Файл: Сабаты таырыбы Кестелі мліметтерді графикалы сынылуы.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.02.2024
Просмотров: 25
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақтың тақырыбы: Кестелі мәліметтердің графикалық ұсынылуы
Бөлім | 7.2A-тарау: Есептерді электрондық кестелердің көмегімен шешу |
Педагогтың аты-жөні | |
Күні 19.12.2022 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сынып | |
Сабақтың тақырыбы | Кестелімәліметтердіңграфикалықұсынылуы |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 7.2.2.3-электронды кестеде диаграммалар құру |
Сабақтың мақсаты | Диаграмманың негізгі ұғымын және элементтерін түсіну Іс жүзінде диаграмманың түрлері мен типтерін қолдану |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әректі | Бағалау | Ресурстар | |||||||||||||||||||||
1.Ұйымдастыру 2. Өткен тақырыпты еске түсіру\ қайталау\ 3. Жаңа сабақты меңгерту 4. Бекіту | Ұйымдастыру кезеңі: сәлемдесу, сабақта жоқ білім алушыларды журналға белгілеу (К, Т) Оқушыларға 2 аптаға ауа райы болжамының деректері бар кестені көрсетіңіз. Оқушылардан кестедегі деректерді падалана отырып, келесі сұрақтарға жауап беруді сұраңыз:
Содан кейін алдағы 2 аптаға ауа райы болжамының диаграммасын ұсыныңыз. Оқушылардан дәл сол сұрақтарға жауап беруді сұраңыз. Кестеде берілген деректерді қандай жағдайда талдау оңай болғандығын талқылаңыз. Сіздің ойыңызша бүгін қандай тақырыппен таныс боламыз? Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттармен таныстыру Сұрақтарғажауапберіңіздер:
Бағалау:
Топтаталқылайды. Қайжердежәнеқандайжағдайдадиаграммалардықолданғанқолайлыболатындығынамысалкелтіріңіз (оқушылардыңжауаптарынтақтағажазыпаламыз). Мұғалім сұрақтар карточкаларын үлестіреді. Сұрақтар:
(К) Бейнероликтіңкөрсетілімі. Кейіноқушылардыңжауаптарынтексереді. Бағалау:
Дәптерлеріне жазады, Оқу мақсаты мен бағалау критерийлерін талқылайды. Электрондықкестеқұралдарыменқалайша диаграмма құрастыруғаболатындығынкөрсету. Диаграмма қандайэлементтердентұратындығынтүсіндіру. Оқушылардыңназарынредакциялаужәне диаграмма типінтаңдаумүмкіндігінеаудару (білімалушылардәптергеслайдтағыақпараттыжазыпалады). (С) Жаттығуминуттары (Ж) Білімалушылар функция графигінқұрастырады (мұғалімтүсінбейқалғанбілімалушыларғакөмектесіпжүреді) (С) 5 слайдтағысұраққаораламызда. Білімалушылардансұраймызқайжердеоларқатежібергендерінжәнеолардыслайдтан (тақтадан) өшіріптұрамыз. Оқумақсаттарынажетті ме әлдежетпеді ме депсұраймыз. Интерактивті тапсырма Жаңа тақырыпта алған білімдерін бекіту үшін «ақиқат/жалған», бос орынды толтыру, тест тапсырмаларын орындайды Бағалау:
Сабақсоңындаоқушылар рефлексия жүргізеді: - ненібілді, неніүйренді - не түсініксізқалды - неменжұмысжасауқажет Өткенсабақта не білдіңіз? Диаграмма туралы не айтааласыздар? Диаграмманыңқандайтүрлері мен типтерінбілесіздержәнеоларненіңнегізіндеқұрылады? депсұраймын Жеке карточканыңкөмегімен рефлексия жүргізіледі. Олкарточкадаүшбағытбойыншабілімалушыныңсабақтағыжұмысынсипаттайтынсөйлемдердіңастынсызу Сабақ Мен сабақтаНәтиже 1. қызықты 1. атсалыстым 1. материалдытүсіндім 2. қызықсыз 2. демалдым 2. көпбілдім 3.бәрібір 3.көмектесіп жүрдім 3.түсінбедім Сабақтыңоқумақсаттары мен критерийлерінайту | Амандасу . Cілтеме арқылы жіберген видены қарау . Тақырыпты мұхият тыңдау. Тапсырмаларды орындау | Стикер Күнделік кз бағалау | Көрсетілім https://www.ibm.com/support/ knowledgecenter/ kk/SSEP7J_10.2.2/ com.ibm.swg.ba.cognos. ug_cr_rptstd.10.2.2.doc/ c_cr_rptstd_chrts_ appndx_ chart_types_appendix.html https://www.youtube.com/ watch?v=SAWr-KZhD0E |