Файл: Білім беру йымыны атауы Смбе ом блім атауы.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 30.11.2023

Просмотров: 15

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Білім беру ұйымының атауы

Сүмбе ОМ

Бөлім атауы

10-бөлім

Америка Құрама Штаттарының күшеюі

Педагогтің аты-жөні

Д.Токанова

Күні:

18.04.2023 ж.

Сынып:7

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Неліктен АҚШ өз әскери кемелерін Жапонияға жіберді?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.4.1.3 АҚШ-ғы капиталистік монополиялардың даму ерекшеліктерін анықтау;

7.3.2.6 еуропалық отаршылдық экспансияның Шығыстың дәстүрлі қоғамдарына ықпалын сипаттау;

7.4.2.2 қоғамның индустрияға дейінгі және индустриялық даму кезеңдерінің арасындағы айырмашылығын анықтау;

7.2.1.2 миссионерліктің міндеттерін анықтау

Сабақтың мақсаты

АҚШ өз әскери кемелерін Жапонияға жіберудің себептерін анықтайды.

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

кезеңі


Оқушыларға фактілер мен диаграммаларды көрсетемін:

XIX ғасырдың соңына қарай АҚШ өндіріс өнімі пен өндіріс көлемі бойынша әлемде көш бастады.Сурет көрсету.

Сұрақтарды талқылау: Мына суреттер қандай елдерге тән?

Бұл елдердің арасында қандай қарым-қатынас болуы мүмкін?

Кемелер қай елге тиесілі?

- Өндірістің осындай деңгейі қазір Америка Құрама Штаттарға не қажет? (нарық, Тынық мұхитта ықпал ету).

 Қандай әрекеттер жасай алады?

Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерімен, тарихи концептімен танысу.

Оқушылар XIX ғасырдың соңына қарайАҚШ өндіріс өнімі туралы сұрақтарға өз жауаптарын ұсынады.

мадақтау

Суреттер


Мұғалім презентациясы

Жаңа сабақ

Оқушыларға АҚШ экономикасының қарқынды дамудың себеп-салдарын анықтауға тапсырма беремін:


АҚШ экономикасының қарқынды дамудың себеп-салдары

1.

2.

3.

Қорытынды



Уақыт сызығын пайдалана отырып, XV- XIX ғғ. Жапония дамуындағы өзгерістерді түсіндіріңіз.Жапонияның «жабық есік» саясатын жүргізген себептеріне, миссионерлердің қызметіне баса назар аудартамын.

Карточкаларды қолдана отырып, XIX ғ. Жапония туралы әңгіме құрастыруды тапсырма беремін.

Венн диаграммасы

АҚШ пен Жапонияның даму деңгейін салыстырады: Жапония АҚШ-тың қарым-қатынас орнату туралы ұсынысын қабылдай ма? Неліктен?

Оқушылар Жапониялың тәуелділігін сипаттайтын пунктерді анықтауы қажет.

XIX ғ. ортасында АҚШ Жапонияның ашуда «күш қолдану дипломатиясын» қолдануға құқылы болды ма? (канонерка саясаты) –АҚШ позициясы, Жапония позициясы.

-Жапония осы шарттарды қабылдай ма? Шарттар Жапонияны қалайша өзгертеді?

Қытайда реформаларды жүзеге асыру мүмкіндігі болды.


Оқушылар себептерді саяси, экономикалық, әлеуметтік, мәдени, негізгі және жанама түрлеріне жіктейді, ерекшеліктерді анықтайды.

Венн диаграммасы

АҚШ пен Жапонияның даму деңгейін салыстырады:


Оқушылар Жапониялың тәуелділігін сипаттайтын пунктерді анықтауы қажет.


ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

«Ең үздік жауап»
Дескриптор:

- кем дегенде 3 себеп-салдарын анықтайды.

Қорытынды ой жазады. Барлығы-4 балл.

Дескриптор:

АҚШ пен Жапонияның даму деңгейінің

- кем дегенде 2 ерекшеліктерді анықтайды,

2 ұқсастықты анықтайды.

Барлығы-6 балл.


Ақпараттық мәтіндер

(Қосымша 1)

Тақырыптық карточкалар

(Қосымша2).
Венн диаграммасы


(Қосымша 3).

Қорытынды

Оқу тапсырмасы.

Кесте толтыру
Жапониядағы Мэйдзи реформалары


Мемлекеттік құрылыстағы өзгерістерді, қоғамдық қатынастардағы өзгерістерді, экономикалық қайта құруларды,

білім саласындағы өзгерістерді анықтайды.


Ең үздік жауап

Кесте

Кері байланыс

« ҚҚҚ» әдісі. Мына сұрақтар бойынша жауап береді.

- Маған құнды ақпарат болды?

- Маған қызықты болды?

- Маған қиын болды?

Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады

ҚБ – сабақтағы өз әрекетіне рефлексия жасайды.


А4, конспект