Файл: за мерзімді жоспар блімі Компьютерлік жйелер мен желілер.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.02.2024
Просмотров: 32
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Компьютерлік жүйелер мен желілер» | Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||
Күні: | Қатысушылар саны: | ||||||
Сынып: 6 | Қатыспағандар: | | |||||
Сабақтың тақырыбы | Есептеуіш техниканың даму тарихы | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.1.1.1 есептеу техникасының дамуының тарихы мен перспективасы жөнінде әңгімелеу | ||||||
Сабақтың мақсаты | -есептеу техникасының даму тариухын білу -компьютер буындарының негізгі сипаттамаларын білу -есептеу техникалырының даму перспективасын болжамдайды | ||||||
Бағалау критерийлері | Білім: - есептеу техникаларының даму кезендерін анықтау; Түсінік: - компьютерлердің әр буындарының артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтау; | ||||||
Тілдік мақсаты | Пән бойынша оқудың мақсаты: Оқушылар:
Оқудың тілдік мақсаты: Оқушылар:
Пәнге тән лексика мен терминология:
| ||||||
Құндылықтарды дарыту | Ынтымақтастық, тиімді байланысқа түсу дағдыларын білім беру, нақтылап айтқанда, жұптық және топтық жұмыс арқылы дамыту. | ||||||
Пәнаралық байланыстар | ЭЕМ – ның даму кезеңдерін сипаттаған кезде тарихпен байланысты ЭЕМ-дың элементтік базасын сипаттаған кезде физикамен байланысты | ||||||
Бастапқы білім | Оқушыларға 5-ші сыныптап компьютердің құрылғылары және олардың тағайындалуы туралы, «эргономика» түсінігі және информатика кабинетіндегі қауіпсіздік техникасы мен тәртіп ережелері белгілі | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақ кезеңдері | Сабақ кезеңдері | Сабақ кезеңдері | |||||
Сабақтың басы 0-2 мин 3-5 мин 6-7 мин | Оқушылармен амандасу. Мұғалім оқушыларға шеңбер құрып, компьютермен жұмыс істеген кезде эргономикалық шарттарды есепке алу қажеттелігін және қауіпсіздік техника ережелерін атап шығуды ұсынады. Мұғалім оқушыларға мәселелі сұрақ қояды «адамзатқа қандай мехникалық және электромеханикалық құрылғылар әсер етті және қалай?». Оқушылар әртүрлі құрылғыларды есептегіщ, калькулятор, компьютер, роботтар және т.б. атап, олардың адамзатқа қалай әсер еткенін айтып өтеді. Мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбын анықтауды ұсынады. Оқушыларды тыңдап, сабақтың тақырыбы мен мақсатын айтады. | Презентация. Слайд 1, 2 | |||||
Сабақтың ортасы 8-20 мин 21-27 мин 27-34 мин | Мұғалім оқушыларға дәптерлеріне жапсыру және толтыру үшін №1,2,3 карточкаларын таратады және келесі бағалау үшін карточкаларда қандай ақпарат жазу керек екенін түсіндіреді. Мұғалім есептеу техниканың даму тарихын көрсетіп, оқушыларға карточкаларды толтыру үшін уақыт береді. Сабақтың осы кезеңін бағалауды оқушылар арасында ұйымдастырады. Мұғалім оқушыларды топтарға бөледі (4 топ құрған дұрыс болады) және ЭЕМ буындары бар №4 карточканы өз бетімен толтыруды ұсынады (1топ-1 буын, 2топ-2буын және т.с.с.). Мұғалім әр топқа тақтаға шығу мүмкіндігін беріп, басқа топтарға айтылатын ақпаратты жазып алуды ұсынады. | Қосымша 1.1. Презентация. Слайд 4-17 Қосымша ресурстар: ЭЕМ даму тарихы. https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/6-synyp/lesson/esepteuish-texnikanyng-damu-tarixy https://www.youtube.com/watch?v=rG7TwdcWY_E&feature=youtu.be ЭЕМ буындары. https://www.youtube.com/watch?v=UplIq2RjnqQ Қосымша 1.2., 1.3. | |||||
Сабақтың соңы 35-40 мин | Мұғалім ақпаратты ортақтандырып, жоғары дәрежелі сұрақтар қою арқылы сыныпты сабақ материалына сараптама жасауына әкеледі. . Рефлексия
| Презентация слайд 8 | |||||
Дифференциация – Сіз қандай әдіспен көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Дарынды оқушылар алдына қандай мақсаттар қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды ұғыну деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Бағалау әр оқушының орындаған тапсырмалары бойынша жүргізіледі. | Денсаулық және техника қауіпсіздігін сақтау ЕТ, эргономика кабинеттерінде ТҚ ескерту Сабақ барысында оқытудың белсенді әдісін пайдалану. | |||||
Дифференциация тапсырмаларда көрініс табады. АКТ-нің дамыған дағдылары бар оқушыға бағытталған бағдар бар. | Өзін-өзі бағалау, бірін-бір бағалау. Мұғалім бағалайды | ӘК-мен жұмыс. ТБ негізгі ережелері | |||||
Сабақбойыншарефлексия Сабақмақсаты/оқытумақсатышынайыболдыма? Барлықоқушылароқытумақсатынажеттіме? Егержоқболса, неге? Сабақтадифференциациядұрысжүргізілдіме? Сабақтыңуақытшакезеңдерікөтерілдіме? Сабақжоспарынанқандайауытқуларболдыжәненеге? | Бұлбөлімдісабақбарысындаоқушылардыңойлануыүшінпайдаланыңыз. Сабағыңыз туралы ең қажетті сұрақтарға сол бағанада жауап беріңіз. | ||||||
| |||||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспекті жақсы өтті (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысы жақсартуға не мүмкіндік берер еді (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып туралы, олардың жетістіктері туралы не анықтадым/келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек, жеке оқушылардың қиыншылықтары? |