Файл: азастан Республикасыны Оуаарту министрлігі 7 жалпы білім беретін мектеп кмм ыса мерзімді саба жоспары Таырыбы.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.01.2024
Просмотров: 30
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«№7 жалпы білім беретін мектеп» КММ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Тақырыбы: Функцияның өсу және кему белгілері
10.3С Туынды | 10.4А Туындының қолданылуы | ||||
Педагогтің аты-жөні: | Асан Гүлназ Асанқызы | ||||
Күні: | 31.03.23ж | ||||
Сыныбы: 10 «Б,Г» | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Функцияның өсу және кему белгілері | ||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 10.4.1.27 – функцияның өсу (кему) аралықтарын табу | ||||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: Функцияның өсу және кему шарттарын біледі; Көптеген оқушылар: Функцияның өсу (кему) аралықтарын таба алады; Кейбір оқушылар: күрделі есептерді шығара алады. | ||||
Сабақтың барысы: Сабақ кезеңі/ Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтың басы 0-5 мин |
Мұғалім оқушылармен сәлемдесіп, олардың сабаққа дайындығын тексереді. Мұғалім сабақтың тақырыбы мен сабақ мақсаттарын айтады. Оқушылармен бірге сабақ мақсаттары құрастырылып айтылады. Кейін мұғалім бағалау критерийлерін айтып, оқушылардың «жақын даму аймағын» айқындайды, сабақ аяғына қарай күтілетін нәтижелерді айтады. 2. Қайталау сұрақтары: | 1.Ұйымдастыру кезеңі. Сабақ мақсатын қою. Оқушылар мұғаліммен амандасады. Зейіндерін саба ққа аударады. Үй тапсырмаларын тексертеді. Үй тапсырмасы бойынша сұрақтар болса, мұғалімге жолдайды.
| «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайд: Дескриптор: Білім алушы -өткен тақырыпты еске түсіреді; 2балл | 10-сынып оқулығы | |
| 3. Жаңа сабақ: Ұжымдық жұмыс Өспелі және кемімелі функцияның графигін қарастыруды ұсыныңыз. Жанаманың k бұрыштық коэффициентінің таңбасын және функция туындысының жанасу нүктесіндегі (x және нүктелерінде) мәнінің таңбасын анықтаңыз. Мысалы: y=1+4x-x2 Кестені толтыруды ұсыныңыз, содан кейін монотондылықтың қажетті және жеткілікті шарттары туралы теоремаларын беріңіз. Теорема 1. 1. Функцияның өспелі болуының жеткілікті шарты: Егер (а,b) интервалының әрбір нүктесінде теңсіздігі орындалса, онда функция осы аралықта өспелі болады. 2. Функцияның кемімелі болуының жеткілікті шарты: Егер (а,b) интервалының әрбір нүктесінде теңсіздігі орындалса, онда функция осы аралықта кемімелі болады. Дәптерлеріне функция графигінің өсу (кему) аралықтарын табу алгоритмін жазуды ұсыныңыз.
| ІІ. Білімді бекіту. Жұптық жұмыс. Мақсаты: Оқушылардың функцияның аралықта өсуінің (кемуінің) қажетті және жеткілікті шартын білу және қолдану дағдысын қалыптастыру у=f(x) функциясының нөлдері, өсу және кему аралықтарын табыңыз: а) ; b) ; c) . ІІІ. Сергіту сәті. Оқушылар орнынан тұрып, көзге арналған жаттығуды орындайды. Мақсаты:Оқушылардың қозғалысын қамтамасыз ету. Кинестетик типті оқушылардың қозғалыста болуын ескеру. IV. Өзіндік жұмыс Жеке жұмыс у=f(x) функциясының өсу және кему аралықтарын анықтаңыздар: а) ; b) ; c) . Оқулықпен жұмыс. Деңгейлік тапсырмалар: «А» деңгей: «В» деңгей: «С» деңгей: | Дескриптор: Білім алушы -функцияның нөлдерін табады; -функцияның өсу аралығын табады; -функцияның кему аралығын табады. Дұрыс орындалса -4балл Дескриптор: Білім алушы -функцияның өсу аралығын табады; -функцияның кему аралығын табады. Дұрыс орындалса -4балл | 10-сынып оқулығы АКТ есептері | |
Сабақтың соңы 35-40мин | 7. Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді
Үй тапсырмасы: №5 у=f(x) функциясының өсу және кему аралықтарын анықтаңыздар: а) ; b) ; | 7.Сабақты қорытындылау. Рефлексия. Оқушылар сабақ бойынша рефлексия жасайды. Сабақ туралы мұғалімге кері байланыс береді. | | 10-сынып оқулығы |