ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 07.11.2023
Просмотров: 22
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім атауы: Адамның сырт келбеті мен мінезі. | Мектеп: | ||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||||||
Сынып: 5-сынып | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | |||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Асыл қасиет | ||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 5.2.6.1. Оқылым стратегияларын қолдану: жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу. 5.4.4.4 сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сан есімді зат есім орнына қолдана білу. | ||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар: мәтінді түсініп оқу, сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу; Көптеген оқушылар: мәтінді жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу, сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу; Кейбір оқушылар: Оқылым стратегияларын қолдану: жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу , сан есімді зат есім орнына қолдана білу. | ||||||||||||||||||||
Бағалау критеийлері |
| ||||||||||||||||||||
Ойлау дағдыларының деңгейі | Қолдану, талдау | ||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқылым мақсаты бойынша: Мәтінді жалпы мазмұнын түсіну үшін, нақты ақпаратты табу үшін оқуда оқылым стратегияларын қолданады; Әдеби тіл нормалары бойынша: Сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата біледі; сан есімді зат есім орнына қолдана біледі. Диалогке даярлықсыз қатысады, өз пікірін білдіреді; | ||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | Зайырлы қоғам және жоғары руханият(3-құндылық) | ||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Әдебиет | ||||||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | «Адамның сырт келбеті мен мінезі» бөлімінің тақырыптары. | ||||||||||||||||||||
Жоспар | |||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | | ||||||||||||||||
Сабақтың басы | І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Жағымды психологиялық ахуал . І.ОҚЫЛЫМ АЛДЫ. Қызығушылықты ояту. «Ұлылар ұлағаты». Оқушылар ұлылардың даналық сөздерімен танысып, ой түйеді, өз пікірлерін білдіреді. Бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды. Жасанды кішіпейілділік — жақсы қасиет емес. Абай Құнанбайұлы Жалған намыс қасиет емес, ар сақтаған қасиет. Мұхтар Әуезов Еңбексүйгіштік — адамның адамдық қасиетінің негізгі өлшемдерінің бірі. Шыңғыс Айтматов Дескриптор:
ҚБ Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. | Оқушылар ұлылардың даналық сөздерімен танысып, ой түйеді, өз пікірлерін білдіреді. Бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды. Сабақтың тақырыбы, мақсаттары мен бағалау критетийлерін анықтайды. | ҚБ «Күн мен бұлт» | 5-сынып Қазақ тілі | | ||||||||||||||||
Сабақтың ортасы | Мағынаны тану ІІ. ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ Мәтінді түсініп оқыңдар. Әңгімеге басқаша қандай тақырып қояр едіңдер? Асыл қасиетке тағы қандай қасиеттерді жатқызар едіңдер? Ойларыңды дәлелдеңдер. Мәтінді оқылым стратегияларын қолданып, талдаңдар. 1-тапсырма. Мәтіннен алынған тұжырымдарды мәтінге сүйеніп комментарий жасай отырып оқиды. «Қосжазба күнделігі»
2-тапсырма. Тақырыпқа қатысты нақты ұсынылған тапсырма мақсатына сәйкес іріктеп оқиды. «9 алмаз» әдісімен ақпаратты маңыздылығына қарай іріктеп орналастырып шығады. 3- тапсырма. Тақырыпты мақсатына сай зерттеп оқиды.
Дескриптор:
ҚБ ІІІ.ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН. 5-тапсырма. Абайдың 19-қарасөзін түсініп оқып, ондағы негізгі ойды реттік сан есімдерді пайдалана отырып жазыңдар. Дескриптор:
ҚБ Бағалау. «Күн мен бұлт» әдісі арқылы топтар бір-бірін бағалау. | Мәтінді түсініп оқыңдар. Мәтінді оқылым стратегияларын қолданып, талдаңдар. Мәтіннен алынған тұжырымдарды мәтінге сүйеніп комментарий жасай отырып оқиды. «9 алмаз» әдісімен ақпаратты маңыздылығына қарай іріктеп орналастырып шығады. Мәтіннен алынған тұжырымдарды мәтінге сүйеніп комментарий жасай отырып оқиды; Тақырыпқа қатысты нақты ұсынылған тапсырма мақсатына сәйкес іріктеп оқиды; Тақырыпты мақсатына сай зерттеп оқиды. | ҚБ «Күн мен бұлт» ҚБ «Күн мен бұлт» | 5-сынып Қазақ тілі Ыбырай Алтынсарин | | ||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Кері байланыс: Менде бәрі сәтті шықты ... Мен үйрендім ... Сабақта мен орындай алдым ... Бәрінен маған ұнағаны ... Бәрінен маған қиын болғаны ... | | |