ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.01.2024
Просмотров: 39
Скачиваний: 3
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Мектеп: Б.Момынбаев атындағы №278 IT-мектеп-лицей | |
Педагогтің аты-жөні: | Cейтмуратова Назира | |
Күні: | 25.01.2023ж | |
Сыныбы: 5 Б | Қатысушылар саны: 26 Қатыспағандар саны: | |
Сабақтың тақырыбы: | Жай бөлшекті ондық бөлшекке айналдыру (бекіту сабағы) | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 5.1.2.25 бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстыру; | |
Сабақтың мақсаты: | Бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстырады және ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдырады | |
ОДД | Қолдану |
Сабақ кезеңі | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||||||||
Сабақтың басы 7 мин |
https://wordwall.net/ru/resource/50943138 | Жемістерді алады, артындағы санға байланысты топқа бірігеді Оқушылар дұрыс жауапты қарай отырып өз жұмысын тексереді, бағалайды Дескриптор:
| Дұрыс шығарған оқушыларға бір жемістен таратылады | Жемістер қимасы Слайд, жемістер 5- сынып Математика ІІ бөлім « Мектеп» 2017ж Әбілқасымова А.Е Кучер Т.П Жұмағұлова З.Ә 18 бет https://wordwall.net/ru/resource/50943138 | ||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 9 мин 9 мин 2 мин 8 мин 5 мин | Топтық тапсырма (ФС тапсырмасы) «Біз табамыз» әдісі бойынша төрт топқа бірдей тапсырма беріледі, қай топ біріге отырып тез шығарып қояды сол топтың мүшелерінің әрқайсысына тиесілі жемістері таратылады Тапсырма: Бүгін сыныптастарыңның туылған күні, сыныпқа анасы үлкен торт алып келді. Сыныпта 20 оқушы бар. Оның 9 ұл бала, 11 қыз. Торттың қанша бөлігі ұлдарға, қанша бөлігі қыздарға беріледі. Сол кезде 2 оқушы қыз сұранып кетуіне байланысты торттың бөлігі артық қалады ма? Және ұлдарға, қыздар қанша бөліктен берілгенін ондық бөлшек түрінде жаз? | Оқушылар топта белсенділіктерін таныта отырып топтық жұмысты орындайды Дескриптор:
| Жеңімпаз топқа әр оқушының жемісіне сай жемістері таратылады | Жемістер, презентация | ||||||||||||||||||
Жұптық тапсырма «Бірге ойлаймыз» әдісі бойынша оқушыларға жұптық тапсырма беремін. Оқушылар топтық тапсырма орындап жатқанда әрқайсысының орындығының артына жұбының аты жазылған стикер жапсырып кетемін Тапсырма: Сәйкестендіруді орында https://wordwall.net/ru/resource/50977002 бағдарламасында тексереміз
ЕБҚ тапсырмасы:
| Оқушылар орындығының артындағы стикерлерге қарайды, жұбын табады, кеспе қағаздарын алып тапсырманы орындап, тақтаға шығып тексереді Дескриптор
Дескриптор:
| Дұрыс орындаған жұптарға жемістер таратылады | Кеспе қағаздары | |||||||||||||||||||
Сергіту сәті: «Нейро жаттығу» жасау әдісі бойынша оқушылар жаттығу жасайды Жеке жұмыс: ҚБ тапсырмасы бойынша тест тапсырмасы беріледі «Өткеннен алған үлесің-бүгінгінің жемісі» әдісі бойынша тест тапсырады https://learningapps.org/display?v=pe9upuejj23
Оқулықпен жұмыс:№ 612 есеп 1,3 тапсырмалары Қосымша
| Оқушылар сергіту сәтінде нейро жаттығу жасайды Слайдта тест тапсырмасын қарап дәптерлеріне шығарып дұрыс жауабын жазады
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор: 1.Жай бөлшектерге амалдар қолдану 2.Мәндерін ондық бөлшек түрінде жазу 3.Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіруді білу | Әр дұрыс жауап үшін Жеміс таратылады Бірінші біткен оқушыларға жемістер таратылады | https://learningapps.org/display?v=pe9upuejj23 Презентация,жемістер, тест 5- сынып Математика ІІ бөлім « Мектеп» 2017ж Әбілқасымова А.Е Кучер Т.П Жұмағұлова З.Ә 18 бет | |||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин | Рефлексия «Дәруменім көп » әдісі арқылы сабақ мақсатында жеткендігін анықтау үшін кері байланыс орнатамын.
Қай топ жеңгенін анықтау үшін топтағы барлық жемісті санаймыз Ал оқушыны бағалау үшін әр оқушының жеке жемісін санап бағалаймын Үйге тапсырма №612 есеп 2,4 тапсырмалары | Оқушылар бүгінгі сабаққа кері байланысты саусақтары арқылы көрсетеді Оқушылар жемістерін санайды | Әр оқушы жемісіне байланысты бағаланады | Жемістер 5- сынып Математика ІІ бөлім « Мектеп» 2017ж Әбілқасымова А.Е Кучер Т.П Жұмағұлова З.Ә 18 бет |