Файл: Презентациялар орта таырыбы Су мірді айнар кзі.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 11.01.2024

Просмотров: 49

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

ББҰ атауы

«Әлихан Бөкейхан атындағы №39 ЖОББМ» КММ

Пән

Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар

Бөлім

4-бөлім. Презентациялар (ортақ тақырыбы: «Су – өмірдің қайнар көзі»)

Педагогтың аты-жөні

Омиртаева А.А.

Күні




Сынып: 3

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

Презентация дизайны

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.3.3 таныстырылымды (презентацияны) безендіру үшін, дайын дизайнды пайдалану;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Таныстырылымды безендіру үшін, дайын дизайнды пайдалануды үйренеді.

Көптеген оқушылар:

Интернет желісін қолдана отырып, презентацияға қажет суреттер мен мәтіндерді жүктей алады.

Кейбір оқушылар:

Таныстырылымды безендіру үшін, дайын дизайнды пайдаланып, интернет желісін қолдана отырып, презентацияға қажет суреттер мен мәтіндерді жүктейді.


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі
5 мин


Жаңа білім

5 мин

Оқушылармен амандасу, оқушыларды түгендеу,
Үй тапсырмасын сұрау;

«Допты ұстап ал» ойыны арқылы оқушыларға үй тапсырмасына қатысты сұрақтар қойылады.

  1. Презентация латын тілінен аударғанда?

  2. Презентацияны қандай программаның көмегімен жасаймыз?

  3. Программаны іске қосу үшін?

  4. Презентацияға қажетті ақпараттарды қайдан аламыз?

  5. Жүктелген файлдарды қайдан көруге болады?

  6. Браузер деген не?

  7. Бетбелгі деген не?

  8. Неліктен бетбелгілер орнатамыз?


ҚБ: Компьютердің негізгі құрылғылары

Монитор

Жаңа тақырыпты түсіндіру мақсатында слайдқа макет таңдаудың тәсілдерін тақтада көрсету.





1.Мұғаліммен амандасады.

Болжамалы жауап:

Лат.presento –«тапсырамын»

RowerPoint

Іске қосу-- Барлық программалар –

Microsoft Office-- Microsoft RowerPoint

Интернеттен аламыз

Баптау Басқару бағдардамасынан

Интернеттегі мәліметтерді іздеуге, оқуға арналған программа






Доп

Интербелсенді тақта

https://flippity.net/rp.php

Презентация

Практикалық жұмыс

20 мин

10 мин

1 Практикалық жұмыс (Жеке жұмыс) (ЕБҚ оқушы мұғалім көмегімен)



«Су тіршілік көзі» тақырыбында презентация жаса. Презентацияны

өзіңе ұнайтындай етіп безендіріп, бумаға сақта

Дескриптор:

• PowerPoint бағдарламасын пайдаланады (1б)

• Дайын дизайыннан фон пайдаланады (2б)

• Фигураларды пайдаланып біледі (1б)

• Презентация керек материалдарды интернеттен жүктей алады (3б)

• Жасаған жұмысын бумаға сақтайды (1б)
ҚБ: Компьютердің негізгі құрылғылары

Пернетақта

Сергіту сәті

Практикалық жұмыс

(Ойлан) (ЕБҚ оқушы мұғалім көмегімен)

Презентацияны салыстырып. Баға береді.


ҚБ: Компьютердің негізгі құрылғылары

Жүйелік блок

ЕБҚ оқушы жеке тапсырма



Дискриптор:

• Тақырыпқа қатысты сөздерді тауып сәйкестендіреді.

Компьютермен жұмыс жасайды

Жеке тапсырма ЕБҚ оқушы берілген тапсырманың жауабын тауып сәйкестендіреді.







Жеке карточка

Кері байланыс
5 мин

«Монитор» - түсіндім

«Жүйелік блок» - түсінбедім

«Пернетақта» - сұрағым бар
Үйге тапсырма:

§28.Презентация дизайны

Оқулықтың 102-бетіндегі «Үйде орындайық» тапсырмасын орындау

Компьютер құрылғылары арқылы оқушылар жаңа тақырыпты меңгергендерін жазады











Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау.


«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу».

Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды.

«Мадақтау сөзі» әдісі

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын.

Осы сабақта қолданылатын

қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады.

Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?


Тапсырма


Дискриптор:

• Тақырыпқа қатысты сөздерді тауып сәйкестендіреді.


№1 Практикалық жұмыс. (Жеке жұмыс)



«Су тіршілік көзі» тақырыбында презентация жаса. Презентацияны өзіңе ұнайтындай етіп безендіріп, бумаға сақта

Дескриптор:

• PowerPoint бағдарламасын пайдаланады (1б)

• Дайын дизайыннан фон пайдаланады (2б)

• Фигураларды пайдаланып біледі (1б)

• Презентация жасай отырып, әр түрлі дизайнда безендіре алады (1б)

• Жасаған жұмысын бумаға сақтайды (3б)

Тапсырма


Дискриптор:

• Тақырыпқа қатысты сөздерді тауып сәйкестендіреді.


№1 Практикалық жұмыс. (Жеке жұмыс)



«Су тіршілік көзі» тақырыбында презентация жаса. Презентацияны өзіңе ұнайтындай етіп безендіріп, бумаға сақта



Дескриптор:

• PowerPoint бағдарламасын пайдаланады (1б)

• Дайын дизайыннан фон пайдаланады (2б)

• Фигураларды пайдаланып біледі (1б)

• Презентация жасай отырып, әр түрлі дизайнда безендіре алады (1б)

• Жасаған жұмысын бумаға сақтайды (3б)