Файл: БлімАдамгершілікасыласиет Мектеп 130 жоббм пні аза дебиеті.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 06.11.2023
Просмотров: 17
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім:«Адамгершілік-асылқасиет» | Мектеп: №130 ЖОББМ Пәні: қазақ әдебиеті | ||||
Күні: 24.01.2023 | Мұғалімніңаты-жөні:. | ||||
Сынып: 5 «» | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | А. Байтұрсынов мұражайына саяхат | ||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 5.2.3.1.шығармадағы тілдік бейнелеу, суреттеу құралдарының (теңеу, эпитет, ауыспалы мағынадағы сөздер, қайталау, өлең құрылысы) мағынасын анықтау | ||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: «Адамдық диқаншысы» өлеңіндегі автор бейнесін анықтау, , шығармадағы кейіпкер қасиеттерін ашып жазу; Көпшілігі: «Адамдық диқаншысы» өлеңіндегі автор бейнесін анықтау, шығармадағы кейіпкерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу; Кейбір оқушылар: «Адамдық диқаншысы» өлеңіндегі автор бейнесін анықтау, шығармадағы кейіпкерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу. | ||||
Сабақбарысы | |||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтыңбасы | І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: Тренинг «Менің досымның асыл қасиеті....» Қызығушылықты ояту. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. | Оқушылар назарын сабаққа аудару.Өз сыныптасының жақсы қасиетін айтып, мадақтайды. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, шығарма мазмұны бойынша өз пікірлерін білдіреді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. | ҚБ э | 5-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы | |
Сабақтың ортасы | Мағынаны тану. 1-тапсырма. Шығармадан автордың "МЕН" бейнесін көрсететін тармақтарды табыңыз. Үлгі: МЕН қырға шықтым, МЕН құрға шықтым, МЕН тұқымын шаштым.... МЕН .... Т армақтардың мазмұны бойынша автор бейнесін сын есімдер арқылы ашыңыз. Автор бейнесі Дескриптор:
ҚБ «Мен - адамдық диқаншысымын» тақырыбында автор бойындағы қасиеттерді негізге ала отырып, эссе жазыңыз (80-100 сөз). Дескриптор:
ҚБ «Автор орындығы». Үздік жұмыстар оқылады. | Оқушылар өлеңдегі автордың "МЕН" бейнесін көрсететін тармақтарды анықтайды. Жеке жұмыс Үздік жұмыстар оқылады. | ҚБ ҚБ | | |
Сабақтың соңы | Рефлексия. Кері байланыс: «3-2-1» стратегиясы Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. | |