Файл: за мерзімдіжоспардытарауы Апаратты жйелер.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 29.11.2023

Просмотров: 18

Скачиваний: 2

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.




Ұзақ мерзімдіжоспардыңтарауы: Ақпараттық жүйелер

103 Жалпы орта білім беретін мектебі.

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:Шабданова Т.Б..

Топ:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Деректер қорының web-беттермен байланысы

Осы сабақта қол жеткізілген оқыту мақсаттары (оқу жоспарына сілтеме)

Деректерқорыныңweb-беттерменбайланысынорнату

Сабақтың мақсаттары

Деректерқорыныңweb-беттерменбайланысынорнатуын үйрену

Сабақтыңбарысы

Сабақтың жоспарланғанкезеңдері

Педагогтың іс - әрекеті

Оқушының әс - әрекеті

бағалау

Ресурстар

Ұйымдасты

-ру кезеңі

2 мин

Топқа бөлу

2 мин

Үй жұмысы

4мин.

Жаңа сабақ

15 мин

Сарамандық жұмыс

10 мин

8 мин

Сабақты қорыту

2 мин

Шаттық шеңбері: Сыныпта көңілді ахуал орнату

«Өзіңе тілегенді - басқаларға тіле!»

психология жағымды орта қалыптастыру

Топқа біріктіру: Сурет қиындыларын құрастыру арқылы 2 топтарға бірігеді.

  1. SQL тобы,

  2. PHP тобы

А) Түйін сөздерді үш тілде атау. (MySQL кестелік деректер қоры)

Б) MySQL командаларын қызметімен сәйкестендіру.

Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы жаңа ақпаратпен танысады. Топтар кітаптағы оқу материалымен жұмыс жасайды.

І топ.

ІІ топ.

1 тапсырма





«Кім жүйрік?» әдісі арқылы қорытындылау



1.Мұғаліммен амандасады

Оқушылар психологиялық жағымды орта қалыптастырады,бір-біріне тілектер айтады.

Топқа бірігеді.

Оқушылар үш тілде түйін сөзді атайды.

Барлық оқушы MySQL командаларын қызметімен сәйкестендіреді.

Топтар тақырыпты постер арқылы қорғайды.

Дескриптор: PhpMyAdmin бағдарламасында ДҚ және кестелерді құра алады.

Дескриптор:

Кестелерді деректермен толтыруды біледі.
Дескриптор:

Кестелерді id және tid жазбалары арқылы байланыстыруды біледі.

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

Мақтап- мадақтау

Мақтап- мадақтау

1 балл стикер

Мақтап – мадақтау

3 балл стикер

2 балл стикер

2 балл стикер

Мақтап - мадақтау

Сурет қиындылары

https://learningapps.org/display?v=ppv7iowjn23

https://learningapps.org/display?v=p7mtcvubc23

А3 форматы, оқулық, карандаш.

Комьпютермен жұмыс

Слайд 1

Слайд 2

Слайд3

Слайд 4

Сабақтың соңы

мин.

Үй жұмысы

1мин

Рефлексия

Деректер қорының web-беттермен байланысын оқу,

229 беттегі Сәйкестендіру тапсырмасын орындау.

Оқушылар стикерге өз ойларын жазып жабыст ырады.





Жетістік баспалдағы

Күнделік кзьөқтбққққ



(Т) Негізгі кодтардың тағайындалуын қайталау:

Бағдарламалаукоды

1 mysql_select_db("institute",$conn);

2 $conn = mysql_connect ("localhost", "root", "")

ordie("Нет соединения: " . mysql_error());

print ("Удачно соединено");

3 $sql="SELECT * FROM `teachers` WHERE `name`='Иванов'" ;

$sql= (string) $sql;

$result = mysql_query($sql, $conn)

or die ("no!".mysql_error());

4 mysql_close($conn);

5 while($row = mysql_fetch_array($result)) {

$name=$row["name"];

$zp= $row["zarplata"];

echo $name.' '. $zp;

}

Оқушылартоптаауызшанемесежазбашатүрдеберілгенәрбағдарламалықблоккодынтүсіндіруітиіс.

Өзін-өзібағалау. Мұғалімкомментарийі.

1 MySQL деректерқорынтаңдаужәнеоғанқосылу

2 Mysqlсерверіменбайланысқанайнымалынықұру. Ықтималқатеніөңдеу

3 Деректерқорынасұранысқұру

4 Қосылымдыжабу

5 MySQL қорынасұраныснәтижелерінөңдеу / Нәтижелерді html-гешығару

Қорытындыжекетапсырма: деректерқорынжобалаужәнеәзірлеу

1. Қандайдабіртақырыпбойыншадеректерқорыныңжобасынәзірлеу (өзбетіншетаңдау)):

* Деректерқорыкеміндеекікестеніқамтуыкерек.

* Кестелерарасындағыбайланыстыұйымдастыружәнеолардысұлбадакөрсету.

* Php MySQL (немесебасқа) интерфейсінпайдаланыпдеректерқорынқұру.

* Деректерқорынжазбаларментолтыру.

2. /// Егероқушылартақырыптыөзбетіншетаңдаудақиналса, ондамұғалімоқушыларғақосымшадереккөзұсынаотырып, компьютерлікдүкенқұрудыұсынаалады.

3. /// МұғалімphpMyadmin-дежасалғандайындеректерқорынбереалады, оныэкспорттап, оқушыларғатекосыфайлдыимпорттауғанакерекболады .sql.

4. /// Егермұғалім осы тақырыптыңалдыңғысабағындаорындалған ДҚ-мен жұмыстыжалғастыруқажетдепесептесе, онда 2-қосымшаны қолдануғаболады.