ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 22.11.2023
Просмотров: 200
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Тексерілді: Пұсырманова.Г
Бөлім: | Азаматтық және патриотизм |
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) | Асқарбек.Н |
Күні: | 27.10.2022ж |
Сынып: | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Ертеңгі жастар қандай болмақ? |
Сабақтың мақсаты | Оқушыларды еліміздің жарқын болашағына, гүлденуіне үлес қосуға, өмірлік қағидаттарды нық ұстануға дағдыландыру |
Құндылықтарды дарыту | Оқушылардыбір-бірінедегенқұрметкөрсетуіне, ынтымақтастыққа баулу |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 21
Сабақтың барысы
Сабақтыңкезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин | …Мен сенемін жастарға. Алаш атын аспанға Шығарар олар бір таңда, Мен жастарға сенемін! М.Жұмабаев Қазақтың дарынды ақиық ақыны, педагогы М.Жұмабаев ағамыз «Мен жастарға сенемін!» деп келешек ұрпаққа үлкен сенім артқан еді. Мағжанның жыры қазақ жастарына жігерлі рух, қайраттылық берді. «Мен жастарға сенемін» өлеңі жай оқып, жаба салатын өлең емес, өлеңнің тәрбиелік мәні зор. Ақиық ақынның бұл өлеңінде нағыз қазақ қандай болу керек екендігін, түп-тұлғасын айқын суреттеген. Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру | Оқушы өз ойларын ортаға салады. Оқушы жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушы өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді | ҚБ «Мадақтау сэндвичі» | Тақырыптық суреттер сілтемеде суреттер |
Сабақтың ортасы 35 мин | Мәтінмен жұмыс.Ұлт болып ұйысып, ел болып еңсемізді көтерген кезеңде қолға алар ісіміздің бірі – ұрпақ тәрбиесі болды. Халқымыздың болашағы – бүгінгі ұрпағы. Бүгінгі таңда мемлекетіміз өз тәуелсіздігін алып, өзінің дербес мемлекеттілігін қалыптастыруда. Болашақ мемлекетіміз ұрпаққа деген сабақтастықтан туындайтын дүние болғандықтан, әр халықтың болашағы жастарына тәуелді екені даусыз мәселе. Егер бүгін жастар өз халқының рухымен тәрбиеленіп өспесе, онда елдің келешегі бұлыңғыр болмақ. Өйткені, ұлттың барша мұрасы жастарға аманат етіледі. Ал, жастар оны сақтамаса және өзінен кейінгілерге тапсырып кетпесе, біртіндеп ұлттың атауы да өшіп жоғалмақ. Қай ғасырда болсын ұлт өмірін өркендетуші саналы да салауатты, ұлтжанды, рухы биік парасатты ұрпақты тәрбиелеу – қоғам алдындағы басты міндеттердің бірі. "Ел боламын десең, бесігіңді түзе",-дегендей, еңсесін енді ғана көтеріп келе жатқан біздің еліміз үшін дарынды, білімді, жігерлі ұрпақтардың орны бөлек. Расында, бүгінгі жас – ертеңгі елдің тірегі, келешектін келбет емес пе? Сол себепті олардың білімді, алғыр, бәсекеге қабілетті болып өсуі ел дамуындағы аса маңызды фактор. Кластер әдісі. Еліміздің ертеңі, мемлекетіміздің жарқын болашағы білімді де білгір жастардың қолында. Елдің ертеңгі сенімі де жастардың мойнында. Қай заманда болмасын қоғамның қозғаушы күші – жастар. Биопоэма әдісі. Үкілі үміт таймасын халқым басыңнан, Мол бақыт күтем жас ұрпақ сеннен жасырман. Басқаны қайдан ұлылық күтем өз басым, Басталған мынау бәйтерек жаңа ғасырдан «Біз күш-қайратымызды, жастық жігерімізді тәуелсіз Қазақстанның дамуына жұмсаймыз.Ұлттық мүдде қағидасын сақтау мен ұлттық экономиканы – көтеру басты мақсатымыз» Заманның заңғар тұлғаларының бірі - Мыржақып Дулатов: «Алыстан алаш десе, аттанамын, қазақты қазақ десе мақтанамын», - деп айтқанындай арыстандай айбатты, жолбарыстай қайратты жастарымыз жаңа идеяларды жүзеге асырып, өміршең істердің бастауында тұрғанда бүгінгі жас ұрпақпен әрқашанда мақтанамыз. «ПОПС формуласы» Бірінші сөйлем: «Менің ойымша,….» Екінші сөйлем: «Себебі, мен оны былай түсіндіремін…» Үшінші сөйлем: «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын….» Соңғы сөйлем: «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім…» ЕБҚ оқушылар маңызды тірек сөздерді жазып алады; | Оқушы ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды Оқушы өз жұмыстарының қорытындыларын сынып алдында қорғайды. Оқушы бір-біріне қосымша сұрақтар, қойып, бір-бірін толықтырады. Дескриптор: өзгерістерін жіктейді | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ҚБ «Мадақтау сэндвичі» ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ҚБ «Өзін-өзі бағалау» | Ақпараттық мәтін Үлестірмелі қағаздар Суреттер Тірек-сызбалар Кесте ҚБ парағы |
Сабақ тың соңы 5 мин | Сабақты қорытындылау Еліміздің ертеңі, мемлекетіміздің жарқын болашағы білімді де, білгір жастардың қолында. Жастар алдынғы буын ағалардың жолын лайықты жалғастырып, өздерінің сенімді ізбасар екенін дәлелдеуде. Қай заманда болмасын қоғамның қозғаушы күші – жастар. Кері байланыс -Сабақта қызықты болған тұстары? -Сабақта түсігенім -Қиын болған тұстары Үйге тапсырма Ертеңгі жастар қандай болмақ? | Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады | Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды | А4, конспект |
Тексерілді: Пұсырманова.Г
Бөлім: | Азаматтық және патриотизм |
Педагогтің Т.А.Ә. | Асқарбек.Н |
Күні: | 10.11.2022ж |
Сынып: | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Ынтымағы жарасқан ел |
Сабақтың мақсаты | ҚР ның көп ұлтты мемлекет екенін нақтылай отырып, оқушыларды ұлтжандылыққа, бауырмашылдыққа, сүйіспеншілікке баулу |
Құндылықтарды дарыту | Өмір бойы білім алу: өзіне қажетті білім алу кезінде білімнің қажеттілігін түсінуге тәрбиелеу |
Сабақтың барысы
Сабақтыңкезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||
Сабақтың басы 5 мин | Қызығушылықты ояту С уретте не көріп тұрсыздар? Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру | Оқушы өз ойларын ортаға салады. Оқушы жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушы өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді | ҚБ «Мадақтау сэндвичі» | Тақырыптық суреттер сілтемеде суреттер | ||||||||||
Сабақтың ортасы 35 мин | Сұрақ – жауап кезеңі 1. Қазақстан Республикасы қашан тәуелсіздігін алды? (1991 ж. 16 - желтоқсанда) 2. Ең алғашқы елбасы сайлауы қашан болды? (1991 жылы 1 желтоқсанда - Президенттің сайлауы болды) 3. 1 - желтоқсан қандай күн? (Тұңғыш Президент күні) 4. Қазақстанның жаңа конституциясы қашан қабылданды? (1995 жылы 30 тамызда) - Қазақта ырыс қайда барасың десе? - Ынтымағы жарасқан елге барам деген нақыл сөз бар. Ақпараттық органайзер. Республикамызға басқа ұлт өкілдерінің келген уақыттарымен, оқиғалар тарихын енгізу.
ЕБҚ оқушы (көру және есту қабілеті төмен) сұрақтарға жауапты жазбаша ұсынады. | Оқушы ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды Оқушы өз жұмыстарының қорытындыларын сынып алдында қорғайды. Оқушы бір-біріне қосымша сұрақтар, қойып, бір-бірін толықтырады. Дескриптор: өзгерістерін жіктейді | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ҚБ «Мадақтау сэндвичі» ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ҚБ «Өзін-өзі бағалау» | Ақпараттық мәтін Үлестірмелі қағаздар Суреттер Тірек-сызбалар Кесте ҚБ парағы | ||||||||||
Сабақ тың соңы 5мин | Сабақты қорытындылау «Бірлігі жоқ ел тозады, бірлігі күшті ел озады» дейді қазақ мақалы. Кері байланыс Н.Айтов «Бір шаңырақ астында» Бір шаңырақ астында, тату-тәтті ойнаймыз, Бірге ішеміз асты да, Бірге сайран құраймыз. Көзімізді жұмып, еркін жайғасамыз. Бүгінгі күннен алған жақсы сөздерді ,ойларды жүрегімізге жеткізіп, көкейімізге түйіп алайық. Көзімізді ашайық. Үйге тапсырма «Ынтымағы жарасқан ел» эссе | Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады | Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды | А4, конспект |
Тексерілді: Пұсырманова.Г
Бөлім: | Медиасауаттылық және қаржылық сауаттылық |
Педагогтің Т.А.Ә | Асқарбек.Н |
Күні: | 17.11.2022ж |
Сынып:9 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Әлеуметтік желілердегі блогерлер |
Сабақтың мақсаты | Әлеуметтік желілердің түрлерімен таныса отырып жағымды, жағымсыз жақтарына баға береді |
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-бірінедеген құрмет көрсетуіне, ынтымақтастыққа баулу |
Сабақтың барысы
Сабақтыңкезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтың басы 5 мин | Ой шақыру Суреттен нені байқадық? Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру | Оқушы өз ойларын ортаға салады. Оқушы жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушы өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді | Мадақтау | Тақырыптық суреттер сілтемеде суреттер | |
Сабақтың ортасы 35 мин | Ой шақыру Ең алдымен, танымал әлеуметтік желілерді анықтайық. Бұлар Facebook және Twitter- тан Tumblr және Instagram- ге дейін барлығын қамтиды. Олар әрқайсысы пайдаланатын және ең белсенділігін көретін адамдар. Кесте толтыру.Әлеуметтік желілердің атқаратын қызметі қандай?
Сұрақтар Әлеуметтік желіні қалай, қандай жолмен пайдалану арқылы осындай нәтижеге жеттіңіз? Әлеуметтік желілерді қай уақыттан бастап белсене пайдалана бастадыңыз? Әлеуметтік желідегі қазақ контенттеріне, парақшаларына көңіліңіз тола ма? Жоғарыда айтып өттіңіз, адамдарға білім беретін каналды қайта іске қосу деп. Алда тағы қандай жоспарларыңыз бар? |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 21
ЕҚБ маңызды кездесетін термин сөздерді атайды не жазып көрсетеді