Файл: Блім Апаратты жйелер Педагогті атыжні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 30.11.2023

Просмотров: 37

Скачиваний: 3

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



Бөлім:

Ақпараттық жүйелер

Педагогтің аты-жөні

Досманова Ж.Е.

Күні:

22.05.2023

Сынып:

10 Ә

Сабақтың тақырыбы

Практикум. BigData

Оқу мақсаты:

10.3.1.4 Bigdata(бигдейта)-ны пайдалануда оң және теріс әсерлерін бағалау

Сабақтың мақсаты:

  • BigData пайдаланудың оң және теріс жақтарын бағалау



Сабақтың кезеңі

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Тақырып: BigData ұғымына кіріспе

Сабақтың мақсатымен таныстыру.

  • BigData пайдаланудың оң және теріс жақтарын бағалау

Сабақта меңгеретін мақсаттарды білу




Презентация (1-3 слайдтар)

Жаңа сабақ

Жаңа сабақты түсіндіру

  • Біздің ортамызда Big Data термині немесе «үлкен деректер» деген түсінік белгілі. «Үлкен деректер» термині — ағылшын тілді терминнен алынған сөздің көшірмесі.

  • Үлкен деректер — үш операция орындауға арналған технологиялар жиынтығы.

  • Біріншіден, ауқымды деректердің «қалыпты» сценариймен салыстырғанда үлкен деректерді өңдеу.

  • Екіншіден, өте үлкен ауқымда түсетін ақпараттармен өте тез жұмыс істеу. Себебі деректер үнемі өсіп отырады.

  • Үшіншіден,олар әртүрлі аспектіде құрылымдық және әлсіз құрылымдық ақпаратпен параллель жұмыс істей алу қажет.

Үлкен деректер саласын сипаттайтын белгілер



Үлкен деректердің артықшылықтары мен кемшіліктері



Жаңа тақырыпты меңгеру




Презентация (4-7 слайдтар)

Практикум

Суреттер сөйлесін. Әр оқушы суретке қарап сөйлеуі тиіс.



Жаңа тақырыпты мұғаліммен бірге практикада қолдану арқылы меңгеру

Бағалау критерийлерін ұсыну

Презентация (8- слайд)

Бекіту

Тақырыпты меңгергенін анықтау

Тапсырма.

«BigData артықшылықтары мен кемшіліктері» тақырыбына кластер құрыңдар
Бекіту сұрақтары

  1. BigData дегеніміз не?

  2. BigData технологиясының пайда болу себебін түсіндіріңдер.

  3. Үлкен деректерге қандай деректерді жатқызуға болады?

  4. Үлкен деректерді сипаттайтын белгілерді атаңдар.

Жаңа тақырыпты қаншалықты меңгергенін анықтау

Бағалау критерийлерін ұсыну

Презентация (9-10 слайдтар)

Қорытынды

Сабақты қорытындылау, рефлексия