ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 18.01.2024
Просмотров: 28
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
пәні: | Химия | |||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | 06.04.2023ж | |||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: - | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Адам ағзасындағы химиялық элементтер.Тыныс алу үдерісі.№11 зертханалық тәжірибе «Тыныс алу үдерісін зерттеу» | |||||||||||||||||||||||||||||
Қышқылдар.№ 7 зертханалық тәжірибе «Қышқылдардың қасиеттерін зерттеу» | ||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 7.5.1.3 -адам ағзасына кіретін элементтерді (О, С, Н, N, Ca, P, K) білу; 7.5.1.4 -тыныс алу үдерісін түсіндіру | |||||||||||||||||||||||||||||
8.3.4.8-қышқылдардың жіктелуін, қасиеттерін білу және түсіну, олардың химиялық қасиеттерін сипаттайтын реакция теңдеулерін құрастыру | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты: |
| |||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы. | | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезең Уақыт (Педагог әрекеті) Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 9 мин. | 7-сынып | 8-сынып | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||
Амандасу. Алдыңғы білімді еске түсіру | | Оқулық | ||||||||||||||||||||||||||||
«Сұрақ-жауап» әдісі:
| «Сұрақ-жауап» әдісі: 1.Қышқылдар дегеніміз? 2. Қышқылдық оксидттер дегеніміз не? | | Алдыңғы білімді еске түсірутапсырмалары. | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 28 мин. | Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. 1. Тапсырма 1. Тыныс алу үшін қандай газ қажет? 2. Тыныс алу нəтижесінде шығарылған жəне жұтылған газдың құрамы қандай? 3. Суретте көрсетілген тышқанмен жүргі- зілген тəжірибені түсін дір. 4. Тыныс алуда жүретін химиялық процесс қалай аталады? 5. Өсімдіктердегі фотосинтез бен тыныс алудың айырмашылықтары қандай?Дескриптор: Жалпы - 3 балл 1.Суреттерді талдау №11 зертханалық тәжірибе «Тыныс алу үдерісін зерттеу» Қауіпсіздік техникасы ережелері. Әкті сумен жұмыс жасағанда қорғағыш көзілдіріккию қажет. 1-тәжірибе. Әк суын үрлеу. Мұғалімбергенсынауықтағымөлдір әктісуға түтікшенісалып,түтікарқылыүрлеңдер.Қандайөзгеріс байқалды? 2-тәжірибе. Àйнаға үрлеу. Айнанықолдарыңаалып,оныңбетіне демшығарыңдар.Қандайқұбылысбайқалды? | Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады
Қышқылдардың жіктелуін сипаттап береді 1.құрамындағы сутек атомына байланысты:
2.Құрамында оттек атомының болу болмауына байланысты:
2. Тапсырма 1. Мына теңдеулерді аяқтаңдар: А) Na2 CO3 + HCI → Б) NaOH + HCI→ В) Fe (OH)3 + HNO3→ Г) Mg + H2 SO4 2.Берілген металдардың қайсысы күкірт қышқылымен әрекеттеседі: Мg, Нg, , Аg. Сәйкес реакция теңдеуін жазыңыз. 3. 6,7 г магний тұз қышқылымен өзара әрекеттескенде неше литр (қ.ж.) сутек газы бөлінетінін есептеңіз. Дескриптор: Жалпы - 3 балл 1.Тәжірбиені талдау | Форматив ті бағалау. ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. | Оқылым, жазылым тапсырмалары. | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 6 мин. | Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. | Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. | | | ||||||||||||||||||||||||||
Кері байланыс 2мин. Үй жұмысы: | Рефлексия: - не білдім, нені үйрендім - не түсініксіз болды - қандай қателіктермен жұмыс істеуім керек «Адам ағзасындағы химиялық элементтер» тақырыбын оқып қайталау | Сабақтан алған әсерлерімен бөліседі «Қышқылдар» тақырыбын оқу. | | Кері байланыс тақтай шасы. |