Файл: 159 Ы. Алтынсарин атындаы гимназия ыса мерзімді (саба) жоспар.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 01.12.2023

Просмотров: 20

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


159 Ы.Алтынсарин атындағы гимназия

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар:

Функцияның кесіндідегі ең үлкен және ең кіші мәндері

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:


Туындының қолданылуы

Педагогтің аты-жөні:

Нұрыбек Әдила

Күні: 05.12.2022




Сыныбы: 10 «А»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

10.4.3.35- функция ең үлкен (ең кіші) мәндерін табуға байланысты қолданбалы есептер шығару

Сабақтың мақсаты:

Функцияның ең үлкен және ең кіші мәндерін табу алгоритмін қолдана отырып, функцияның кесіндідегі ең үлкен және ең кіші мәндерін табады

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

мин.

3 мин


Ұйымдастыру:

-Оқушылармен амандасу, сынып оқушыларын түгелдеу.

Үй тапсырмасын тексеру:

«Көршіңді тексер» әдісі арқылы

Мақсаты: Оқушыларда тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру.

Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»


Презентация


Миға шабуыл.

5 мин.

Сабақ ортасы

15 мин.


Өткен тақырыпты қайталау мақсатында оқушылар слайдтта берілген есептерді ауызша жауабын табады


«Деңгейлік есептер»

А деңгейі

Аралықтағы функцияның ең үлкен және ең кіші мәндерін табыңдар







В деңгейі





  1. , [0;4]

С деңгейі

  1. , [1;9]

  2. , [1;3]





Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлауды дамыту.

Тиімділігі: Оқушының танымдық дағдысы артады.

Тақтада берілген есептерді деңгейлер бойынша шығарады
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлауды дамыту.




«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»

Дескриптор:

- Функцияның туындысын табады;

- f `(x)=0 теңдеуін шешеді;

- Сындық нүктелердің берілген кесіндіге тиісті болатынын анықтайды;

- Функцияның мәндерін есептейді;

- Функцияның ең үлкен және ең кіші мәнін табады
Бағалау: әрбір дұрыс есепке

1 балл



Презентация



Презентация


Жұптық тапсырма

10 мин



«Ойлан, жұптас» әдісі
1-нұсқа


Тапсырма

Туындысы

Ең үлкен

Ең кіші

[1;4]

































2-нұсқа

Тапсырма

Туындысы

Ең үлкен

Ең кіші






































Кестеде берілген есептердің табады
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлауды дамыту.

Тиімділігі: Оқушының танымдық дағдысы артады.


Дескриптор:

-Функцияның туындысын табады;

- f `(x)=0 теңдеуін шешеді;

- Сындық нүктелердің берілген кесіндіге тиісті болатынын анықтайды;

- Функцияның мәндерін есептейді;

- Функцияның ең үлкен және ең кіші мәнін табады

-жауабын кестеге жазады.

Бағалау:

әрбір дұрыс есепке

1 балл


Таратпа қағаз

Сабақтың соңы

Сабақты бекіту
10 мин.

Рефлексия

2 мин



Wordwall программасымен сабақты қорытындылайды


Бүгінгі сабақтан әсерін жетістіктер ағашында бөліседі

Үйге тапсырма:










Оқушылар тапсырмалар мен сұрақтарға жауап бере отырып тақырыпты қорытындылайды
Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту, қорытындылау.

Тиімділігі:Оқушы алған білімін жинақтап, саралай білуге дағдыланады.

Дискриптор:

-берілген функцияның туындысын табады

-сыңарымен сәйкестендіреді