ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.02.2024
Просмотров: 22
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім: | Мәдени мұра | ||||||
Мұғалімнің аты-жөні: | Ерубаева А. | ||||||
Пән: | Қазақ тілі | ||||||
Күні: | 08.02.2023ж | ||||||
Сынып: 4 «В» | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақтың тақырыбы: | Сөйлемнің бірыңғай мүшелері | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 4.3.7.2-сөйлемнің бірыңғай мүшелерін ажыратамын, тыныс белгілерді қоюды білемін. 4.2.4.1-мәтіндегі негізгі ойды анықтауды, мәтіннен бірыңғай мүшелерді табуды үйренемін. | ||||||
Сабақтың мақсаты/бағалау критерийі: | Сөйлемнің бірыңғай мүшелері туралы түсініктер қалыптасады. Мәтіндегі тірек сөздерді тауып, мазмұнын анықтайды. | ||||||
Ойлау дағдысы | Оқу, білу, түсіну, пайымдау. | ||||||
Сабақтың барысы | |||||||
Уақыты | Кезеңдері | Педагогтің әрекеті | Оқушуның әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Өзін-өзі тексеру 2 минут | Ұйымдас-тыру | Мақсаты: білім алушылардың көңіл-күйін реттеп, зейінін шоғырландыру. Нұсқаулық: білім алушыларды үш топқа бөлу. Оқушылар орындарынан тұрып, Қалқаман Сариннің « Тәуелсіздік» өлеңін дауыстап, мәнерлеп жатқа айтып шығу. Үй тапсырмасын тесеру 33-жаттығу | Өлеңді жатқа айтып шығады Үй тапсырмасын тексереді | Мадақтау Жарайсың , Ақылдым , Керемет! | ! . ? оқулық дәптер | ||
5 минут | Өткен білімді еске түсіру | «Сиқырлы сандықша» әдісі Жазылған сұрақтарға толық жауап беру 1. Сөйлем мүшесі неше бөліктен тұрады? 2. Сөз таптары нешеге бөлінеді? 3. Сөйлемді сөйлем мүшелеріне талдап айтып беру: Сәуле мектепке кетті. | Сиқырлы сандықшадағы сұрақтарға жауап береді. Жауап берген оқушы бағаланады | 6-10 балл аралығында | «Сиқырлы сандықша» | ||
5 минут | Сабақтың ортасы | Жаңа тақырыпты ашу «Абай шығармалары – ұрпаққа мәңгі мұра» Абайдың өмір баянын қысқаша айтып шығу. «Ғылым таппай мақтанба» өлеңін жатқа, мәнерлеп айту. Топпен жұмыс: 1. Өлеңдегі негізгі ойды анықтау. 2. Өлеңдегі бес асыл қасиетті, бес жаман істе аулақ болуды, санамалап айтып беру 3. Өлеңнен бірыңғай мүшесі бар сөйлемдерді тауып айту. | Өлең арқылы тақырыпты табады, мақсатымен танысады, | | Оқулық 4-сынып Қазақ тілі | ||
10 минут | | (ҰЖ) «Кім зерек?» әдісі. -Сөйлемнің бірыңғай мүшелері дегеніміз не? -Оқулықтағы ережені оқу, жатқа айтып беру. -Мысалдармен дәлелдеп, ажыратып айтып беру. -35-жаттығуды нақышына келтіріп оқу. -Бірыңғай мүшелерді табу. -Бірыңғай мүшелердің соңғы сөзіне назар аудару -36-жаттығуды жазбаша орындау. -Дәптерге, тақтаға көркем жазу. Мәтінге тиісті тыныс белгілерін қойып жазу -Бірыңғай мүшелердің астын сызу. Жауаптар алу. | Тақырыпты меңгергенін анықтайды; Ережені оқиды. Сөйлемнің бірыңғай мүшелерімен танысады. | -ережені жатқа айтады - мысалдар келтіреді. -ажыратып айтып береді. -топтық жұмыста өз ойларымен бөліседі. | | ||
Бағалау парағы | |||||||
2 минут | | Сергіту сәті! Білімге құштарлық «Кел, балалар, оқылық» 1) (Ж.Ж) -37-жаттығуды ауызша орындау. -Өлеңнін мәнін түсніп оқу. -Бірыңғай мүшелерді табу -Олардың бірыңғай мүше екенін дәлелдеу. 2) Шығармашылық үзіліс 39-жаттығу. Суретке зер салып қарау. Суреттен кейінгі берілген сөйлемдерді оқу. Қай сөйлемнен суреттің атауын табуға болатынын айтып шығу. | Дескриптор: -жұппен жұмыс жасайды. -суреттен мәтіннің атауын табады. | мадақтау | 10 баллдық шкала | ||
5 минут | Бекіту | Топтық жұмыс: - Мәтіннің мазмұны бойынша көрініс ұйымдастырып көрсету. Мақал-мәтел жатқа айту. - Түрлі-түсті суреттер бойынша әңгіме құрастырып, айту. - Әңгімеден, сөйлемдер ішінен бірыңғай мүшелерді тауып, дәлелдеп айтып беру. | Дескриптор: -топпен ұйымшылдықкөрсетеді. -әңгіме құрастырады. | Мадақтау Жарайсың , Ақылдым , Керемет! | Бағалау «пойызы» | ||
2 минут | Кері байланыс | | Сабақты түсінгенін немесе түсінбегенін «бас бармақ» тәсілі арқылы көрсетеді | 10 балл мен бағалау | Түсіндім Түсінбедім | ||
| Қорытынды | Үйге тапсырма: 38-жатттығу. Түсіндіріп беру. | Үй тапсырмасын белгілейді | | оқулық |
Директордың оқу-ісі жөніндегі орынбасаары: Махимова Ж.