Файл: С. аманжолов атындаы шыыс азастан университеті it жне жаратылыстану ылымдары жоары мектебі.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 24.11.2023

Просмотров: 71

Скачиваний: 3

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


II ауысым


1

2

3

4

5

6

7

13:20-14:05

14:10-14:55

15:05-15:50

16:00-16:45

16:50-17-35

17:40-18:25

18:30-19:15


5”Б” сынып тізімі




Оқушының аты-жөні

1

Ануар Адильхан

2

Аманбай Ерамир

3

Бауыржанқызы Дина

4

Берік Сұлтан

5

Болатова Амина

6

Дарханқызы Дария

7

Дәуренов Дастан

8

Еңілікова Кәусар

9

Кисметов Ислам

10

Кумарбекова Асыл

11

Қасымова Әнел

12

Мәдениет Айша

13

Медетұлы Мағжан

14

Мирғалымов Ерназ

15

Оралбаев Бекжан

16

Оралбеков Мадияр

17

Сайранбеков Рахат

18

Серикканов Самир

19

Талғатов Жансерік

20

Токанова Тахмина

21

Тоқашева Аяулым

22

Турсунов Али

23

Тусупбекова Камилла

24

Шәкенова Жанбота

25

Дәуренов Әлижан

26

Абаш Ханзада


Сабақ кестесі 5 ”Б” сыныбы


Дүйсенбі

Сейсенбі

Сәрсенбі

Бейсенбі

Жұма

Тәрбие сағаты

Қазақ тілі

Қазақ әдебиеті

Қазақ тілі

Ағылшын тілі

Дене шынықтыру

Математика

Математика

Математика

Математика

Орыс тілі

Қазақстан тарихы

Орыс тілі

Орыс тілі

Жаратылыстану

Ағылшын тілі

Дене шынықтыру

Көркем еңбек

Қазақ әдебиеті

Көркем еңбек

Математика

Жаратылыстану

Ағылшын тілі

Қазақстан тарихы

Музыка

Қазақ тілі

Жаһандық құзіреттілік

Ағылшын тілі

Дүние жүзі тарихы

Информатика



8.1Сабақ үстінде бақылау (байқау) жүргізу
Сыныбы: 7 «А»
Пәні: Биология
Сабақтың тақырыбы:Бактерия формаларының әртүрлілігі.Бактериялардың пішіндері,құрылысы
Мақсаты:Микробиология ғылымының зерттеу саласын мәлімдеу. Микробиология ғылымы пайда болғаннан кейін, бактериялардың пішіні, құрылысы, тіршілік әрекеті толығырақ зерттелгені туралы білім беру. Қоршаған ортаны қорғауға, табиғатты сүюге баулу.
Қолданылған әдістер: «Блум таксаномиясы» әдісі, сұрақ-жауап, пікір алмасу
Сабақ барысы: Сабақтың тақырыбын ашу мақсатында бактерия дегеніміз не ?-деген сұрақтар талқыланды. Оқушылар сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерін бірлесіп анықтады. Таныстырылымның санының өзгеруін сипаттады. Оқушылар жұптарда бірнеше факторларды талқылады. Оқушылар санының өзгеру себептерін «Блум таксаномиясы» арқылы толтырып жазу тапсырмасын орындады.

Оқушыларға тірі қалу стратегиялары туралы ақпаратпен танысу ұсынылады.

Мұғалім оқушыларды жұптарға немесе топтарға бөліп шығармашылық тапсырма орындауды тапсырады.

Ол үшін:

- Кез келген бір бактерияны таңдап алды;

- Таңдап алған бактерияны сипаттады;

- Санының өзгеруіне әкелетін факторларды тізіп жазды

- жұмыс нәтижесімен сыныптастарын таныстыды;

Оқушылар бұл жұмысты орындау үшін таныстырылым, видеоматериалдар, ақпараттарды пайдаланды.

Мұғалім оқушылардың жұмысына бағыт беріп, сұрақтар қойып тиісті кері байланысты ұсынылды.
Байқау негізінде қорытынды: Сабақ жоғары деңгейде өтті.Оқушылар ойларын еркін, ашық түрде жеткізе алды.Сабаққа белсене қатысты.Сабақта қолданылған әдістер: Блум таксаномиясы, пікірталас, сергіту сәті , сұрақ-жауап.

Оқушылар берілген тапсырмаларды тиянақты түрде орындады.Қосымша ақпарат көздерін пайдаланып,бір-бірімен пікір алмасты.Оқушылар сабақтан ақпараттар алып қана қоймай білімдерін жетілдіре түсті.Сыныбы: 10 «Г»
Пәні: Биология 8«б»
Сабақтың тақырыбы: «Ашықтұқымды және жабықтұқымды өсімдіктердің тіршілік циклі»
Мақсаты: Ашықтұқымды және жабықтұқымды өсімдіктердің тіршілік циклінің ерекшеліктерін ажырату
Негізгі  сөздер мен  тіркестер:Мегаспорофит-мегаспорофит-megasorophyte, мегагаметофит- мегагаметофит- megametophyte, мегаспорогенез- мегаспорогенез- megasporogenesis

Сыныптағы диалог/жазылым  үшін  пайдалы  тілдік  бірліктер:

Тұқымды өсімдіктер неше топтарға бөлінеді?


Ашықтұқымды өсімдіктердің аталық, аналық гаметалары және микро-,мегаспоралары қалай түзіледі?

Сабақ барысы: Сәлемдесу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Оқушыларды топқа болу . Топ мүшелерін сайлап алады. Топқа бөлінген оқушылар өз топтарын қорғайды. Бір – біріне сұрақтар беріп, сұрақтарға жауап береді. Бірін – бірін бағалайды. Жеке оқушылар және топтарды бағалау.  

Топтар бірін- бірін «Жемістер» әдісімен бағалайды. «Ой қозғау» әдісі арқылы сұрақтар қояды

Сабақты бекіту. « Айналмалы бекет» әдісі.Топтар сұрақтарға жауап береді.
Байқау негізінде қорытынды: Сабақ жоғары деңгейде өтті. Оқушылар ойларын еркін, ашық түрде жеткізе алды.Сабаққа белсене қатысты. Сабақта қолданылған әдістер: пікірталас, сұрақ-жауап, сергіту сәті, «Жемістер» әдісі , «Ой қозғау» әдісі, «Айналмалы бекет» әдісітері қолданылды.

Оқушылар берілген тапсырмаларды тиянақты түрде орындады.Қосымша ақпарат көздерін пайдаланып,бір-бірімен пікір алмасты.Оқушылар сабақтан ақпараттар алып қана қоймай ойын еркін түрде айтып, білімдерін жетілдіре түсті. Берілген тапсырмаларды тиянақты түрде орындап,өз белсенділіктерін көрсетті.
8.2 Мамандығы бойынша сабаққа талдау

15.05.2023ж

Пәні:Биология

Сыныбы:8”Г”

Оқушылар саны:26

Сабақтың тақырыбы: «Тірі ағзалардың өзара қарым-қатынас түрлерін сипаттау»

Сабақтың мақсаты: Оқушылардың басым көпшілігі: Тірі ағзалардың өзара оң және теріс қарым-қатынастарын түсінеді

Сабақ барысы:Сабаққа кіріспе ретінде «Серпілген сауал» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау.

«Адасқан әріптер» арқылы жаңа тақырыпты ашып, «Кассадағы билеттер» әдісі арқылы топтарға бөлінді. Сабақ барысында қосымша ақпарат көздерін пайдаланып, гендік инженерияның пайдасы мен зиянын,гендік инженерия қазір қай салада қолданылатынын толықтырып постер қорғады. Қорғау барысында оқушылар өз ойларымен бөлісіп,пікір алмасты. Оқушылар берілген тапсырмаларды тиянақты түрде орындады. Балалар өз ойын ашық жеткізе отырып, «Аяқталмаған сөйлем» әдісі арқылы берілген сөйлемдерді аяқтады.Топ басшылары сабаққа қатысқан оқушыларды белсенділігіне қарай жұлдызшалар арқылы «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалады.

Қорытынды:Оқушылар бүгінгі сабақта көп ақпараттар алып қана қоймай,өз білімдерін жетілдіре түсті.Оқушылар генетикалық инженерияның адам өміріне пайдасы мен зияны туралы және оның зерттеу тәсілдерін түсінді. Сабақ жоғары деңгейде өтті.

8.3 Сынып сағаты/тәрбиелік шараға талдау

1. Тақырыбы: «Мен заңды қаншалықты білемін»

2. Сынып сағатының білімділік-тәрбиелік мәні оқушыларға адам құқықтары мен бостандықтары жайлы баптардан түсінік қалыптастыру, құқықтық білімдерін толықтыру, адамгершілік, ізгі қасиеттер мен ар – ождан бостандығына, адалдық пен мейірімділікке баулу арқылы құқықтық тәрбие беру болды.

3. Сынып өткізуге мұғалім және оқышылардың дайындығы өте белсенді,қосымша ақпарат көдерін пайдаланып,жоғары дәрежеде өткізді.

а) Шараларды өткізуге мұғалім және оқушылардың дер кезінде дайындығы өте жақсы.

б) Оны дайындауда оқушылардың белсенділік деңгейіөте жоғары түрде өз білімдерін көрсетті.

4. Сынып сағатының барысында оқушылар «Колосе фортуны» әдісі арқылы түскен сұрақтарға байланысты өз жауаптарын барынша ашық түрде жеткізе алды.Бір-бірімен заң туралы пікірталас алмасты.

а) сынып сағатының мақсаты оқушылардың саяси саналылығы мен таным белсенділігін арттыру, заңдарды талдай отырып, өз беттерімен салыстыра білуге, өмірде қолдана білуге баулу.

Көрнекіліктері: Қ. Р-ның рәміздерінің суреттері, Қ. Р-ның Конституциясы, т. б. заң жинақтары, бүктемелер, заң туралы қанатты сөздер,презентация.

б)  Сынып ұжымының даму деңгейіне мазмұны сәйкес шараларды өткізу технологиялары: “Колесе фортуны әдісі”,”Сұрақ-жауап”әдісі, пікірталас жүргізу.

в) Сынып сағатын өткізуде сынып жетекшісінің педагогикалық шеберлігі өте жоғары, педагог әдебін ұстанған, оқушылармен қарым-қатынасы жақсы, тәрбиешінің сыртқы келбеті; сынып сағатын өткізудің алғашқы кезеңінде психологиялық сәйкестікті құра білді,оқу уақытын тиімді пайдаланып,тақырыптан ауытқымай,жоғары түрде өткізді.

5. Сынып сағатының қорытындысы: Мұғалім өзінің алдына қойған мақсатына жетті. Білімді бекіту сабағының тиімділігі тақырыпқа байланысты жаттығулар, тәжірибелік жұмыстар жүргізу арқылы оқып-білген нәрселерін естеріне жақсы қалдырып, сақтайды. Бұл тиімділікті анықтау үшін оқушыларға тапсырмалар берсек, еш қиналмай орындайды. Оқытудың түсіндірмелі-иллюстрациялы, тәжірибе жасау барысында проблемалық түрі пайдаланылған. Тиімділігі оқушылардың ой, ес, қабылдау, зейіндерін арттыруға үлесін қосады. Олардың сыни тұрғыдан ойлауын дамыта түсті деген ойдамын.

8.4 Өткізілген сынып сағат/тәрбиелік іс-шараның жоспары

Тәрбие сағаты

Тақырыбы: Тәуелсіздік -тірегім, Қазақстан- жүрегім!
Тәрбие сағатының мақсаты:

1. Оқушыларды еліміздің тәуелсіздік алған жылдар ішіндегі жеткен жеңістіктерімен таныстыру,әлем таныған ел екенін дәлелдеу,білімдерін кеңейту;


2. Болашақ ұрпақтың рухани тұлғалық және адамгершілік құндылықтарын дамыту;

3. Отанын сүюге, ел тарихын білуге, еліміздің мемлекеттік рәміздерін қастерлеуге, отанымыздың байлығын қорғауға,елімізді өркендетуге, білімді ұрпақ болуға тәрбиелеу.

Тәрбие сағатының көрнекілігі: Қазақстан туралы бейнеролик, Қазақстан Республикасының рәміздері, буклеттер, мақал-мәтелдер.

2.  Шаралардың өзектілігі:

а) Оқушылар сабақта белсенді түрде қатысады.Сабаққа деген қызығушылықтары өте жоғары.Ойларын ашық,еркін түрде бір-біріне сұрақ-жауап арқылы білім алмасты.

б)оқушылардың бір-біріне деген қарым қатынасы жақсы.Әрқашан көмектесуге дайын.

в) мектеп, сынып алдына қойылған міндеттерді шешуге іс-шараның маңызы өте зор.Себебі оқушылар бүгінгі сабақтан ана тілдің қасиетті екенін ұғынды.

3.Іс-шараның тәрбиелік мәні өте зор.Оқушылар сабақтан алаған әсерін іс жүзінде пайдалынады. Қорыта келе оқушылар көптеген мәлімет алып,жақсы ой қалыптастырды деген ойдамын.

8.5 Практика барысынан фоталар








ШҚО білім басқармасы

Өскемен қаласы бойынша

Білім бөлімінің

«Зәки Ахметов атындағы

№16 мектебі» КММ

5«Б» сыныбына
МІНЕЗДЕМЕ
ШҚО білім басқармасы Өскемен қаласы бойынша білім бөлімінің Зәки Ахметов атындағы №16 мектебінің 5«Б» сыныбында барлығы 26 оқушы бар. Оның ішінде 14-ұл бала,12-қыз бала. Әлеуметтік құрамы орташа. Материалдық жағынан жеткілікті қамтылған. Сынып оқушыларының білім деңгейлері өте жақсы, үлгерімдері жоғары. Кез келген істе жауапкершіліктері жоғары.

Сынып оқушылары бір-бірімен өте жақсы, достық қатынаста. Сабақ үстінде бір-біріне үнемі көмектесіп, ұйымшылдық танытады. Сыныптағы оқушылардың барлығы өте қабылетті, алғыр, өз ойларын ашық жеткізе алады.Сабаққа балалар бірдей атсалысып отырады .Сабаққа деген қызығушылықтары өте жоғары. Сыныптағы ұлдар мен қыздар арасындағы қарым-қатынас жақсы әрі сыйластықтары көз қуантады.

Бір біріне, ұстаздарға құрметпен қарайды. Оқушылар ұйымшыл, бір-бірімен өте жақсы араласады. Сынып оқушылары өздерінің қабілеттері мен дарындылықтарын әртүрлі сайыстар мен олимпиадаларға,турнирлар мен сырттай интернет байқауларына қатысып, жүлделі орын алуларымен дәлелдеп отырды. Бос уақыттарында пайдалы үйірмелерге барады. Тәжірибе барсында сынып тек жақсы жақтарынан көрінді.