Файл: Саба 33 Мектеп 9 жалпы білім беретін мектеп.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 01.12.2023

Просмотров: 33

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


Тексерілді:__________________

Сабақ №36

Мектеп: № 9 жалпы білім беретін мектеп

Күні: 26.05.23ж

Мұғалімнің аты-жөні: Досмагамбетова

Сынып: 10

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспаған оқушы саны:

Сабақтың тақырыбы

Тоқсан бойынша жиынтық бағалау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.3.2.13 - дискретті кездейсоқ шаманың математикалық күтімін есептеу; ЕБҚБ.

10.3.2.10 - дискретті және үзіліссіз кездейсоқ шамалардың анықтамаларын білу және оларды ажырата алу;

10.4.1.30 - функцияның екінші ретті туындысын табу;

Сабақтың мақсаты:

дискретті кездейсоқ шаманың математикалық күтімін есептейді; ЕБҚБ.

дискретті және үзіліссіз кездейсоқ шамалардың анықтамаларын біледі және оларды ажырата алады;

функцияның екінші ретті туындысын табады;

Ойлау дағдыларының деңгейлері

қолдану

ЕБҚ бар оқушыға сипаттама
Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

5 минут

I.Ұйымдастыру кезеңі

а)оқушылармен сәлемдеседі, сынып оқушыларын түгелдейді.

ә)ерекше қолдау қажетілігі бар оқушының бірінші партаға отыруын қадағалайды;

Амадасады. Жинақталады. Оқулықтарын дайындайды.

Негізгі бөлім

10 минут

Оқулықпен жұмыс

25 минут




Тапсырма

балл

1

Дискретті кездейсоқ шамаларды таңдаңыз. (3 жауапты таңдаңыз)

(a) Мектептегі 10-сынып оқушыларының бойларының ұзындығы.

(b) Мектептегі 10-сынып оқушылар салмағының бүтін килограммға дейінгі жуықталған мәні.

(c) Теннис ойынындағы ұпайлар саны.

(d) Жауын шашын мөлшері.

(e) Жанармай құю станциясындағы автомобильге құйылған бензиннің көлемі.

3

2



2

3

X дискретті кездейсоқ шаманың математикалық күтімі MX   3,5 , ал Y дискретті кездейсоқ шаманың математикалық күтімі MY  6. Есептеңіз: M2X   MX  Y.

2

4

a) функциясы берілген. f x табыңыз.


b) Функцияның ойыс-дөңес аралықтарын анықтаңыз.

2


3

5

Төменде оқушының математикадан бақылау жұмысында жіберген қателер саны X кездейсоқ шамасының ықтималдық үлестірімі кесте түрінде берілген:

Х

0

1

2

3

4

Р(Х)

0,41

0,38

0,11





a) p мәнін табыңыз.

b) Қателер саны екіден аз болуының ықтималдылығын табыңыз.

c) Дискретті кездейсоқ шаманың математикалық күтімін есептеңіз.

d) Дисперсиясын табыңыз.

e) Стандартты ауытқуын табыңыз. Жауабын жүздік үлеске дейін дөңгелектеңіз.


8

6

Тіктөртбұрышты алаңның периметрі 64-ке тең. Тіктөртбұрыштың ауданы максималды болатындай, оның ені мен ұзындығын табыңыз.


5





Жалпы балл

25



Оқулық, жұмыс дәптері

Кітап, дәптер, қалам

Соңы

5 минут

Үй тапсырмасы:қайталау

Сабақты бекіту «Бір ауыз сөз» әдісі.

Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.

Мақсаты:Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады.

Не білдік? Не үйрендік? Нені білгім келеді? деген сұрақтарға жауап алу.

Маған сабақ ұнады.