ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.01.2024
Просмотров: 32
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
«Мен ең ,ең,ең ....» жалғастырып
өзіне тән жақсы сөздер жазу.
От, Су, Күн, Ай суреттері арқылы
топқа бөлу
От, Су, Күн, Ай суреттері арқылы топқа бөлу
От. Қай кезде де, қандай жағдайда да от болып жанып, өз білімдерін насихаттай білетін жандар.
Су. Жандары жақсылықты сүйетін, көңілдері судай таза, жаңалықтарға жаны құмар жандар.
Күн. Жанындағыларға жылу сыйлап жарқырап жүретін сәуле шашып белсенділікпен жұмыс жасайтын жандар.
Ай. Ойшыл да арманшыл, қиындықтарға мойымайтын ержүрек, батыл жандар.
Пип Уилсон ағашы
Коучинг
Тақырыбы:
Lesson Study – сабақ зерттеудегі жаңаша әдіс
Мақсаты:
- жаңаша педагогикалық аспект Lesson Studyді меңгерту;
-СТО –ны дамыту, өзбетінше әрі топта жұмыс жасау;
- қатысқан педагогтардың кәсіби деңгейін жетілдіру;
- мұғалімдер кәсіби бірлестігін құрастыруға дайындық жүргізу.
Lesson Study әдісін мектептерде қолдану
LS Макота Йошида АҚШ пен Ұлыбританияда жаңа тәсілдің таныстырылымын жасағаннан кейін, Жапониядан тыс жерлерде 2007 жылдан бастап танымал болды.
Lesson study/зерттеу сабағы
Зертеу сабағы қарапайым идея болып табылады. Егер сіз оқытуды жақсартқыңыз келсе, онда басқа мұғалімдермен бірге жұмыс істеу-жоспарлау, бақылау және сабақ бойынша ой жүгіртудің қаншалықты маңызды екені анық емес пе?
(Lewis, 2002)
Оқытуды жақсарту
Оқушыларға білім алуға көмектесу
Топ мүшелерінің кәсіби дамуына ықпал ету
Lesson study – дің басты мақсаты
Lesson study – дің ерекшеліктері
Жеке оқушылардың қажеттіліктеріне қарап оқыту
Мұғалімдермен біріге отырып жұмыс істеу
Мұғалімдердің зерттеуі
Оқытудағы жаңашылдықты бағалау
Іс –әректтегі зерттеу кәсіби жұмыстың кейбір аспектілерін жақсартады
Кейс –стади-сыныптағы оқыту мен оқуды зерттеуді қарастырады
Нәтижеде
Lesson Study
Тәжірибелік білімді әріптестерімен бөліседі
Әріптестер бір –біріне көмектеседі
Оқушылардың маңызды білім алуына жағдай туады.
Сабақты жоспарлау, бақылау және талдау сызба-картасы
Сабақ барысында қол жеткізген табысы мен жетістігі | А-деңгейлі оқушы | В-деңгейлі оқушы | С-деңгейлі оқушы | ||||
Сабақ кезеңдері | Оқушыларға қойылатын сұрақтар | Күтілетін нәтиже | Оқушының жауабы | Күтілетін нәтиже | Оқушының жауабы | Күтілетін нәтиже | Оқушының жауабы |
Ұйымдастыру кезеңі | |||||||
Үй тапсырмасын тексеру | |||||||
Жаңа тақырып | |||||||
Бекіту | |||||||
Кері байланыс /сұхбат/ |
Әр сабақ дер кезінде талқылануы керек
Сәтті тұстары
Сәтсіз тұстары
Келесі сабақта нені жақсарту керек
Сабақты зерттеу барысындағы бақылауда
Бақылау барысында неге көңіл бөлетініңізді алдын ала келісіңіз
Бақылаушылардың көңілін аудару үшін бірнеше негізгі оқушыларды таңдап алуға болады
Әр оқушы қалай үйреніп жатқанын бақылау керек
Барлық оқушыларды бақылау үшін тұрып тұрған жөн
Бақылау нәтижелерімен пікір алмасу үшін бақылауды өзіңіз істейтін буындағы әріптестеріңізбен өткізген жөн
Let’s find differences between this lesson and your lesson Давайте найдем отличия между данным уроком и уроком, который проводите вы Осы сабақ пен сіз өткізетін сабақ арасындағы айырмашылықты табайық
How do you observe the lesson Как проводить наблюдение урока Сабақты бақылау
Discussion of Lesson Study
Lesson Study ды талдау
Рефлексия
«Алақандар». Әр қатысушы А-4 форматына өз алақанын салады. Бас бармаққа- не бойынша жұмыс жасау керек, сұқ саусаққа – қандай жаңалықпен таныстым, ортаншы саусаққа - маған жетпегені....., аты жоқ саусаққа - коучингтегі психологиялық ахуал 10 балмен санағанда ......, шынашаққа - барлығынан ұнағаны...... |