ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 30.11.2023
Просмотров: 137
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақтыңбарысы | ||||
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері/ уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушыныңіс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
СабақтыңбасыҰйымдастырукезеңі:/5мин | Сәлемдесу,түгендеу.Сыныптапсихологиялықахуалорнату. Шаттықшеңбері: | Оқушылармұғалімменсәлемдеседі. Оқушылар шеңбер болып тұрады.Мұғалімнің айтуы бойынша біріншіқолын қысады, екінші арқасын қағады,үшінші бір-бірлеріне қарап күлімдейді,қол бұлғайды, көздерін қысады, жылысөз айтады,қол ұстасып айналады. | Қошеметкөрсету. | |
| | Мақсаты:Оқушыларбір-бірімен | | |
| | жақсықарым-қатынасорнатады, | | |
| | сондай-ақбарлықоқушылардың | | |
| | қатыстырылуыарқылысабаққа | | |
| | белсенділігіартады. | | |
Топқабіріктіру: /2мин | Оқушылардыстикерлерарқылы топтарғабіріктіру. | Оқушылар үш түрлі стикерлер арқылытоптарғабірігеді. | | Стикерлер |
Қызығушылықты оятуӨткен сабақтыпысықтау/7мин | Сын тұрғысынанойлаудың «Кубизм»стратегиясынқолданып өткенсабақ пен жаңасабақтыұштастырыпқызу оқужұмысыменшұғылдануғақызығушылығынояту мақсатындапроблеманышешудіұсыну. | Алгоритмдерді программалау кезіндеқолданылатынциклдердібасқаруды «Кубизм» аясында талдаңдар:Сипатта (түрі, түсі, көлемі).Салыстыр(ұқсастығы,айырмашылығы). Ұсын (қалай, қай жердепайдаланылады). Дәлелде (қарсы және қарсы емеспін).Талда (қалай жасалған, неден тұрады).Ойтолғау(бұл неден жасалған). | Түрлі-түстіасықтарарқылыҚБ | ОқытудыңбелсендіәдістеріNIS. Астана, 2013. Кубик |
Миғашабуыл/3мин | Миға шабуылстратегиясыарқылымәселенібіргешешу. | Оқушылар берілген сұрақтар туралыпікірлерін еркінжеткізеді.
құрудыңтиімділігінқаншалықты | Ауызшамадақтау | |
| | арттырады?
| | |
Сабақтыңортасы МағынанытануПрактикалықжұмыс/18мин | Оқушылардыңпрактикалықтапсырмалардыорындауынқадағалау, бағытберу. | Оқушылар жеке практикалық жұмысорындайды. 1-тапсырма Тіктөртбұрышты кесте**. Төмендекөрсетілген өлшемі N* Nтіктөртбұрышты кестені экранғашығаратынпрограммақұрастырыңдарN (1 Программаның шығару жолын талдап,блок-схемасын құрыңдар. | 2балл | Интерак-тивтітақта |
| | | Информ а-тика 8-сыныпоқулығы Оқулық | |
| Дескрипторлар:
2-тапсырмаПолиндромсандар*** A данB ға (1 ≤ А, B ≤ 1018)дейінполиндромсандардытауып,экранғашығаратынпрограммақұрастыр.Егерсоларалықтаполиндромсанболмасаонда,экранға«-1»шығар.Полиндромсандепсолғажәнеоңғақарайбірдейоқылатынсан.Тапсырманыорындаудыңүлгісі2-суреттеберілген.Программаныңшығаружолынталдаңдар. | 4балл | Компьютер,оқулық | |
| | | Компьютер,оқулық | |
| Дескрипторлар: | | |
| |
Үштаңбалы цифрлары әртүрлісандар*** Үштаңбалыбарлықцифрларыәртүрлісандардың жалпы санын табыңдар(кірістірілгенциклдардықолдан). Тапсырманы орындаудың үлгісі 3-суретте берілген. Программаныңшығаружолынталдаңдар. Дескриптор:
| 4балл | |
Сабақтыңсоңы Ой толғанысЖаңа сабақтыбекіту/3мин Керібайланыс /2мин | Сабақтықорытындылауүшін «Ашықмикрофон»әдісінқолдану. «Табыс сатысы»әдісі. | Оқушылар қолдарына микрофон алыпбір-бірлерінесабаққабайланыстыашықсұрақтарқояды. Оқушылар«Менбілемін», «Ментүсіндім»,«Менжасайаламын»сатысыбойыншапікірлерінжазады. | Өздерін-өзібағалау. | Микрофон ОқытудыңбелсендіәдістеріNIS. Астана, 2013 |
Саралау- Сіз қандай тәсілменкөбірек қолдау көрсетпексіз?Сіз басқаларға қарағандақабілетті оқушыларға қандайтапсырмаларбересіз? | Бағалау- Сіз оқушылардың материалды игерудеңгейінқалайтекерудіжоспарлапотырсыз? | Денсау-лықжәнеқауіпсіздіктехника -сынсақтау |
Бірлескен жұмыс, жеке жұмыс,жұптық жұмысарқылы білімалуына жағдай жасау.«мимика»арқылы сыныпта көңілді ахуалорнату, стикерлерарқылы топқабіріктіру, «Кубизм» стратегиясынқолданып өткен сабақ пен жаңасабақты байланыстырып проблематастау, деңгейлік тапсырмалар,шағынтест,керібайланысжасату: «Табыссатысы». | Смайликтерарқылы, ауызша, жазбаша түрдеқалыптастырушыбағалаудыіскеасыру. | Компьютерменжұмыскезіндегіқауіпсіздікережелерін ескетүсіру. |
Жалпыбағалау Сабақтаең жақсыөткен екінәрсе(оқытумен оқуғақатысты)? 1: 2: Сабақтыңбұдан дажақсыөтуіненеоң ықпалетереді(оқытумен оқуғақатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері\қиыншылықтарытуралыненіанықтадым,келесісабақтарданенәрсегеназараударуқажет? |
9-сабақ.
Ұзақмерзімдіжоспардыңтарауы: Мектеп: Pythonтіліндеалгоритмдердіпрограммалау Күні: Мұғалімніңаты-жөні: Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар: | |
Сабақтыңтақырыбы | 4.9Программалаудыүйренейік.Практикалықтапсырмалар |
Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары |
|
Сабақтыңмақсаты | Барлықоқушы:программаалгоритмінанықтау; Көпшілікоқушылар:программакодынжазу,қатеніанықтау; Кейбіроқушылар:программанәтижесіналудыңмаңыздылығынтұжырымдау. |
Ойлаудағдылары | Білу,түсіну,қолдану,талдау,жинақтау,бағалау |
Бағалаукритерийі |
|
Тілдікмақсаттар | Пәндіклексикажәнетерминология:- Төрт таңбалы сан-четырезначный число-four digital numbersАудан-площадь-area Ортақ сан-общий число-total numberТізбек-последовательность-sequence | ||||
Диалог/жазбашажұмысқақажеттіпайдалыфразалартоптамасы
| |||||
Құндылықтарғабаулу |
| ||||
Пәнаралық байланыс | Программакодыағылшынтіліндежазылады,математикалықамалдар қолданылады. | ||||
Алдыңғыбілім | Программалаудыүйренейік.Практикалықтапсырмалар. | ||||
Сабақтыңбарысы | |||||
Сабақтыңжоспарлы кезеңі/уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушыныңіс-әрекеті | бағалау | Ресурстар | |
СабақтыңбасыҰйымдастырукезеңі/5мин Сыныптыпсихологиялықахуалорнату. | Сәлемдесу,түгендеу Денемүшелеріменсандарды жазуарқылыжаттығужасату | Оқушылармұғалімменсәлемдеседі Оқушылар дене мүшелеріменсандарды жазады. Қолмен бір санын,белмен екі санын, баспен үш санын,аяқпен төрт санын жазады. | Ауызшамадақтау | | |
| | Мақсаты:Оқушыларбір-бірімен | | | |
| | жақсықарым-қатынасорнатады, | | | |
| | сондай-ақбарлықоқушылардың | | | |
| | қатыстырылуыарқылысабаққа | | | |
| | белсенділігіартады. | | | |
Топқабіріктіру/2мин Қызығушылықтыояту | «Жүзіксалу»әдісі. Өткен сабақтыпысықтау. | Қолға үш түрлі ұсақ моншақтаржасырып, оларды оқушылардыңқолдарына біреуден салып шығады.Қолдарындағы моншақтардың түстеріарқылытоптарғабірігеді. Оқушыларөткенсабақтаорындағантапсырмалардыүштоптаталдайды. | МедальдарарқылыҚБ | моншақтар Оқытудыңбелсендіәдістері |
Өткен | «Фишбоун» | Тапсырмағабайланыстысұрақтарды | | NIS. |
сабақты | әдісінқолдану. | балыққаңқасыныңжоғарғыжағына | Астана | |
пысықтау | | жазады.Сұрақтарқамтылғанбалық | 2013 | |
/6мин | | қаңқасын келесітопқаұсынады. | | |
| | Келесітопбалыққаңқасыныңтөменгі | | |
| | қабырғаларынажауаптарынжазады. | | |
| | Мақсаты: | | |
| | Оқушылардыңалғанбілімдерінөмірде | | |
| | қолдануы; | | |
| | Бірлесіпбілімалуын,бірін-бірі | | |
| | оқытудыжүзесеасыру. | | |
СабақтыңортасыМағынанытануПрактикалықжұмыс/20мин | Оқушыларғаоқулықтағыпрактикалықтапсырмалардыорындату | Оқулықтаберілгенпрактикалықтапсырмалардыорындайды 1-тапсырма Бірдейсандар*.K-данN-гедейінгіекітаңбалы сандар арасында екі цифрыдабірдей тақсандардыэкранға шығар.(10≤K, N≤99) | Әртапсырмаға1балл | Информатика 8 сыныпоқулығыКомпьютер |
| | 2-тапсырма Барлығыәртүрлі**.MненNгедейінгі төрт таңбалы сандарарасындағы (1000≤ M,N ≤9999) барлықцифрларыәртүрлісандардыңсанынэкранғашығар.Егерсоларалықтаондай сан болмаса онда, экранға «-1»шығар. | | |
| | 3-тапсырма.Еңүлкенаудан**.Nтіктөртбұрыш қабырғаларыніңұзындығыа (1≤a≤20000)және еніb(1≤b≤20000) берілген N (1≤N≤20). Осытіктөртбұрыштардың арасында ауданыең үлкенінің мәнімен орнынэкранғабер. | | |
| | 4-тапсырма. Тіктөртбұрыштыкесте** ТөмендекөрсетілгенөлшеміN*NтіктөртбұрыштыкестеніжасаңдарN(1 | | |
| | 5-тапсырма.Үшбұрыштыкесте***.Төменде көрсетілген әдіспен сандардыэкранғашығарыңдар N(1 | | |
| | 6-тапсырма. 4 цифры** .K –дан N-гедейінгісаныныңцифрлары-ныңарасында неше 4 цифры бар табыңдар.Егер4 цифры кездес-песе онда «-1»жауабынэкранғашығар.Есептіңболк- | | |