ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 11.01.2024

Просмотров: 30

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Мектеп




Күні

Бикмурзинова Гульхан Рамазановна

СЫНЫП 4

Қатысқандар: қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

«Ғаламшар сипаты»

Оқыту мақсаттары:

4.3.5.1 Қажетті ақпараттарды табу үшін түрлі дереккөздерді (сөздіктер, инфографикалар, энциклопедиялар, ғаламтор) қолдана білу

4.2.3.1 Белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс орнату, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлеу

Сабақ мақсаттары:

Ғаламшарларды бір-бірінен ажыратып үйренеді;

Қазақ тіліндегі қосымшаларды қайталайды;

Бағалау критерий:

Ғаламшарларды бір-бірінен ажырата алады;

Қосымшаларды еске түсіреді;

Лексикалық минимум:

Күн жүйесі, түзу

Құндылықтарды игерту:

•Тіл мен мәдениет;

•Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет;

Пәнаралық байланыс:

Жаратылыстану

АКТ-ны қолдану дағдылары:

PowerPoint таныстырылымы

Алдыңғы білім:

Суды үнемдеу туралы түсінік қалыптасты

Сабақтыңбарысы

С.кезеңі


Жоспарланған оқыту іс-әрекеттері

уақыты

Қар.қат

Оқыту ресурстары

Кіріспе

1.Тұлғааралық байланысты орнату. 1.Сыныппен амандасу. 2. «Жақсы тілек» тренингі.Оқушылар бір-біріне тілек айтады.

Қызығушылықты ояту кезеңі.

Өткен тақырып бойынша сөзжұмбақты шешу арқылы өткен тақырыпты еске түсіру;

Жұмбақ шешу

Таңмен көзін ашады,

Әлемге нұрын шашады.
Ұшады қанатсыз,

Зырлайды аяқсыз
Сөздікпен жұмыс. Тақырып бойынша жаңа сөздермен танысады, сөз тіркестерін құрастырады.

жаңа сөздер

Күн жүйесі-Солнечная система

Түзу-прямая
ОҚЫЛЫМ

Мәтінмен танысу

Мәтінді түсініп оқы. Не туралы екенін айт. Күн жүйесінде орналасқан ғаламшарларды алыстан телескоппен бақыладым. Міне, қызық! Күннің айналасында ғаламшарлар түзу сызық бойымен Күнді айналады. Олар сымдағы дөңгелек моншаққа да ұқсайды. Меркурий мен Шолпанды жерден бақылау өте қиын. Астрономдардың зерттеуінше, ғаламшарлар туралы мынадай мәліметтер бар:
​· Қоңырқайдың шамамен 60 серігі бар. ​Ол – ең күрделі сақиналары бар ғаламшар. · Жердің табиғи серігі – Ай.
​· Ең қызығы Шолпан басқа ғаламшарларға қарсы айналады. Шолпан – Күн мен Айдан кейінгі ең жарық ғаламшар.




Мұғалім-сынып








Сөйлемдерді мәтіннен тауып, сұрақ орнына жауабын толықтырып айт.

  1. Ғаламшарлар түзу сызық бойымен (нені?) айналады. 2. Олар сымға таққан дөңгелек (неге?) да ұқсайды. 3.(ненің?) шамамен 60 серігі бар. 4. (ненің?) табиғи серігі – Ай. Дескриптор: Мәтінмен танысады; Сұрақтарға жауап береді;

5 мин





Оқулық




Жазылым

Кім?Не?

Кімнің?Ненің?

Кімге?Неге?

Кімді?Нені?

Кімде?Неде?

Кімнен?Неден?

Кіммен?Немен?

Ғаламшар



















Ғарышкер



















Дескриптор: Қосымшаларды еске түсіреді;

Берілген сөздерге жалғау жалғап, сұрақтарға жауап береді;










Аяқталуы

Оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне кері ораламын.

Кері байланыс

«3 Қ» стратегиясы

Бүгінгі сабақта не қызық болды?

Бүгінгі сабақта не қиындық келтірді?

Бүгінгі сабақта не қажет болды?












Үйге тапсырма

35 бет 4-тапсырма











Бағалау критерийлері

Берілген тірек сөздер мен сөйлем құрау;

Оқушылар сұрақтар құрастыра алуы және сұрақтарға жауап береді;

Тақырыпқа байланысты сөздерді сәйкестендіру;

Мәтінді оқып түсінеді.

Мәтіндегі негізгі ойды анықтай алады.

Рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары қолжетімді болды ма?




Бүгін оқушылар нені үйренді?




Оқыту ортасы қандай болды?




Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба?




Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?




Қорытынды бағалау. Ең жақсы өткен екі жағдай не?

Қандай екі жағдай сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді?

Осы сабақтың барысында менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай мәліметтер немесе сыныптағы жекелеген оқушылар туралы ақпарат алдым?