Файл: Саба 33 Мектеп 9 жалпы білім беретін мектеп.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 01.12.2023

Просмотров: 32

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Тексерілді:__________________

Сабақ №33

Мектеп: № 9 жалпы білім беретін мектеп

Күні: 22.05.23ж

Мұғалімнің аты-жөні: Досмагамбетова

Сынып: 10

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспаған оқушы саны:

Сабақтың тақырыбы

10-сыныптағы алгебра және анализ бастамалары курсын қайталау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.2.3.3 - арксинус, арккосинус, арктангенс, арккотангенс анықтамаларын білу және олардың мәндерін таба білу; ЕБҚБ.

Сабақтың мақсаты:

арксинус, арккосинус, арктангенс, арккотангенс анықтамаларын біледі және олардың мәндерін таба біледі; ЕБҚБ.

Ойлау дағдыларының деңгейлері

қолдану

ЕБҚ бар оқушыға сипаттама




Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

5 минут

I.Ұйымдастыру кезеңі

а)оқушылармен сәлемдеседі, сынып оқушыларын түгелдейді.

ә)ерекше қолдау қажетілігі бар оқушының бірінші партаға отыруын қадағалайды;

«Миға шабуыл» әдісі арқылы оқушыларға сұрақтар беріледі.

ЕБҚБ бар оқушы жалпы ұжымдық жұмыста түсініксіз болған тұстарын мұғалімнің көмегімен түсінеді.

Амадасады. Жинақталады. Оқулықтарын дайындайды. Сұрақтарға жауап береді.

Дескриптор:

Берілген сұрақтарға нақты, әрі дұрыс жауап береді

ЕБҚБ



2 ұпай

2 ұпай.




Негізгі бөлім

10 минут

Оқулықпен жұмыс

25 минут

Жаңа білімді қолдану:
Жеке жұмыс: «Борды маған бер»-әдісі бойынша оқушылар оқулықтағыесепті сынып тақтасына жеке-жеке шығып орындайды.



ЕБҚБ бар оқушы (1 есеп)жеке жұмыста түсініксіз болған тұстарын мұғалімнің көмегімен түсінеді.

Жұптық жұмыс:



ЕБҚБ бар оқушы жұптық жұмыста түсініксіз болған тұстарын жұбының көмегімен түсінеді.


Дескриптор:

Өрнектің мәнін табады.

ЕБҚБ

Дескриптор:

Өрнектің мәнін табады.

Дескриптор:

Өрнектің мәнін табады.

Дескриптор:

Өрнектің мәнін есептейді. ЕБҚБ



2 ұпай

5 ұпай

2 ұпай

2 ұпай

2 ұпай

3 ұпай


Оқулық, жұмыс дәптері

Кітап, дәптер, қалам


Соңы

5 минут

Үй тапсырмасы: №5

Сабақты бекіту «Бір ауыз сөз» әдісі.

Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.

Мақсаты:Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады.

Не білдік? Не үйрендік? Нені білгім келеді? деген сұрақтарға жауап алу.

Маған сабақ ұнады.



Тексерілді:_____________________________________

10-сыныптағы геометрия курсын қайталау

Мектеп: «№9 жалпы білім беретін мектеп» КММ

Күні: 23.05.2023ж

Мұғалімнің аты-жөні: Досмагамбетова

Сынып: 10 Ғ

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспаған оқушы саны:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

10.3.2 - түзу мен жазықтық арасындағы бұрыштың анықтамасын білу, кескіндей алу және оның шамасын табу; ЕБҚБ

Сабақтың мақсаты

түзу мен жазықтық арасындағы бұрыштың анықтамасын біледі, кескіндей алады және оның шамасын табады; ЕБҚБ

Ойлау дағдыларының деңгейлері

қолдану

ЕБҚ бар оқушыға сипаттама




Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

5 мин

Ұйымдастыру сәті

Оқушылармен амандасып, оқушыларды түгендеу.

Өткенді еске түсіру мақстаныда «Миға шабуыл» әдісін қолданамын.



ЕБҚБ оқушыларға арнайы жеңіл сұрақтар қою.

Берілген сұрақтарға нақты, әрі дұрыс жауап береді



2 ұпай

ЕБҚБ

2 ұпай

Тақта



Негізгі бөлім

Жаңа тақырыпты ашу

10 минут

Оқулықпен жұмыс
Жеке жұмыс

15 мин

Жұптық жұмыс

10 мин


Жаңа сабақты қолдану:

Жеке жұмыс: «Борды маған бер»-әдісі бойынша оқушылар оқулықтағы есепті сынып тақтасына жеке-жеке шығып орындайды.



ЕБҚБ бар оқушы (1-5 есеп) жеке жұмыста түсініксіз болған тұстарын мұғалімнің көмегімен түсінеді.

Жұптық жұмыс:


ЕБҚБ бар оқушы (11-12-13) жұптық жұмыста түсініксіз болған тұстарын жұбының көмегімен түсінеді.

БЖБ тапсырмалары:




Дескриптор:

Екі түзудің арақашықтығын табады.

ЕБҚБ

Дескриптор:

Екі түзудің арақашықтығын табады.

ЕБҚБ



4 ұпай
5 ұпай

4 ұпай
3 ұпай



Оқулық 10 сынып

Тақта

Дәптер,оқулық
Оқулық

10 сынып

Тақта

Соңы

5 мин минут

Үй тапсырмасы: 18-19-20 есеп.

Сабақты бекіту

«Бір ауыз сөз» әдісі.

Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.

Мақсаты:Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады.

ЕҚБ оқушы жауап береді.

Не білдік? Не үйрендік? Нені білгім келеді? деген сұрақтарға жауап алу.

Маған сабақ ұнады.









Тексерілді:__________________

Сабақ №34

Мектеп: № 9 жалпы білім беретін мектеп

Күні: 24.05.23ж

Мұғалімнің аты-жөні: Досмагамбетова

Сынып: 10

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспаған оқушы саны:

Сабақтың тақырыбы

10-сыныптағы алгебра және анализ бастамалары курсын қайталау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.4.1.14 - шектерді есептеуде және түріндегі анықталмағандықтарды ашу әдістерін қолдану; ЕБҚБ.

Сабақтың мақсаты:

шектерді есептеуде және түріндегі анықталмағандықтарды ашу әдістерін қолданады; ЕБҚБ.

Ойлау дағдыларының деңгейлері

қолдану

ЕБҚ бар оқушыға сипаттама




Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

5 минут

I.Ұйымдастыру кезеңі

а)оқушылармен сәлемдеседі, сынып оқушыларын түгелдейді.

ә)ерекше қолдау қажетілігі бар оқушының бірінші партаға отыруын қадағалайды;

«Миға шабуыл» әдісі арқылы оқушыларға сұрақтар беріледі.

ЕБҚБ бар оқушы жалпы ұжымдық жұмыста түсініксіз болған тұстарын мұғалімнің көмегімен түсінеді.

Амадасады. Жинақталады. Оқулықтарын дайындайды. Сұрақтарға жауап береді.

Дескриптор:

Берілген сұрақтарға нақты, әрі дұрыс жауап береді

ЕБҚБ



2 ұпай

2 ұпай.




Негізгі бөлім

10 минут

Оқулықпен жұмыс

25 минут

Жаңа білімді қолдану:
Жеке жұмыс: «Борды маған бер»-әдісі бойынша оқушылар оқулықтағыесепті сынып тақтасына жеке-жеке шығып орындайды.



ЕБҚБ бар оқушы (8 есеп)жеке жұмыста түсініксіз болған тұстарын мұғалімнің көмегімен түсінеді.

Жұптық жұмыс:



ЕБҚБ бар оқушы (11 есеп) жұптық жұмыста түсініксіз болған тұстарын жұбының көмегімен түсінеді.


Дескриптор:

Дәлелдейді.

ЕБҚБ

Дескриптор:

Шекті есептейді.

Дескриптор:

Шекті есептейді.

Дескриптор:

Туындыны табады.
ЕБҚБ



2 ұпай

5 ұпай

2 ұпай

2 ұпай

2 ұпай

3 ұпай


Оқулық, жұмыс дәптері

Кітап, дәптер, қалам


Соңы

5 минут

Үй тапсырмасы: №12

Сабақты бекіту «Бір ауыз сөз» әдісі.

Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.

Мақсаты:Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады.

Не білдік? Не үйрендік? Нені білгім келеді? деген сұрақтарға жауап алу.

Маған сабақ ұнады.



Тексерілді:__________________

Сабақ №35

Мектеп: № 9 жалпы білім беретін мектеп

Күні: 24.05.23ж

Мұғалімнің аты-жөні: Досмагамбетова

Сынып: 10

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспаған оқушы саны:

Сабақтың тақырыбы

10-сыныптағы алгебра және анализ бастамалары курсын қайталау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.2.3.8 - қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шеше алу; ЕБҚБ.

Сабақтың мақсаты:

қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шеше алады; ЕБҚБ.

Ойлау дағдыларының деңгейлері

қолдану

ЕБҚ бар оқушыға сипаттама




Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

5 минут

I.Ұйымдастыру кезеңі

а)оқушылармен сәлемдеседі, сынып оқушыларын түгелдейді.

ә)ерекше қолдау қажетілігі бар оқушының бірінші партаға отыруын қадағалайды;

«Миға шабуыл» әдісі арқылы оқушыларға сұрақтар беріледі.

ЕБҚБ бар оқушы жалпы ұжымдық жұмыста түсініксіз болған тұстарын мұғалімнің көмегімен түсінеді.

Амадасады. Жинақталады. Оқулықтарын дайындайды. Сұрақтарға жауап береді.

Дескриптор:

Берілген сұрақтарға нақты, әрі дұрыс жауап береді

ЕБҚБ



2 ұпай

2 ұпай.




Негізгі бөлім

10 минут

Оқулықпен жұмыс

25 минут

Жаңа білімді қолдану:
Жеке жұмыс: «Борды маған бер»-әдісі бойынша оқушылар оқулықтағыесепті сынып тақтасына жеке-жеке шығып орындайды.



ЕБҚБ бар оқушы (15 есеп)жеке жұмыста түсініксіз болған тұстарын мұғалімнің көмегімен түсінеді.

Жұптық жұмыс:



ЕБҚБ бар оқушы (18 есеп) жұптық жұмыста түсініксіз болған тұстарын жұбының көмегімен түсінеді.


Дескриптор:

Ең үлкен бүтін санды табады.

ЕБҚБ

Дескриптор:

Ең үлкен, ең кіші бүтін санды табады.

Дескриптор:

Теңсіздікті шешеді.

Дескриптор:

Теңдеуді шешеді.
ЕБҚБ



2 ұпай

5 ұпай

2 ұпай

2 ұпай

2 ұпай

3 ұпай


Оқулық, жұмыс дәптері

Кітап, дәптер, қалам


Соңы

5 минут

Үй тапсырмасы: №19

Сабақты бекіту «Бір ауыз сөз» әдісі.

Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.

Мақсаты:Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады.

Не білдік? Не үйрендік? Нені білгім келеді? деген сұрақтарға жауап алу.

Маған сабақ ұнады.



Тексерілді:__________________

Сабақ №36

Мектеп: № 9 жалпы білім беретін мектеп

Күні: 26.05.23ж

Мұғалімнің аты-жөні: Досмагамбетова

Сынып: 10

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспаған оқушы саны:

Сабақтың тақырыбы

Тоқсан бойынша жиынтық бағалау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.4.4 - кеңістіктегі векторлардың скаляр көбейтіндісінің анықтамасы мен қасиеттерін білу;

10.4.16 - координаталық түрдегі векторлардың скаляр көбейтіндісі формуласын білу және оны есептер шығаруда қолдану; ЕБҚБ.

10.4.10 - сфера теңдеуін білу және оны есептер шығаруда қолдану;

Сабақтың мақсаты:

кеңістіктегі векторлардың скаляр көбейтіндісінің анықтамасы мен қасиеттерін біледі;

координаталық түрдегі векторлардың скаляр көбейтіндісі формуласын біледі және оны есептер шығаруда қолданады; ЕБҚБ.

сфера теңдеуін біледі және оны есептер шығаруда қолданады;

Ойлау дағдыларының деңгейлері

қолдану

ЕБҚ бар оқушыға сипаттама




Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

5 минут

I.Ұйымдастыру кезеңі

а)оқушылармен сәлемдеседі, сынып оқушыларын түгелдейді.

ә)ерекше қолдау қажетілігі бар оқушының бірінші партаға отыруын қадағалайды;

Амадасады. Жинақталады. Оқулықтарын дайындайды.







Негізгі бөлім

10 минут

Оқулықпен жұмыс

25 минут

ТЖБ тапсырмалары:




Тапсырма

балл

1

Түзудің канондық теңдеуі берілген. Түзудің параметрлік теңдеуін жазыңыз.


4

2




4

3



4

4

Сфераның (x-2)2+(y+2)2+(z-3)2=45 теңдеуі және A(2; 4; 6) нүктесі берілген.

a) А нүктесі сфера бойында жататынын көрсетіңіз.

b) Егер AB сфераның диаметрі болса, онда В нүктесінің координаталарын табыңыз.

5

5

2???? − 3???? + 1 = 0 жазықтығының нормаль векторының координаталарын табыңыз.

1

6



2




Жалпы балл

20




Оқулық, жұмыс дәптері

Кітап, дәптер, қалам

Соңы

5 минут

Үй тапсырмасы:қайталау

Сабақты бекіту «Бір ауыз сөз» әдісі.

Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.

Мақсаты:Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады.

Не білдік? Не үйрендік? Нені білгім келеді? деген сұрақтарға жауап алу.

Маған сабақ ұнады.