Файл: Блімі Педагогті аты жні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 22.11.2023

Просмотров: 36

Скачиваний: 2

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



Бөлімі

Музыка

Педагогтің аты жөні:




Күні:




Сынып:



Қатысқандар саны:

15

Қатыспағандар саны:

15

Сабақтың тақырыбы:

Музыкадағы көңіл күй

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

3.1.3.3- музыкалық шығармаларды талдау барсында негізгі музыкалық ұғымдарды анықтау және ажырату

3.1.1.2-музыкалық шығармаларды интонация, әуен арқылы танып ажырату

Сабақтың мақсаты:

Музыкадағы қарама қарсылықты ажыратуда мұғалімнің көмегіне сүйенеді.Музыкалық көңіл күйді сезінеді.Үйренген әнін орындауда музыканың көркемдеуші құралдарын қолдануға тырысады.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
20 мин

Сабақтың ортасы
10 мин
10 мин


Сәлемдесу.

1-тапсырма. Талқылау.Оқулықтың 26 бетіндегі суреттегі оқушылардың іс әрекетін қалай бағалар едің?

Жақсыдан үйрен,жаманнан жирен сөздерінет қандай мысалдар келтірер едің?

2-тапсырма. Музыкалық сауат.

«Қуанышты көңіл күй сыйлайтын музыканы мажор деп атайды. Мажор «көңілді, қуанышты» деген мағынаны білдіреді.

Лад дегеніміз –дыбыстардың өзара үйлесімділігі, жарасымдылығы. Дауысымызды жаттықтырып алайық.


3-тапсырма. Ән орындау, үйрену, тыңдау

«Жүгіріп шықтым белеске» әнін орындау.

Халық әні

4-тапсырма. «Ән сайыс » ойыны

Әннің бірінші, екінші жолын қатты дауыстап орындаймыз.Үшінші, төртінші жолын ақырын орындаймыз.



Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.

Бірін –бірі бағалау
Ән орындау

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі


Бейнефильм төмендегі сілтемеден алынған https//www.youtube.com

Оқулық


Оқулық




Бөлімі

Музыка

Педагогтің аты жөні:




Күні:




Сынып:



Қатысқандар саны:

15

Қатыспағандар саны:

15

Сабақтың тақырыбы:

Музыкадағы көңіл күй (мұңды)

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

3.1.3.6- нотамен қарапайым әуендер орындау

3.1.1.2-музыкалық шығармаларды интонация, әуен арқылы танып ажырату

Сабақтың мақсаты:




Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
20 мин

Сабақтың ортасы
10 мин
10 мин


Сәлемдесу.

1-тапсырма. Тыңдау және талдау.

«Елім ай» халық әні.

Оқулықтағы суретке қарап бейнежазбаны көргеннен кейін ән жөніндегі өз пікіріңді дәптеріңе жаз. Ән сурет және бейнетаспадағы көріністерді қандай әуен арқылы жеткізді?

1723жылы бейқам жатқан қазақ еліне жоңғарлар тұтқиылдан шабуыл жасап,аяусыз қырды. Қазақ тарихында бұл «Ақ табан шұбырынды» деп аталған аса қасіретті босқыншылық кезеңі еді.Қазақтың халық әні «Елім ай»да осы тұста туған. Халқымыздың жеткізген тарихи ән.

2-тапсырма. Музыкалық сауат.

«Көңілсіз, мұңды музыканы музыканы минор деп атайды. Минор «көңілсіз,мұңды» деген мағынаны білдіреді.

3-тапсырма. Ән орындау, үйрену, тыңдау

«Елімай» әнінің алғашқы өлең жолын нотамен орында. Әндегі ля,си, төрттік ноталарының жазылуына көңіл бөл.Әннің соңғы нотасы жартылық нота.Жартылық нотаның ұзақтығы 1-еу, 2-еу деп саналады.

Халық әні

4-тапсырма. «Ән сайыс » ойыны

Әннің бірінші, екінші жолын қатты дауыстап орындаймыз.Үшінші, төртінші жолын ақырын орындаймыз.



Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.

Бірін –бірі бағалау
Ән орындау

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі


Бейнефильм төмендегі сілтемеден алынған https//www.youtube.com

Оқулық


Оқулық




Бөлімі

Музыка

Педагогтің аты жөні:




Күні:




Сынып:



Қатысқандар саны:

15

Қатыспағандар саны:

15

Сабақтың тақырыбы:

Терме нақыл өсиет

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

3.1.3.3- музыкалық шығармаларды талдау барысында негізгі музыкалық ұғымдарды анықтау және ажырату

3.1.3.4-музыкалық жанрлар мен стильдерді анықтау және ажырату

Сабақтың мақсаты:

Музыкалық жанрлар мен стильдерді анықтайды және ажыратады.

Музыкалық шығармаларды талдау барысында негізгі музыкалық ұғымдарды анықтайды және ажыратады

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
20 мин


Сабақтың ортасы

10 мин

Сәлемдесу.

1-тапсырма. Талқылау.Жанр түрлері. Суреттегі сахнада қандай музыкалық өнердің жанрлары көрсетілген?Терме жанры туралы не білесің?Ойланып көрейік.

Терме атауы қазақтың «ең асыл, ең мәнді, нақыл , өсиет сөздерін теріп айту»деген мағынаны білдіреді. Термені әуенге қосып айтады, және оны орындаушыны термеші деп атайды.

2-тапсырма. Ән орындау.

«Жақсы менен жаман» әнін тыңдап, орындау. Оқулықта берілген сұрақтарға жауап береді.

3-тапсырма. Музыка тыңдау. Майлықожаның орындауында «Ата ананың қәдірі.

Майлықожа Сұлтанқожаұлы XIX ғасырда өмір сүрген ақын жыраулардың ішінде өзіндік орны бар, артына мол мұра қалдырған ақын.

Қорытынды:

Мен не білдім?

Қандай тапсырма қиындықтар туғызды?

Қандай тапсырма жеңіл болды?



Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.

Бірін –бірі бағалау
Ән орындау

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі


Бейнефильм төмендегі сілтемеден алынған https//www.youtube.com

Бейнефильм төмендегі сілтемеден алынған https//www.youtube.com


Оқулық






Бөлімі

Музыка

Педагогтің аты жөні:




Күні:




Сынып:



Қатысқандар саны:

15

Қатыспағандар саны:

15

Сабақтың тақырыбы:

Жақсылық жасай білейік

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

3.1.3.3- музыкалық шығармаларды талдау барысында негізгі музыкалық ұғымдарды анықтау және ажырату

3.1.3.4-музыкалық жанрлар мен стильдерді анықтау және ажырату

Сабақтың мақсаты:

Музыкалық жанрлар мен стильдерді анықтайды және ажыратады.

Музыкалық шығармаларды талдау барысында негізгі музыкалық ұғымдарды анықтайды және ажыратады

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
15 мин


Сабақтың ортасы

10 мин
10 мин

5 мин

Сәлемдесу.

1-тапсырма. «Миға шабуыл» әдісі.

Өлеңді оқу. «Жақсылық көрсем өзімнен» А.Рахметов

Жақсылық көрсем өзімнен,

Жамандық көрсем өзімнен,

Жетелер жақсы жаманға,

Адамның ісі өзінен.

Қолыңнан келсе сен егер,

Қиналғанға көмек бер,

Жақсылық жасай білсеңіз,

Жаманға көмек берсеңіз,

Жасаған әрбәр жақсы ісің,

Алдыңнан шығар білсеңіз.

2-тапсырма. Суырыпсалма.Бүгінгі сабақ қайталау жұмыстары айтыс тақырыбымен байланысты. Оқушылар өз мектебі, сыныптары жөнінде қайым айтыс құрастырып,өзіне ұнаған әуенге салып айтады. Қайым айтыс қысқа айтыс түрі.

3-тапсырма. Біліміңді тексер. Оқулықтарыңда берілген тапсырманы орындау

4-тапсырма.Ән орындау.

«Жүгіріп шықтым белеске» әнін орындау .
Адамдар бір біріне жылы сезімін білдіріп, тек жақсылық ойлау, игілік жасау арқылы мейрімділік таныта алады.

Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.

Бірін –бірі бағалау
Ән орындау


Дәптермен жұмыс

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі



Бейнефильм төмендегі сілтемеден алынған https//www.youtube.com


Оқулық