ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 22.11.2023
Просмотров: 35
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлімі | | ||||||
Педагогтің аты жөні: | Садырова Гүлжан | ||||||
Күні: | | ||||||
Сынып: | 3 А | Қатысқандар саны: 15 | Қатыспағандар саны: 15 | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Айтыс сөз сайысы | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 3.1.1.1-тыңдалған әнге және басқа музыкалық шығармаларға байланысты өз идеясын ұсыну және сахналау | ||||||
Сабақтың мақсаты: | Тыңдалған музыкалық шығармаларға байланысты өз идеясын ұсынады.Айтыс жанрын ажырата біледі,қарапайым суырыпсалма ұйымдастыруға қатысады | ||||||
Сабақтың барысы: | |||||||
Сабақтың кезеңі (уақыты) | Педагог әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 15 мин Сабақтың ортасы 15 мин 5 мин 5 мин | «Миға шабуыл» әдісі 1-тапсырма. Тыңдалым. Бейнеролик Сұрақ қою арқылы жаңа тақырыпты ашамыз. Оқушылар өз идеяларын ортаға салады. - Айтыс дегеніміз не? -Айтыстың қандай түрлері бар? -Суырыпсалма дегеніміз не? (бейнероликке сай қосымша сұрақтар қойылады) Cабақтың мақсатымен танысады 2-тапсырма. «Жалғасын тап» әдісі. Дәптермен жұмыс. «Мектебім менің» тақырыбында суырып салма өлең құрау.Ұйқасына қарай мына сөздерді орнына қой. Барғанша,жаңаша,тамаша. Біздің мектеп................... Асығамыз......................... Қамқор болған ұл –қызға, Ұстаздары......................... 3-тапсырма:Орындау. «Бәдік» ойыны. «Бәдік» әнін үйрен. «Көш көш» сөздерін берілген нотамен орында. (оқулықпен жұмыс) 4-тапсырма. «Таныстыру және бағалау». Әрбір оқушы өз жұмысын ауызша немесе жазбаша таныстырып бағалайды. | Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Суырыпсалма Ұйымдастыруға қатысады. Бір -бірін бағалау | Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі | hhtp/mpp.aytis/youtube.com Оқулық Смайлик |
Бөлімі | Музыка | ||||||
Педагогтің аты жөні: | | ||||||
Күні: | | ||||||
Сынып: | 3А | Қатысқандар саны: 15 | Қатыспағандар саны: 15 | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Табиғат және музыка | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 3.1.1.1-тыңдалған әуеннің сипатын,мазмұнын,жанрын,көркемдеуші құралдарын анықтау және салыстыру | ||||||
Сабақтың мақсаты: | Музыка мен табиғаттың байланысын жалпы біледі.Табиғат жанды және жансыз табиғат және олардың бір бірімен жалпы байланыс туралы біледі.Музыкалық шығармалар орындалғанда қазақ халық аспабыныңттдыбысталуын тыңдап,табиғат дауыстарымен салыстырады. | ||||||
Сабақтың барысы: | |||||||
Сабақтың кезеңі (уақыты) | Педагог әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 15 мин Сабақтың ортасы 15 мин 5 мин | Сәлемдесу. Сабақтың мақсатымен танысады. «Кинометафора» әдісі арқылы бейнесюжеттен үзінді көрсету арқылы баланың өз ойын, ой-пікірлерін білуге болады.Табиғатқа арналған бейнесюжетті көру арқылы төмендегі сұрақтарға жауап бересіңдер.Оқушылар көрсетілген бейнебаянда табиғат көріністерінен кемпірқосақты тамашаладық. Олай болса «Кемпірқосақ» әнін айтып үйренейік. 2-тапсырма. Тыңдау. Ән айтпас бұрын алдымен даусымызды жаттықтырайық. Ән айту «Кемпірқосақ» Өлеңін жазған: А.Асылбек Әнін жазған: Ә.Бүшікова 1. 3-тапсырма. «Көңілді микрафон» әдісінің сұрағына жауап берейік. Бұл әдісті жазбаша немесе ауызша өткізуге болады. Сұрақ қою арқылы баланың сабақты қалай меңгергенін немесе меңгермеген жерлерін білуге болады.
4-тапсырма.Өздік жұмыс. «Кемпірқосақ» әнінің сөздеріне ерекше назар аударып, үнтаспадағы әуенге қосылып әннің көркем бейнесін нақышына жеткізе отырып орында. Әнді өзіңше түрлендіріп айтып көр. | Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Бір -бірін бағалау | Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі | Бейнефильм үзіндісі төмендегі сілтемеден алынғанvery beautifulrainbow//www.youtube.com Оқулық Оқулық |
Бөлімі | Музыка | ||||||
Педагогтің аты жөні: | | ||||||
Күні: | | ||||||
Сынып: | 3А | Қатысқандар саны: 15 | Қатыспағандар саны: 15 | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Музыкадағы жанды табиғат көріністері | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 3.1.1.2-музыкалық шығармаларды интонация,әуен арқылы танып ажырату | ||||||
Сабақтың мақсаты: | Музыка мен табиғаттың байланысы туралы жалпы біледі.Сыбызғы,сазсырнай аспаптарының дыбысталуын тыңдап,табиғат дыбыстарымен жалпы салыстырады. Л.Хамидидің «Бұлбұл» шығармасымен танысады. | ||||||
Сабақтың барысы: | |||||||
Сабақтың кезеңі (уақыты) | Педагог әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 15 мин Сабақтың ортасы 15 мин 5 мин | Сәлемдесу. 1-тапсырма. Тыңдау. Ақпарат іздеу. «Эссе» немесе «Еркін әнгіме» әдісі. Мәліметті әр оқушы өз ойымен 10-15 сөйлемен қағаз бетіне түсіреді. Эссе жазар алдында міндетті түрде нақты критерийлер беріледі. 1.Табиғат адамға қалай әсер етеді? 2. Табиғаттан қандай дыбыстар естуге болады? Осы сұрақтарды негізге ала отырып,«Жанды табиғат көріністері» тақырыбына эссе жазу 2-тапсырма. Музыкалық сауат. Сазсырнай- үрмелі музыкалық аспап.Күйдірілген сазбалшықтан жасалады. Сыбызғы-Үрмелі музыкалық аспап.Қамыстан немесе ағаштан жасалады. Сұрақ: 1.Сазсырнай және сыбызғы сияқты үрлемелі музыкалық аспаптар табиғат дыбыстарын сала ала ма? 2.Сыбызғы, сазсырнай асбаптарының үнімен қандай табиғи құбылыстарды бейнелеуге болады? 3-тапсырма.Тыңдау және талдау Л.Хамидидің «Бұлбұл» әнін Б.Төлегенованың орындауында тыңдаймыз. 4-тапсырма. Ән орындау үйрену «Сыбызғы,сазсырнай» әнін орындау. Сөзі: Ш.Сариев Әні: В.Питерцев | Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Сұрақтарға жауап беру арқылы Бірін –бірі бағалау Ән орындау | Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі | www.youtube.com Оқулық Оқулық |
Бөлімі | Музыка | ||||||
Педагогтің аты жөні: | | ||||||
Күні: | | ||||||
Сынып: | 3А | Қатысқандар саны: 15 | Қатыспағандар саны: 15 | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Музыкадағы жанды табиғат көріністері ( жалғасы) | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 3.1.3.5-ұлттық, үрлемелі,симфониялық оркестр аспаптарын ажырату | ||||||
Сабақтың мақсаты: | Музыкалық шығармаларды интонация, әуен арқылы танып ажырату: Ұлттық,үрлемелі, симфониялық оркестр аспаптарын ажырату: | ||||||
Сабақтың барысы: | |||||||
Сабақтың кезеңі (уақыты) | Педагог әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 15 мин Сабақтың ортасы 15 мин 5 мин | Сәлемдесу. 1-тапсырма. Тыңдау. Оқушылар қазақтың халық әні «Япыр ай» әнін әнші композитор Б.Тілеухановтың орындауында тыңдап,көркем бейнекөріністі көріп мына сұрақтарға жауап беріп көрейік. - Ән қалай орындалып тұр? -Ән орындау барысында көңіл күй өзгере ме? -Әнді тыңдағанда мүмкіндігінше қосылып, мәнерлеп айтуға тырыс. - Ән туралы дәптерлеріңе жазыңдар. 2-тапсырма. Музыкалық сауат. Оқушылар екінші тапсырмада берілген әнді орындамас бұрын дауысымызды жаттықтырып алайық. 3-тапсырма. Ән орындау үйрену «Көңілді саяхат» әнін орындау. Сөзі: А.Асылбек Әні: Ә.Бүшікова | Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Бірін –бірі бағалау Ән орындау | Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі | Бейнефильм төмендегі сілтемеден алынған http//audio.nur.kz/1246435-bekbolat-tleuhan-yapuraj Оқулық Оқулық |
Бөлімі | Музыка | ||||||
Педагогтің аты жөні: | | ||||||
Күні: | | ||||||
Сынып: | 3А | Қатысқандар саны: 15 | Қатыспағандар саны: 15 | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Табиғатты аялайық | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 3.1.1.1-тыңдалған әуеннің сипатын, мазмұнын, жанрын, көркемдеуші құралдарын анықтау және салыстыру 3.1.1.2-музыкалық шығармаларды интонация, әуен арқылы танып ажырату | ||||||
Сабақтың мақсаты: | Тыңдалған әуеннің сипатын, мазмұнын,жанрын,көркемдеуші құралдарын анықтап,салыстырады. Музыкалық шығармаларды интонация,әуен арқылы танып, ажыратады | ||||||
Сабақтың барысы: | |||||||
Сабақтың кезеңі (уақыты) | Педагог әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 20 мин Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин | Сәлемдесу. 1-тапсырма. Тыңдау. «Миға шабуыл» әдісі Оқушылар бәріміз бірге қайталайық. Күй тартамыз күмбірлі, Ән айтамыз сызылтып, Би билейміз ырғақты, Біз бастаймыз сабақты Оқушылар қәзір біздің Қазақстанда экалогия және табиғатты қорғау тақырыбы көкейтесті мәселелердің бірі.Ол теледидарда,ғаламтор желісінде халықтың ортасында жан жақты талқыланып жатыр.Сенде бұл мәселеге толғануың тиіс, себебі сен туған жеріңнің топырағын қорғауға осы жастан бастап дайын болуың керек.Осы тақырыпқа байланысты оқушылар барлығымыз бірге бейнетаспаға назар салып тамашалайық. 2-тапсырма. Музыкалық сауат. Штрих дегеніміз-дыбысты әртүрлі шығару тәсілі Стаккато дегеніміз-дыбыстар үзіліп, қысқаша түрде орындалады. Легато дегенііз-дыбыстар үзбей жалғасып,байланысқан түрде Нонлегато дегеніміз-әр дыбыс бөлек орындалады. Берілген әнді орындамас бұрын дауысымызды жаттықтырып алайық. 3-тапсырма. Ән орындау үйрену «Табиғатым» әнін орындау. Сөзі: А.Асылбек Әні: Ә.Бүшікова 4-тапсырма. «Сұрақ ілмегі» әдісі бойынша төмендегі сұрақтарға жауап бер. 1.Табиғат дегеніміз не? 2.Табиғат дегенде көз алдарыңа не елестейді? 3.Табиғатта болып жатқан қандай көріністерді білесіңдер? Барлығымыз бірге оқушылар сабағымызды қорытындылайық. Табиғат суретін салып, әннің сөзін жаттау. | Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Бірін –бірі бағалау Ән орындау | Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі | Бейнефильм төмендегі сілтемеден алынған https//www.youtube.com Оқулық Оқулық |