Файл: Сабаты таырыбы гірдегі сыр.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 04.02.2024

Просмотров: 79

Скачиваний: 2

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Сабақтың тақырыбы: Үңгірдегі сыр

Бөлімі:

4- бөлім. Адам жанының құпиясы

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сыныбы:10

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Үңгірдегі оқиға


Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

10.2.3.1 шығармадағы көркемдегіш құралдардың орны мен қызметін талдау;

10.3.3.1 шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу;

Сабақтың мақсаты:

шығармадағы көркемдегіш құралдардың орны мен қызметін талдайды

10.3.3.1 шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазады


Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
2 мин.

Қызығушылықты ояту 5мин.

Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық ахуал.

«Жылы жүрек» әдісі

Шарты: Оқушылар бір-біріне «Жылы жүрек» сыйлайды.
«Көршіңмен талқыла» әдісі арқылы оқушылар теориялық мәліметті талқылайды.

Оқушылар бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастырады.

Оқушылар теориялық мәліметті өзара талқылайды.


«Жарайсың!» мадақтау сөзімен ынталандыру.

Дескриптор:

Жалпы балл- 4

теориялық мәліметті өзара талқылайды.







Сабақтың ортасы.

15 мин.


Жазылым: 1-тапсырма

Оқушылар ұсынылған кестеге сай құбылту мен айшықтаудың түрі, қолданылу мақсатын, автордың стильдік ерекшелігін бағалайды.

Шығарма-дан

мысалдар

Құбылту мен айшықтаудың түрі, қолданылу мақсаты

Автордың стильдік ерекшелігіне баға






























Оқушылар ұсынылған кестеге сай құбылту мен айшықтаудың түрі, қолданылу мақсатын, автордың стильдік ерекшелігін бағалайды.


Дескриптор:

Жалпы балл-4

Шығармадан мысал келтіреді;

Құбылту мен айшықтаудың түрін анықтайды; (кемінде 3-4);

Көркемдегіш құралдың қолданылу мақсатын анықтайды (кемінде 3-4);

Автордың стильдік ерекшелігіне баға береді (кемінде 2-3).



Слайд

Оқулық



Сабақтың соңы.

5 мин

Синтез

«Ойлан, тап!» (сабақты бекіту

5мин

Рефлекция
Бағалау

Үй тапсырмасы

«Еркін микрофон»  әдісі.

Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, пікірлерін, қаншалықты түсінікті болғанын сұрайды. Оқушыларға кері байланыс береді.


«Бір ауыз сөз» Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдау

Әр тапсырманың бағалау критерийлері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау

Үй тапсырмасы: Берілген тақырыпқа кұрылымдық және стильдік ерекшелігін сақтай отырып 150-200 сөз көлемінде әдеби эссе жазыңыз.

Тақырып: Дүние де өзі, мал да өзі,

Ғылымға көңіл бөлсеңіз...



Оқушылар сабақты қорытындылау мақсатында мұғалімге түсінбеген жағдайда сұрақтар қояды.
Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді.

Дескриптор:
-Сабақты қорытындылау мақсатында сұрақтар қояды.

-Пікір алмасады.
Жалпы балл-2

«Жарайсың!» мадақтау сөзімен ынталандыру.

Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл


Дк экран

Дәптер