Файл: Блім 3d тым уалаушылы пен згергіштік задылытары.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 12.01.2024

Просмотров: 53

Скачиваний: 2

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Бөлім:

9.3D Тұқым қуалаушылық пен өзгергіштік заңдылықтары

Педагогтің аты-жөні:

Қадырова А.М

Күні:




Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Модельдеу «Адамның генеалогиялық шежіре ағашын құру».

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

9.2.4.10 - шежіре сызбасын құру

Сабақтың мақсаты:

Шежіре сызбасын құру

Бағалау критерииі

Шежіре сызбасын құрады

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту

8:50-08:55


Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылардың көңіл күйлерін сұрау арқылы жағымды ахуал қалыптастыру.
Қауіпсіздік ережесін еске түсіру.
Топтастыру.

Оқушыларды топтарға біріктіруді ұйымдастыру:

Түрлі түсті таблолар арқылы топқа бөлінеді

І топ Көк түс

ІІ топ Күлгін түс

ІІІ топ Жасыл түс

Мақсаты: оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау.

Тиімділігі: оқушының көңіл күйін сұрау жағымды ахуал орнатады.









Өткен сабаққа шолу

8:55-9:10

Жаңа сабақа кіру

09:10-09:16

(Ұ) «Сократ» әдісі арқылы өткен тақырыпты қорытындылау мақсатында.

«Тарсия әдісі» бойынша жұптық жұмыс

Тапсырманы тексергеннен кейін жаңа сабақтың тақырыбын ашу мақсатында бейнеазба көрсетіледі және бейнежазбаға байланысты ой қозғау сұрақтары қойылады кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.


Жаңа сабақтың тақырыбын ашу мақсатында видео көретіледі, Ой қозғау мақсатында сұрақ қойылады

Жекелеген оқушылар тақтаға шығып басқа оқушылардың қойған сұрағына жауап береді


-Не байқадыңыздар?

-Ия, дұрыс, Адамның гениологиялық шежіресі яғни сіздердің ерекше белгілерінің тұқым қуалау арқылы берілетіні туралы танысасыздар?

Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту.

Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді.

Саралау: Бұл жерде саралаудың
Дескриптор: -Әр сұрақ 1 балл

«Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді. жауап беруге бағыттау мақсатында оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады.

Қалыптастырушы бағалау: Сәйкестендіру тапсырмасы арқылы «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.

Сабақтың ортасы

Мағынаны ашу.

Бекіту

09:16-9:33 .

Оқулықтағы жаңа сабақтың яғни №6 модельдеу «Адамның гениологиялық шежіре ағашын құру» тапсырмасы беріледі Оқушылар қздері топта бір оқушыны таңдап алып сол оқушының ерекшелігі бойынша гениологияқ шежіре құрастыру


Оқушылар тұқымқуалау ерекшелігі бойынша сыныптастарының ерекшеліктерін анықтап шежіре құрастырады. Құрастырған модельдерін тақтаға шығып қорғайды

Әр топ моделдерін қорғағаннан кейін мұғалім қорытынды жасайды

Дескриптор :

Шежіре ағашын құрады -2 балл



Түрлі түсті шартты белгілер










Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия

9:33-9:35

Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.

Ағаш жапырақтар жабыстыру арқылы сабақты қаншалықты түсінгенін анықтай аламын

Мақсаты:Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады.

Тиімділігі:Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды.

Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді.


Берілген жапырақтарға кккері байланыс жасап көрсетілген межеге апарып өз денгейлерімен ілу



Мұғалім оқушыларды «Табло» әдісі арқылы бағалайды.

Сабақ барысында дискрипторларды қарап отырып өз өздерін 10 балдық жүйе арқылы бағалайды

Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.

.