ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.01.2024
Просмотров: 1293
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
31
| Сызбаға сәйкес бүгінгі сабақтан меңгерген білімдеріңді айтып беріңдер. | | | |
Рефлексия | «Бүгінгі тақырып не туралы болды? Бүгінгі тақырыпта не ұнады? Не қиын болды?» сұрақтарына жауап береді. | Өзін-өзі бағалау | Телефон суреті бар сызба |
-
сабақ
Бөлім: Әліппеге дейінгі кезең | | | |||
Педагогтің аты-жөні: | Күні: | ||||
Сынып: 1 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақтың тақырыбы | Сөйлеу. Сөйлем Кел, танысайық! | ||||
Оқу бағдарла- масына сәйкес күтілетін нәтижелер | Білімділік: сөйлем туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсінеді; сөйлемнің графикалық сызбасын таниды; дәптер бетінде берілген суреттерді бояйды, сурет салады, түрлі бағытта сызықтар жүргізеді. Дамытушылық: сөйлемнің графикалық сызбаларымен әңгіме құрай алады; байланыстырып сөйлейді. Тәрбиелік: сөз әдебін дұрыс қолдануды үйренеді. | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтың басы | (Ұ) Ұйымдастыру кезеңі: 1. Сәлемдесу. | Мұғалім доп лақтырады. Қағып алған оқушы атын айтып, өзін таныстырады. Мысалы: | Мадақтау | Доп |
32
(1–7 мин) | 2. (МК, Ұ) Ойсергек. «Менің атым...» ойынын ойнату. | Менің атым – Айбатыр. Мен батыр баламын. Менің атым – Айару. Мен сұлу арумын. Бұл ойын оқушыларға психологиялық жағымды ахуал орнатады, сонымен қатар бүгінгі сабаққа қажетті алдыңғы білімдерін еске түсіреді.
ма? | | |
Сабақтың ортасы (26 мин) Сергіту сәті | Сабақ мақсатын хабарлау: – Балалар, сендер бүгінгі сабақта сөйлеу барысында дауыс ырғағын сақтауды үйренесіңдер. Жаңа сабақ тақырыбын таныстыру: Сөйлеу. Сөйлем (МК, Ж) Тыңдалым-айтылым
| Оқушылар жұптасып танысады:
| Жетістік критерийі: Танысу барысында дауыс ырғағын сақтайды. ҚБ: Оқушылар мұғалім көмегімен бір-бірін бағалайды. | |
(МК, Ж) Оқылым
| 1. Сөйлем сызба-моделінің көмегімен танысады: – Сәлем! Менің атым – Әдия. Сенің атың ше? – Сәлем! Менің атым – Алмас. 2. Сөйлеген кезде дауыстың өзгеруі жазуда арнайы белгілермен (.?!) белгіленетінін біледі. | Мадақтау | | |
(МК, Ө) Түймелерден сөйлем соңына қойылатын белгілерді жасау. | Оқушылардың саусақ моторикасын дамыту мақсатында түймелерден сөйлем соңына қойылатын белгілері жасайды. | | Түймелер | |
(МК, Ұ, Ө) Жазылым Бала қолының ұсақ бұлшықеттерін дамыту үшін төменде берілген жазуға даярлау жұмыстарын басшылыққа алу: |
| | №1 жазу дәптері |
33
|
|
| Өзін-өзі бағалау смайлигін бояйды. | |
Сабақтың соңы (7 мин) | Сабақты бекіту. (МК, Т) Сабақты бекіту және саралау «Сөз тану» айдарында берілген «Сәлем – сөздің анасы» мақалымен жұмыс:
Саралаутапсырмалары:
«Бала атамен амандасты» сөйлемінің соңына қандай белгі қоясың?
«Қандай» сөзімен көтеріңкі көңіл күйді білдіретін сөйлем құрап көр.
Парталас жұбыңмен бірің – сатушы, екіншің – сатып алушы боп ойнап көр. |
| Мадақтау. Толықтыру | |
Рефлексия | Бүгінгі сабақтан алған әсерлерін бағдаршам түстеріне сәйкестендіреді. | Өзін-өзі бағалау | Бағдаршам суреті |
34
-
сабақ
Бөлім: Әліппеге дейінгі кезең | | ||||
Педагогтің аты-жөні: | Күні: | ||||
Сынып: 1 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақтың тақырыбы | Сөз Мен әдепті баламын | ||||
Оқу бағдарла- масына сәйкес күтілетін нәтижелер | Білімділік: коммуникативтік қатынаста сөз әдебін (сәлемдесу, алғыс білдіру, кешірім сұрау, өтініш айту, рұқсат сұрау, қоштасу) дұрыс қолдана алады; сөз туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсінеді; сөздің графикалық сызбасын таниды; дәптер бетінде берілген суреттерді бояйды, сурет салады, түрлі бағытта сызықтар жүргізеді. Дамытушылық: сөздік қоры байиды; байланыстырып сөйлейді. Тәрбиелік: сөз әдебін дұрыс қолдануды үйренеді. | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтың басы (1–7 мин) | (Ұ) Ұйымдастыру кезеңі: 1. Сәлемдесу. (МК, Ж) Ойсергек. Оқушыларды жұптастырып, әртүрлі тақырыпта («Дүкенде», «Аялдамада», «Мектептен қайтарда», «Қонаққа барғанда» т.б.) шағын рөлдік ойын ойнату. Ойын барысында оқушыларда психологиялық жағымды ахуал орнату; бүгінгі сабаққа қажетті алдыңғы білімдерін еске түсіру. | Балалар берілген тақырыпқа сәйкес сәлемдесу, қоштасу сөздерін қолданып, рөлге кіреді. Мысалы: «Дүкенде».
| Жетістік критерийі: Сурет мазмұнына сай әдеп сөздерді дұрыс таңдай алады. ҚБ: Оқушылар мұғалім көмегімен бір-бірін бағалайды. | | |
Сабақтың ортасы (26 мин) | Жаңа сабақ тақырыбын таныстыру. Сөз.
| Балалардың ауызша жауаптары тыңдалады. | Жетістік критерийі: Сурет мазмұнына сәйкес әдеп сөздерді дұрыс таңдай алады. ҚБ: Оқушылар мұғалім көмегімен бір-бірін бағалайды. | |
35
| – Балалар, сендер бүгінгі сабақта сөз туралы білесіңдер және сөз әдебін дұрыс қолдануды үйренесіңдер. (МК, Ж) Тыңдалым-айтылым
(МК, Ұ, Ө) Жазылым Бала қолының ұсақ бұлшықеттерін дамыту үшін төменде берілген жазуға даярлау жұмыстарын басшылыққа алу:
|
Оқушылар мұғалімнің көмегімен заттарды сызықтар арқылы қосады. Әртүрлі (түзу, қисық, сынық) сызықтар сызады. Үзік сызықтарды бастырып жүргізеді. | Өте жақсы! Жарайсың! Мадақтау | |
Сабақтың соңы (7 мин) | (МК, Т) Сабақты бекіту және саралау «Сөз тану» айдары бойынша берілген «Әдепті бала – арлы бала» мақалының мәнін түсіндіру.
«Армысыз» сөзін кіммен амандасқанда қолдануға болады?
Өзіңнен кішілерге қандай амандасу сөзін қолданасың?
Кешке айтылатын сәлемдесу сөзін тауып айт. |
| Қолпаштау, көмек беру | Сызба |
36
| Рефлексия | Оқушылар сабақтан алған әсерлерін алманың түсіне қарай белгілеп көрсетеді. | Өзін-өзі бағалау | Алма ағашы |
-
сабақ
Бөлім: Әліппеге дейінгі кезең | | ||||
Педагогтің аты- жөні: | Күні: | ||||
Сынып: 1 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақтың тақырыбы | Сөз Жол бағытындағы ерекше белгілер | ||||
Оқу бағдарла- масына сәйкес күтілетін нәтижелер | Білімділік: көмекші құралдар (тірек сызба, сюжетті сурет) арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндайды; сөз туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсінеді; дәптер бетінде берілген суреттерді бояйды, сурет салады, түрлі бағытта сызықтар жүргізеді. Дамытушылық: салыстыру, ажырату, топтастыру, жалпылау дағдыларына үйренеді; байланыстырып сөйлейді. Тәрбиелік: жол ережелерін және тазалықты сақтауға үйренеді. | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтың басы (1–7 мин) | (Ұ) Ұйымдастыру кезеңі:
| Бұл бейнеролик оқушыларға психологиялық жағымды ахуал орнатады, сонымен қатар бүгінгі сабаққа қажетті алдыңғы білімдерін еске түсіреді. | | https://youtu.be/BP- yASJRbq8 | |
Сабақтың ортасы (26 мин) | Сабақ мақсатын хабарлау: – Балалар, сендер бүгін сөздің көмегінсіз шартты белгілер арқылы түсінуге болатынын білесіңдер. Жаңа сабақ тақырыбын таныстыру: Сөз. (МК, Т) Тыңдалым-айтылым 1-тапсырмамен жұмыс | 1. Оқушылар Дарынның мектепке баратын жол бағытындағы шартты белгілерге қарап, қандай нысан екенін тауып айтады. | Өте жақсы! Жарайсың! Мадақтау, жауаптарын толықтырту. | Оқулық |