сілтемелерді ұйымдастыру (гиперсілтемелер, мазмұн, атау, түсіндірме)

6.4.2.1 – авторлық құқық, плагиат ұғымдарын түсіндіру

6.4.2.2– авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты сүйемелдеу

Сабақтың мақсаты

Оқушылар:

  • Құжатқа гиперсілтемелерді қосу;

  • Авторға сілтемелерді қосуды істей алады.

Бағалау критерийлері

1 – сілтемелерді ұйымдастыру (гиперсілтемелер, мазмұны, атауы, нұсқамалар)

2 – авторлық құқық, плагиат ұғымдарын түсіндіру

3– ақпаратты авторға сілтемелермен тіркеп жүру

Тілдік мақсаттар


Оқушылар:

  • «авторлық құқық», «плагиат» терминдерін түсіндіре алады;

  • құжатқа қандай әдіспен гиперсілтемелерді қосу болатыны туралы әңгімелей алады.

Пәнге тән лексика мен терминология:

гиперсілтемелер, мазмұны, атауы, сілтемелер, авторлық құқық, плагиат

Диалог пен хаттарға арналған пайдалы сөйлемдер:

«Плагиат» түсінігі…мән береді

Авторлық құқықты сақтау…

Гиперсілтемені қосу үшін…қажет

Коррекциялық мақсаты


Оқушылардың логикалық ойлауын дамыту.

Талдау мен синтездегі жаттығулар негізінде танымдық белсенділікті дамыту

Пәнаралық байланыс

Практикалық тапсырманы орындаған кезде қазақ тілімен және әдебиетпен байланысты (мәтінді терген кезде).

Бастапқы білім

Оқушылар құжатқа сілтемелерді қосудың әдістері мен тағайындалуын біледі.



Сабақтың барысы


Жоспарланған сабақтың кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жұмыстар


Ресурстар

Сабақтың басы

0-5 мин

  1. Миға шабуыл:

Мұғалім бейнежазбасын көрсетіп, бейнежазба байланысты сұрақтар қояды:

  • Не туралы бейнежазба?

  • Плагиат деген не?

  • Авторлық құқық деген не?

  • Плагиат туралы қандай мысалдар келтірген?

  • Бүгінгі сабақ не туралы өтеді?


Мұғалім сабақтың тақырыбы мен мақсатын айтады, бағалау критерийлерін талқылауды ұйымдастырып, оларды тақтаға жазады.

Презентация. Слайд 1

Қосымша 1.1


Сабақтың ортасы

6-15 мин

16-25 мин


26-35 мин

Мұғалім авторлық құқық туралы білуге және түсінуге қызықты болатынын талқылау үшін жұптасады. Оқушылар өз пікірін білдіруде.
Содан кейін мұғалім 4 топқа қосылуды сұрайды. Әр топ сұрақтармен интернет ресурстар арқылы жұмыс истейді

1 Тобы: Авторлық құқық деген не?
2 Тобы: Авторлық құқық қалай жұмыс істейді?
3 Тобы: Авторлық құқықты қалай қорғау керек?
4 Тобы: Авторлық құқықты бұзғаны үшін қандай жауапкершілік жүктеледі?
Жұмысты мәтіндік процессорда жасайды және гиперсілтеме тапқан ақпаратына жасайды. Ақпаратты авторға сілтемелермен тіркеуге керек
2.Тақырыпты бекіту

Жұмыстың соңында оқушылар сұрақтарды талқылайды

Презентация. 2-8 слайдтары


Қосымша 1.2

https://bilimland.kz/kk/courses/education-movies/poznavatelnye-filmy/lesson/plagiat-zhane-avtorlyq-quqyq-degenimiz-ne


Сабақтың соңы

36-40

Кері байланыс.

«Барлық сандар бірге» әдісі.


Оқытуға қатысты сұрақтар

Оқуға қатысты сұрақтар

1.Сізге бүгін сабақта қандай жұмыс түрі ұнады? Неліктен?

2.Сізге бүгінгі сабақтың мақсатына жетуге не ықпал етті?

1. Нені білдіңіз?

2. Тақырыпқа қатысты қандай

сұрақтарыңыз бар?

3. 1-10 дейінгі шкала бойынша өз біліміңізді бағалаңыз.

4. Егер сабақ қайтадан өтсе, қандай сұрақты толығырақ қарастырғанын қалайсыз?

5. Нені білгіңіз келеді?....

6. Сабақта алған білімді келешекте қалай пайдалана аласыз?

Сынып ерекшелігін ескеріп, сұрақтар тізімін қысқартуға болады.

Қосымша 1.3


Дифференциация – Сіз қандай әдіспен көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Дарынды оқушылар алдына қандай мақсаттар қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды ұғыну деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Бағалау әр оқушының орындаған тапсырмалары бойынша жүргізіледі.

Денсаулық және техника қауіпсіздігін сақтау

ЕТ, эргономика кабинеттерінде ТҚ ескерту

Сабақ барысында оқытудың белсенді әдісін пайдалану.


Топтық жұмыс кезінде төмен оқитын оқушылар жақсы оқитын оқушылардан үйренеді.

Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады.

Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады.

Оқушылар топта бір-біріне комментарий арқылы баға береді.

Берілген тапсырмалар оқушылардың қауіпсіздігіне немесе денсаулығына қауіп келтірмейді.

Оқушылар сабақ барысында АКТ арқылы ақпаратты өздерінің жадыларында ұзақ сақтай алады.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаты/оқыту мақсаты шынайы болды ма?

Барлық оқушылар оқыту мақсатына жетті ме?

Егер жоқ болса, неге?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақытша кезеңдері көтерілді ме?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?

Бұл бөлімді сабақ барысында оқушылардың ойлануы үшін пайдаланыңыз. Сабағыңыз туралы ең қажетті сұрақтарға сол бағанада жауап беріңіз.




Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:
2:
Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?