Файл: оршаан орта терминдер мен анытама. Сйлемні йірлі мшелері.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 11.01.2024

Просмотров: 60

Скачиваний: 4

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Сабақтың тақырыбы: Қоршаған орта:терминдер мен анықтама. Сөйлемнің үйірлі мүшелері.

Бөлімі:

6-бөлім. Қоршаған орта және энергия ресурстары

Педагогтің аты-жөні:




Күні: 21.02




Сыныбы: 8

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қоршаған орта:терминдер мен анықтама. Сөйлемнің үйірлі мүшелері.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

8.3.6.1.БАҚ материалдары негізінде стильдік ауытқуларды, орынсыз қолданылған сөз оралымдарын талдап, стильдік түзетулер жасау, редакциялау;

Сабақтың мақсаты:

БАҚ материалдары негізінде стильдік ауытқуларды, орынсыз қолданылған сөз оралымдарын талдап, стильдік түзетулер жасау, редакциялайды.


Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
5 мин.

Қызығу-шылықты ояту

5мин.



Ұйымдастыру кезеңі

«Жылы сөз- жанға қуат» оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айтуы арқылы жағымды ахуал қалыптастыру.
Ой шақыру. Суреттерге қара. Қандай ой туындады? Біздің сабағымызға қандай қатысы болуы мүмкін? Өзара ой бөлісу.





Оқушылар бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастырады.
Оқушылар жетелеу сұ-рақтары ар-қылы тақы-рыпқа кіріспе жасайды. Өзара ой бөлісе оты-рып, тақы-рыпқа сай сөздік қорын белсенденді-реді.





«Жарайсың!» мадақтау сөзімен ынталандыру.

Дескриптор:

Жалпы балл-2

1.Суретті түсінеді. 2.Тақырыпқа қатысты сөйлейді. 3.Суреттің орналасуына қарай қорытынды жасайды.








ДК экран Сұрақтар


Сабақтың ортасы.

15 мин.


1- тапсырма

Оқылым:

Мәтінмен танысу. Төл термин немесе интернационалдық терминдер .

1– мәтін Қоршаған ортаны қорғаудың негізгі қағидалары.

2– мәтін Эпидемиологиялық зерттеулер.

3– мәтін Денсаулыққа қатерді бағалау әдісі.

4– мәтін Атмосфералық ластанудың халық денсаулығына әсері.
3-тапсырма

Үйірлі мүшелердің түрін ажыратып, семантикалық картаны толтырыңдар.




Оқушылар мәтін мазмұны бойынша жұмыс жасайды.

Дескриптор:_Жалпы_балл-_3_балл'>Жазылым:

Үйірлі мүшелердің түрін ажыратып, семантикалық картаны толтырады.


Дескриптор:

Жалпы балл- 3 балл

Оқушылар мәтін мазмұны бойынша жұмыс жасайды.

Жалпы – 3 балл.

-үйірлі мүшелердің түрін ажыратады, семантикалық картаны толтырады.


Оқулық, 131-бет

Оқулық, 133-бет жұмыс дәптерлері

Сабақтың соңы.

Синтез

«Ойлан, тап!» (сабақты бекіту)

10мин


Рефлекция

5мин

Бағалау
Үй тапсырмасы

«Еркін микрофон»  әдісі.

Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, пікірлерін, қаншалықты түсінікті болғанын сұрайды. Оқушыларға кері байланыс береді.

«Менің көңіл-күйім баспалдағы»

Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады.

Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау

2-тапсырма: Бізді қоршаған ортадағы ең, ең» заттар мен құбылыстарды тауып келіңдер.

Оқушылар сабақты қорытындылау мақсатында мұғалімге түсінбеген жағдайда сұрақтар қояды. Болжамдарын ұсынып, тұшымды ойларын жеткізеді.
Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) тақтада салынған баспалдақтардың біріне жабыстырады
Бізді қоршаған ортадағы ең, ең» заттар мен құбылыстарды тауып келіңдер.

Дескриптор:
-Сабақты қорытындылау мақсатында сұрақтар қояды.

-Пікір алмасады.
Жалпы балл-2

«Жарайсың!» мадақтау сөзімен ынталандыру.

Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл