Файл: 8 А сыныбы,аза тілінен ыса мерзімді саба жоспары Бекітемін Аманбаева Ж. А.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 11.01.2024

Просмотров: 16

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

8 «А» сыныбы,қазақ тілінен қысқа мерзімді сабақ жоспары

Бекітемін: Аманбаева Ж.А



Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Кәсіп пен еңбек. Болашақ мамандықтары

Мектебі: №163 мектеп-лицейі

Күні: 01.12.2022

Мұғалімнің аты-жөні:Садыханова Камила Арманқызы

Сынып: 8 «А»

Қазақ тілі

Қатысқандар:

Қатыспағандар:


Сабақтың тақырыбы

Мамандық

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.Т/А. 4 - мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтау;

8. О.1 - тұтас және аралас мәтіндердегі (кесте, диаграмма, сызба, сурет) ақпараттарды салыстыру

8. ӘТН.3 - сөздік қор және сөздік құрам ерекшеліктерін түсініп қолдану

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар орындай алады:

Перифраз түрінде берілген сұрақтар арқылы мәтіннен қажетті ақпаратты анықтайды

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Мәтіннен анықталған ақпарат бойынша ой тұжырымдайды

Кейбір оқушылар орындай алады:

Мәтіндегі көтерілген мәселе бойынша өз тұжырымын дәлелдейді

Бағалау критерийі

  • Перифраз түріндегі сұрақтарға жауап беруде мәтіннен қажетті ақпаратты табады;

  • Мәтіндегі көтерілген мәселені анықтап, ой

тұжырымдайды.

Тілдік мақсаттар

Перифраз, технология, мамандық, маркетолог, компьютер, интернет

Құндылықтарға баулу

«Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу»

Пәнаралық байланыс

Биология, информатика, технология


Тақырып бойынша алдыңғы білім

Оқушылардың мамандық туралы түсінігі бар, мәтіннің негізгі ақпаратын анықтай алады.

Сабақ барысы


Сабақтың кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар



Сабақтың басы

10 мин

Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Түгендеу.

Үй жұмысын тексеру. Ереже сұрау.
Перифраз туралы түсінік беріледі

  • Перифраз (гр. perіphrasіs— айналым) —

құбылыстар мен заттардың атын атап, түсін түстемей, айрықша белгі - қасиеттеріне негіздей отырып ауыстыру тәсілі. Перифраз мәтіннің идеялық - эстетикалық және көркемдік байлығын арттырады. Мағыналық реңк пен оның әсерін күшейтеді.

Осы суреттердің арасынан мамандық түрін табады.

Тақырып ашылады. Сабақтың мақсаты мен бағалау критериийлері таныстырылады.




Оқулық,дәптер



Сабақтың ортасы

35 мин



«Мамандық» туралы видео (1:37 – 3:15)
https://youtu.be/jDSbT37O6mA
2-тапсырма. Мәтінді мұқият тыңда. Тыңдалған мәтінм бойынша ой бөлісіңдер.
3-тапсырма. «Жаман мамандық болмайды. Ең бастысы өз ісіңнің шебері болу керек» деген пікірме келісесің ба? Сыныптастармен сұхбаттас.
Тілдік бағдар
Ежелден тілге әбден сіңісіп, жалпыхалықтық сипат алған кірме сөздер де (кітап, ғылым, намаз) сөздік қорға жатады. Сөздік қордың басты белгісі – тұрақтылық, онда жалпыхалықтық сипат басым келеді. Сөздік қордағы сөздер жаңа сөз тудыруға ұйытқы болып, сөздік құрамды байытады. М ы с а л ы, жер сөзінен жерлес, жер үй, жертөле т.б. сөздер жасалған

5-тапсырма. Сызба бойынша өз пікіріңді айт. Сөз құрамы на талдау жаса.
7-тапсырма. «Кім қанша жазады?» Мамандық атауларына қатысты сөздерді 5 минутта жаз.


Ютуб
Тыңдалым материал

Оқулық
Оқулық

Оқулық,дәптер

Сабақтың соңы

5 мин



Үйге тапсырма: 6-тапсырма,46-бет




Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?



Бағалау- Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы,қол жетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді Пайдаландыңыз ба?сабақ жоспарынан Ауытқулар болды ма жəне неліктен?