ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 22.11.2023
Просмотров: 24
Скачиваний: 4
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқамерзімді жоспар
№3-сабақ.
Бөлім: | 11. Қазақстандағы ұлттар достастығы |
Педагогтің аты-жөні: | Дарбаева А.О. |
Күні: | 31.03.2023 |
Сыныбы: | Қатысушылар саны: 19 Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Маған қазақ әндері ұнайды |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 5.2.3.1 ауызша мәтіндер құрауда қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын, үндестік заңын ескеріп айту; 5.2.5.1 берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап беру, шағын диалогке қатысу |
Сабақтың мақсаты: | ауызша мәтіндер құрауда қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын, үндестік заңын ескеріп айта алады; берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап береді, шағын диалогке қатыса алады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы . | Ұйымдастыру кезеңі: «Гүлмен тілек» әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру. Үй тапсырмасын тексеру. (шығармашылық тапсырма) 1-топ: «Ақындар» - Роза Рымбаева туралы мәлімет беру. 2-топ: «Сазгерлер» - - Бибігүл Төлегенова туралы мәлімет беру. 3-топ: «Әншілер»- Мақпал Жүнісова туралы мәлімет беру. | Оқушылар бір-бірлерін мұқият тыңдап, бас бармақ әдісі бойынша бір-бірлерін бағалайды. | Оқулық, жұмыс дәптерлері | |||||
| (Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. | Синквейн құрастыр 1. Ән 2. 2 сын есім 3. 3 етістік 4. 4 сөзден тұратын сөйлем 5. Синоним | Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. | | ||||
Сабақтың ортасы | Сөздік жұмысы №2-тапсырма Жеке жұмыс Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқып түсіндіріп береді, жаттығуларды орындатады. 4-тапсырма. Айтылым_Жазылым'>Топтық жұмыс Мұғалім бағыт- бағдар беріп, қосымша сұрақтар қою арқылы алған білімдерін тереңдетеді. | Айтылым Жазылым Мұра – наследие Қошемет – почет, уважение Көңіл-күй – настроение Сезім – чувство Рухани – духовный- Күш- қуат – сила-мощь Айырбастау – поменять Жазылым Суретке қарап, диаграмманы толтырады. Қазақтың қандай әншілері мен әндерін білесіңдер? Бірінші диаграммаға материалдық байлыққа байланысты сөздерді, екінші диаграммаға рухани байлыққа қатысты сөздерді жазады. Тыңдалым Оқылым 1-топ: Диаграмманы пайдаланып, ән, әнші туралы өз ойларын айтады. Мәтінде жалқы, жалпы есімдерді қолданады. 2-топ: «9 ромб» тәсілі арқылы сабақ тақырыбына талдау жасайды. 3-топ: «Балық қаңқасы» тәсілін пайдаланып тақырыпқа жан-жақты сипаттама береді. | Дескриптор: Жалпы – 3 балл. - диаграммамен жұмыс жасайды - Сөздерді топтап жазады «Бағалау ағашы» тәсілі Дескриптор 5 балл -топтық тапсырмаларды орындайды -ақпарат іздейді -ойын айтады -пікірімен бөліседі -талдау жасайды «Білім ағашы» тәсілі | 5-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері | ||||
| 1-тапсырма Жұптық жұмыс Оқулықта берілген тапсырмаларды орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. | Дескриптор'>Айтылым_«Зуылдақ»_әдісін_пайдаланып_тақырып_бойынша_ұсынған_мұғалімнің_тақырыбына_талдау_жасайды.Жазылым'>Айтылым Берілген сұрақтарға жауап береді. Тақтада берілген суреттерге қарап, парталасыңа сұрақ қояды. Жауабының дұрыс- бұрыстығын бағалайды. | Дескриптор: Жалпы – 4 балл. -сұхбаттасады -суретпен жұмыс жасайды «Қоқыс жәшігі» тәсілі | 5-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері | ||||
| Тапсырма. Оқулықта берілген тапсырмаларды орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. Тапсырма Жеке жұмыс Қосымша тапсырма Жеке жұмыс Айтылым Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі Ойтаразы Жеке жұмыс | Жазылым Төменде берілген сөздерді кесте бойынша топтап жазады. Рухани және материалдық мұралар: ән, би, халық ауыз әдебиеті, сандық ,көлік, киіз үй, зергерлік бұйымдар, қанатты сөздер, нақыл сөздер, т.б. Айтылым «Зуылдақ» әдісін пайдаланып тақырып бойынша ұсынған мұғалімнің тақырыбына талдау жасайды. Жазылым Тақырыпқа қатысты мәліметтер бойынша «Сәйкестендіру» кестесін толтырады. Айтылым (Кубизм әдісі) 1.Қандай қазақша әндерді білесіздер? 2. Саған қандай ән ұнайды ? 3. Қазақ әншілерін білесің бе? 4.Қазақ әнін жатқа білесің бе? 5.Атамекен әнін естідің бе? Айтылым «Раунд- Робинд» тәсілі | Дескриптор: Жалпы – 3 балл. - кестемен жұмыс жасайды - топтап жазады Смайликтер арқылы кері байланыс жасап, көңіл күйлерімен бөліседі. Дескриптор 3 балл -Талдайды -Ойын айтады «Бағдаршам» тәсілі Дескриптор 3 балл -Сәйкестендіреді -Мәлімет айтады «Екі жұлдыз, бір тілек» тәсілі | Кесте Сызба Тақта Сөздіктер | ||||
Сабақтың соңы Рефлексия Бағалау | «Аяқталмаған сөйлем» әдісі. Мұғалім оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Үй тапсырмасы | Жеке жұмыс: «Ашық микрофон» әдісі -Сабақта не ұнады? -Сен үшін қандай тапсырма қиындық туғызды? -Сабақтан қандай әсер алдың? 3- тапсырма «Менің сүйікті әнім» тақырыбына әңгіме жазу. | Формативтік бағалау.Үй тапсырмасын оқушылар бір-бірлерін мұқият тыңдар «Бас бармақ» әдісі бойынша бағалайды. Әр тапсырмадан соң, дұрыс орындаған топқа ноталар беріледі. Сабақ соңында әр топ мүшелері топта белсенді, жақсы жұмыс істеген оқушыға жұлдызша береді. | |