ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 30.11.2023
Просмотров: 132
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
| | сызбасынқұрастырып,программакодын жазыңдар. Ескерту:кірістірілген циклды else нұсқаулығынқолдан.
Есептің программа кодын жазыңдар.Ескерту: кірістірілген циклдықолдан.
N (1≤N≤1018) саны полиндром ба?Анықтаңдар. Программасынқұрыңдар. Егер сан полиндром болсаэкранға «Ia», айтпесе«Joq»жауаптарын шығар.
Десриптор
| | |
Сабақтыңсоңы Ойтолғаныс | Қорытындылауүшін | Оқушылар синквейн бойынша жұмысжасайды. | Бірін-бірібағалау | А4парағы |
Сабақтыбекіту/5мин Керібайланыс /2мин | «Синквейн»әдісінқолдану
«БББ кестесі»әдісі. | Оқушылар тақырып туралы бұрыннанне білетінін, сабақта не білгенін жәненебілгісікелетінін кестегежазады | | |
Саралау- Сіз қандай тәсілменкөбірек қолдау көрсетпексіз?Қабілетті оқушыларға қандайтапсырмаларбересіз? | Бағалау- Сіз оқушылардың материалды игерудеңгейінқалайтекерудіжоспарлапотырсыз? | Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасы нсақтау | ||
Бірлескен жұмыс, жеке жұмысарқылысабақтымеңгерту. Сыныпта көңілді «Жузік салу»әдісі, «Фишбоун» әдісі бойыншаөткен тақырыпты пысықтау,деңгейлік тапсырмалар, «Синквейн» әдісі, кері байланысжасату:«БББкестесі» | смайликтерарқылы, ауызша, жазбаша түрдеқалыптастырушы бағалауды іске асыру,тапсырмаларды балл арқылы бағалау, жалпы 10балл | Компьютермен жұмыскезіндегіқауіпсіздікережелерінескетүсіру | ||
Жалпыбағалау Сабақтаең жақсыөткенекінәрсе(оқытуменоқуғақатысты)? 1: 2: Сабақтыңбұдан дажақсыөтуіненеоң ықпалетереді(оқытумен оқуғақатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері\қиыншылықтарытуралыненіанықтадым,келесісабақтарданенәрсегеназараударуқажет? |
10-сабақ.
Ұзақмерзімдіжоспардыңтарауы: Мектеп: Pythonтіліндеалгоритмдердіпрограммалау Күні: Мұғалімніңаты-жөні: Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар: | |
Сабақтыңтақырыбы | 4.10Программалаубойыншажобажұмыстарынорындау |
Осы сабақта қолжеткізілетін оқумақсаттары | Программалау ортасындағы теориялық және практикалық білімдердіжобалық жұмыстардыорындаудатиімді қолдану 8.3.3.1Whileциклоператорын пайдалану; |
|
| ||||
Сабақтыңмақсаты | Барлықоқушы:Тарау бойыншаалғанбілімдерінжүйелейді, Көпшілікоқушылар:Программалауортасындажасалғанқосымшалардыпайдаланужолдарынзерттейді, ұсыныстаржасайды Кейбір оқушылар: Программалаудың кіріктірілген ортасында жасалғанпрограммалық өнімдердіөмірде пайдаланудың артықшылықтарындәлелдей отырып, тараубойыншаой тұжырымдайалады. | ||||
Ойлаудағдылары | Білу,түсіну,қолдану,талдау,жинақтау,бағалау | ||||
Бағалаукритерийі |
| ||||
Тілдікмақсаттар | Пәндіклексикажәнетерминология: Жоба-проект-project | ||||
Диалог/жазбашажұмысқақажеттіпайдалыфразалартоптамасы Жобанықорғау | |||||
Құндылықтарғабаулу |
| ||||
Пәнаралықбайланыс | Математика,физика,ағылшын тілі | ||||
Алдыңғыбілім | Программалаудыүйренейік.Практикалықтапсырмалар. | ||||
Сабақтыңбарысы | |||||
Сабақтың жоспарланғанкезеңдері/уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушыныңіс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтың басыҰйымдастырукезеңі/5мин Сыныптапсихологиялықахуалорнату. Топқабіріктіру:/2мин | Сәлемдесу,түгендеу Шаттықшеңбері: «Топтасқансандар»әдісі | Оқушылармұғалімменсәлемдеседі Оқушылар шеңбер болыптұрып бір-бірлеріне жақсытілектерайтады Мақсаты: оқушылар бір-бірлерінежақсытілектерайтып сабаққа көңілдіқатысады. Оқушылар санау арқылыжұптарғабөлінеді | Қошеметкөрсету | Сандар |
Қызығушылықтыояту Өткен сабақтыпысықтау/5мин Миғашабуыл/2мин | «Блицкездесу»әдісі Миға шабуылсұрақтарыарқылы өткенсабақ пен жаңасабақтыұштастыру | Оқушылар бір-бірлеріне өткенсабақта берілгентапсырмаларды орындаужолын түсіндіреді. Оқушылар берілген сұрақтарбойынша пікірлерін еркінжеткізеді
| Өзарабағалау | Информатика 8сыныпоқулығы,компьютер,интербелсендітақта. |
Сабақтыңортасы | Мұғалім | Жобатақырыптарыныңішінен | Смайликтер | |
Мағынанытану/19мин | оқушыларғаберілгентақырыптарішінен жобатақырыптарынтаңдап алудыұсынады. Диск | бір тақырыпты таңдап алыпжеке немесе жұппен орындапұсынады. Жобаны орындаубарысындатеориялықматериалдардыұсынуданбөлекжобаныңпрограммалықөнімдерінжасауөтеқұнды болыптабылады. | арқылыҚБ | Информатика 8сыныпоқулығы |
| материалы | Сабақбарысындаоқушылар | | |
| арқылы | алғантақырыптарының | | |
| көрсету | жоспарынжасап,мұғаліммен | | |
| | талдаужұмысынжүргізеді. | | |
| | Күрделітақырыптарбойынша | | |
| | жобаныекіоқушыдан тұратын | | |
| | командалық жобаретінде | | |
| | ұсынады. | | |
Сабақтың соңыОй толғанысСабақтыбекіту/5мин | «Екі дұрыс, бірбұрыс»әдісі. | Оқушылар тақырыпқабайланысты екі дұрыс, бірбұрыс жауабы бар шағын тестқұрастырады. | Өздерін-өзібағалайды | Интерактивтітақтаsabaq.kz/kahoot-арқылы-тест-құрастыру |
Керібайланыс/2мин | «БББ кестесі»әдісі. | Оқушылар жоба туралыбұрыннаннебілетінін,сабақтане білгенін және келешекте небілгісікелетінінкестегежазады | | |
Саралау-Сізқандайтәсілмен | Бағалау-Сізоқушылардыңматериалды | Денсаулық | ||
көбірекқолдаукөрсетпексіз?Сіз | игерудеңгейінқалайтекерудіжоспарлап | және | ||
басқаларғақарағандақабілетті | отырсыз? | қауіпсіздік | ||
оқушыларғақандайтапсырмалар | | техникасын | ||
бересіз? | | сақтау |
Бірлескен жұмыс, жеке жұмысарқылы сабақты меңгерту.«Шаттықшеңбері» арқылы сыныпта көңілдіахуал орнату, «Сандар» арқылытопқа біріктіру, жоба жұмысынжасатуарқылыбілідерін ісжүзінде қолдану дағдысын арттыру, керібайланысжасату:«БББкестесі» | смайликтерарқылы, ауызша, жазбашатүрде қалыптастырушы бағалауды іскеасыру | Компьютерменжұмыскезіндегіқауіпсіздікережелерінескетүсіру |
Жалпыбағалау Сабақтаең жақсыөткенекінәрсе(оқытуменоқуғақатысты)? 1: 2: Сабақтыңбұдан дажақсыөтуіненеоң ықпалетереді(оқытумен оқуғақатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері\қиыншылықтарытуралыненіанықтадым,келесісабақтарданенәрсегеназараударуқажет? |
11-сабақ.
Ұзақмерзімдіжоспардыңтарауы: Мектеп: Практикалықпрограммалау Күні: Мұғалімніңаты-жөні: Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар: | |
Сабақтыңтақырыбы | §5.1.Мәселеқою(қалыптастыру) |
Осы сабақта қолжеткізілетін оқумақсаттары | 8.3.1.1Pythonпрограммалаутіліндетапсырмамодельдерінжасау |
Сабақтыңмақсаты | Барлық оқушы: Программалау кезінде мәселенің қойылымын анықтау;Көпшілік оқушылар:Программалауда мәселені дұрыс қойып программакодынжазу; Кейбіроқушылар:Программақұрылымыүшінмәселеніқалыптасттырудыңмаңыздылығын тұжырымдайды. |
Ойлаудағдылары | Білу,түсіну,қолдану,талдау,жинақтау,бағалау |
Бағалаукритерийі |
|
Тілдікмақсаттар | Пәндіклексикажәнетерминология: Шарт-условия-conditionМодель-модель-modelҚалдық-остаток- remainderБөлінді-выделено-allocated |
Диалог/жазбашажұмысқақажеттіпайдалыфразалартоптамасы Есептішешукезеңдерін жазыңдар. Табиғаттажәнеадамөміріндециклдердіңмаңызықандай?Мысалдаркелтір. Прогаммалау кезінде мәселенің қойылу кезеңін дұрыс анықту,тұжырымдауқаншалықтымаңызды? |
Құндылықтарғабаулу |
| ||||
Пәнаралықбайланыс | Ағылшын,математикалықформулаларқолданылады | ||||
Алдыңғыбілім | Программалаудыүйренейік.Практикалықтапсырмалар. | ||||
Сабақтыңбарысы | |||||
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері/ уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушыныңіс-әрекеті | бағалау | Ресурстар | |
СабақтыңбасыҰйымдастырукезеңі/5минСыныптакөңілді ахуалорнату: | Сәлемдесу,түгенде «Сөзсіз»әдісі. | Оқушылармұғалімменсәлемдеседі Оқушыларайтылғансөздіқимылменкөрсетеді. «Үзіліске қоңырау соғылды», «Ерігенбалмұздақ»,«Жарылған доңғалақ», «Қурағангүл» Мақсаты:Оқушыларбір-біріменжақсы | Қошеметкөрсету | | |
| | қарым-қатынасорнатады,сондай-ақбарлық | | | |
| | оқушылардың қатыстырылуы арқылы | | | |
| | сабаққабелсенділігіартады. | | | |
Топқабіріктіру/2мин | «Топтасқансандар»әдісі | Оқушыларсанауарқылытоптарғабірігеді | | Сандар | |
Қызығушылықты оятуӨткенсабақтыпысықтау/5мин | «Тірек сөздер»әдісін қолданыпөткен сабақ пенжаңа сабақтыұштастыраотырып қызу оқужұмысынақызығушылықтарын ояту. Мұғалім тірексөздербереді. | for else while Цикл break continue e Оқушылар тірек сөздердің ретін бұзбайәңгіменемесемәтінқұрастырады.Мәтінқұрастыру кезінде логикалық ойлау іскеқосылады.. | ФигураларарқылыҚБ | ОқытудыңбелсендіәдістеріNIS. Астана 2013 | |
| Миға шабуылстратегиясы | Оқушылар берілген сұрақ туралыпікірлерін еркін жеткізеді.
| | |