ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 22.11.2023
Просмотров: 9
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
1. | Пән атауы: | Өндірістік оқыту | Топ | 100 | Күні | ___.___.2020ж | |||
2. | Оқу бағдарлама-сының бөлімі: | Электржабдықтарға қызмет көрсетуші | |||||||
3. | Тақырыбы: | Металдарды майыстыру | |||||||
4. | Сабақтың дамытушылық мақсаты: | Өзін –өзі қадағалауға, оқуға, білуге, еңбекке деген ынта-ықыласын ояту.Өмірге деген талпынысын, болашаққа деген сенімін арттыру. | |||||||
5. | Сабақтың түрі: | тәжірибе жүзінде оқып-үйрену тәсілдерін көрсетіп үйрету. | |||||||
6. | Оқыту әдісі: | Көрсету, тусіндіру, үйрету. | |||||||
7. | Мақсаты мен міндеттері: | 1. Білімділік Слесарьдың жұмысын дұрыс ұыймдастыруға, жабдықтар,құрылғылар мен құралдарды қолдану дағдысын алуға үйрету. 2. Дамытушылық:Оқушыларды өнім әзірлеуде,өз шығармашылығымен орындауға,аспаздық қабілеттілігін дамыту 3. Тәрбиелік Балаларды икемді болуға,өнімдер дайындауда, тиянақтылыққа,тазалық пен ұқыптылыққа,еңбек сүйгіштікке тәрбиелеу. | |||||||
8. | Күтілетін нәтиже: | а) өндірістік оқыту кезінде студенттердің тәжірибелік дайындығы қалыптасады; ә) негізгі кәсіби біліктілік пен дағдылары қалыптасады; б) өндіріс пен мекеменің жұмысын зерттеу негізінде білімгердің білімі кеңейіп, тереңдеп жүйеленеді; | |||||||
| Сабақтың нәтижесін бағалау және бақылау формасы | Топтық жұмыс, жұптық жұмыс, жеке жұмыс. Тізім бойынша тексеру. Өндірістік оқуға дайындығын тексеру. Әр студенттің тапсырманы орындауын ағымды нұсқау кезінде қадағалау, жұмысты жақсы орындаған жеке студентті атап өту. | |||||||
| Студенттің білімі мен біліктілігі | Біледі:
1.ТҚ журналына қол қою. 2. Сулы қолмен электр тогын ұстама.
1. Жұмыс істеген орнымызды таза, жинақы ұстау. | |||||||
9. | Оқу іс- әрекетінің рефлексиясы | Слесарьдың жұмысын дұрыс ұыймдастыруға, жабдықтар,құрылғылар мен құралдарды қолдану дағдысын алуға үйрету. Технологиялық карталарды түсіндіру. Сабақты қорыту сәтінде, бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинақтау. | |||||||
10 | Әдебиеттер тізімі Материалтану және материал технологиясы. | ||||||||
11 | Сабаққа ұсынылатын оқу құралдары | Тегіс тақтайшалар, тегіс және дөңгелек,металл конструкциялар, тегіс және конустық бөлшектер,әр түрлі санаттағы ұнтақтау ұнтақтары, лаптағыш пасталар, керосин,машина майлары,бидай шүберек. | |||||||
Интерактивтік ресурстардың сипаттамасы,құрал-жабдықтары | |||||||||
Инетрактивті тақта слесарлық верстактар,балғалар 500гр,300гр,жалпақ темірлер,трубалар | |||||||||
Сабақ барысы | |||||||||
Сабақ кезеңдері | Уақы ты | Өндіріс шеберінің әрекеті | Студенттің рекеті | ||||||
Кіріспе нұсқау | (45 мин) | 1. Ұйымдастыру кезеңі (5мин) Амандасу. Зертхананың тазалығын,студенттердің сабаққа қатысуын, арнайы киімдерін, құрал-жабдықтарын тексеру. 2. Үй тапсырмасын сұрау (15 мин) Жаңа тақырып бойынша студенттердің білімін тексеруге арналған тест сұрақ 3. Жаңа сабақты түсіндіру (25мин) Қауіпсіздік техника ережелерін, талаптарды түсіндіру. Тапсырмалар: 1.Слесарьдың жұмыс орнын мұқият тексеріп.жұмыс орнының орналасқан жерін және өлшеу кұралдарын тексеру. 2.Қысқыштарды өсу ретімен,орындалатын жұмысқа байланысты реттеуге уйреніңіз. 3. Пластинадағы бөліктердің кең және тар беттерін,сондай-ақ ұсақтайтын конустық жұптарды орналастыру. | Студенттер жұмыс орныны бойынша дайындығын қарап, өндіріс шеберіне баяндайды. Білім алушылар сұрақтарға жауап бере отырып, жаңа сабақтың тақырыбын айқындайды. Білім алушылар 2 топқа бөлінеді. Әр студент технологиялық нұсқау картасы бойынша жауап береді. | ||||||
Ағымда ғы нұсқау | (5 мин) | Бірінші айналымда. Студенттердің жұмысқа дайындығына назар аудара-мын, әр студенттердің технологиялық нұсқау карталарымен танысқандығын байқаймын. Олардың өзіндік жұмысын ұйымдастырамын. Екінші айналымда. бақылау ТП мен Касіпорынға экскурсия ТК және жөндеу барысында құрал- саймандарды дұрыс пайдалана білуін қадағалау Үшінші айналымда. ТП мен Касіпорынға экскурсия және жөндеу барысында түсінбеген студенттерге түсіндурі . Төртінші айналымда. Әр студенттің іс-әрекетіне көңіл аударып, қателіктері болса түзетуге көмектесемін және ұсынуға даярлаймын. Бесінші айналымда. Тапсырма бойынша құрап жасаған жұмыстың дұрыстығын тексеріп, жұмыс орнын қабылдап аламын. Әр студенттің жұмысын бағалап, хабарлап журналға бағасын түсіремін. | Студенттер өз бетінше тапсырманың орындалу ретімен танысады. | ||||||
Қорытын ды нұсқау 4.Сабақты бекіту | (20 мин) | Студенттерді түгендеп,жұм ыстарын қорытындылай отырып, тиімді жұмыс ұйымдастырған,жеке сту дентті атап өтемін, әсіресе жұмыс сапасы на көңіл аударамын. Жіберілген қателік терге тоқталып қажетті нұсқаулар бере мін. Студенттердің істеген, жасаған,орын даған немесе істелінетін жұмыстарының көзқарастары мен ойларын тыңдап, болашақта жұмыста пайдаланамын. | Орындалған тапсырманы өндіріс шеберіне өткізіп, бақылау сұрақта рына жауап береді. Студенттер істеген, жасаған, орындалған немесе істелінетін жұмыстарына көзқарастары мен ойларын айтып, болашақта жұмыс жасау кезінде пайдаланады. Жақсы қатысқан студенттер мадақталады. | ||||||
5. Бағалау | | Бағаларын журналға түсіру | | ||||||
6. Үйге тапсырма беру. | | Макиенко Н.И. 111бет. | | ||||||
Сабақтың қорытын ды нәтижесін де | Білім алушылар: 1.Жөндеу слесарлық жұмыстарындағы кауіпсіздік ережелерін үйренді 2. Мамандыққа деген қызығушылығы артты. 3. Берілген тапсырманы орындай отырып, тапсырмаларға талдау жүргізді, зерделеді, өз ойларын ашық жеткізді |
Өндірістік оқыту шебері: Нұрмұхан Н.С. __________
Аға өндірістік оқыту шебері: Шыныбаев.Д.А. _________