Файл: Жамбыл жалпы орта білім беру мектебі. 1сынып оушыларыны мектепке бейімделуі жнінде анытама. Масаты.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.02.2024
Просмотров: 34
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Жамбыл жалпы орта білім беру мектебі.
1-сынып оқушыларының мектепке бейімделуі жөнінде анықтама.
Мақсаты:
Оқушылардың психо-эмоционалдық көңіл-күйін, отбасы мүшелерімен қарым-қатынасын, зейінін шоғырландыруын, үзіліс уақыты мен сабақ барысындағы белсенділігін диагностикалау.
Міндеттері:
-
Тест «Мектепке келгендегі оқу қабілетін зерттеу» ;
-
Оқушылардың эмоциялық жағдайын бақылау ; -
Балалардың оқу мотивациясын анықтау; -
Оқушының үзіліс уақыты мен сабақ барысындағы белсенділігі, құрбыларымен қарым-қатынасына бақылау.
Мектебімізде 2021-2022 оқу жылында 1 «а» сыныбында 10 оқушы, 1 б сыныпта 8 оқушы бар. Оқушылар мектеп жарғысындағы оқушының міндеттері мен ережелерін үнемі сақтап отырады. Күн тәртібінің орындалуы, мектеп формасының сақталуы жақсы жағдайда. 1 сынып оқушылары 100% ыстық тамақпен қамтылған.
Оқушылардың сынып жетекшілермен қарым-қатынасы жақсы деңгейде, оқушылар сабаққа көтеріңкі көңіл күймен келеді, сабаққа қатысу барысында сынып жетекшісі оқушылармен жеке, топпен, жалпылама жұмыс жасайды.
Жоспарға сәйкес 30 қыркүйек күні бірінші сыныптардың бейімделуін бақылау мектеп психологы тарапынан жүргізілді. Оқушылардың мектепке бейімделуі қалыпты жағдайда деген қорытынды жасалды.
29 қыркүйек күні оқушылармен тренинг және ойын жаттығулары өткізілді.
Ұсыныс: Мектеп ережесін барлық оқушылар сақтайды. Көбірек көңіл бөлетін оқушы: Аманжолова Диляра, Акишев Дияр.
1 «а» және 1 «б» сынып оқушыларынан «Баспалдақ әдістемесі», «Социаметрия», «Кактус»әдістері алынды.
Мақсаты: Баланың өзін-өзі бағалау деңгейін және достары арасында орынын анықтау. Қатысты: 18 оқушы
Сынып | Жоғары | Орташа | Төмен |
1 «А» | 2 | 8 | 0 |
1 «б» | 1 | 7 | 0 |
Қорытынды: Сынып оқушыларының мінездері ауыспалы соған байланысты бір-бірімен қарым-қатынастары да ауыспалы. Оқушылардың өздерің бағалауы жақсы.
Коррекциялық жұмыс: Сыныппен тренинг өткізу. Ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамытуға арналған әдістермен жұмыс.
1 «а, б» сынып оқушыларынан Керн-Йерасек тестті алынды. Мақсаты: Оқушының оқуға дайындығын анықтау.
№ | Аты-жөні | Дайындығы | Қорытынды |
1 | Амангелді Аяжан | жақсы | Нормаға сай |
2 | Аманжолова Диляра | жақсы | Нормаға сай |
3 | Апет Анель | орташа | Нормаға сай |
4 | Болатханов Ернат | жақсы | Нормаға сай |
5 | Болат Замира | жақсы | Нормаға сай |
6 | Зарыкбаева Дильназ | жақсы | Нормаға сай |
7 | Мадине Аиару | жақсы | Нормаға сай |
8 | Ошал Мөлдір | жақсы | Нормаға сай |
9 | Саткенова Айзара | жақсы | Нормаға сай |
10 | Хуантганұлы Нұрсұлу | жақсы | Нормаға сай |
11 | Коваленко Сергей | жақсы | Нормаға сай |
12 | Коваленко Игнат | орташа | Нормаға сай |
13 | Чащина Алина | жақсы | Нормаға сай |
14 | Лантратов Арсеней | жақсы | Нормаға сай |
15 | Акишев Дияр | орташа | Нормаға сай |
16 | Акишева Дарина | жақсы | Нормаға сай |
17 | Кашанов Мансур | жақсы | Нормаға сай |
18 | Кабдрахманова Анеля | жақсы | Нормаға сай |
Қорытынды: Оқушылардың бір-бірімен араласуы жақсы. Жаңа ортаға бейімделуі жақсы. Зейін, есте сақтау қабілеттері жақсы. Қимыл қозғалыстары орташа. Сабаққа ынтасы жалпы сыныптың жақсы.