ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.12.2023
Просмотров: 23
Скачиваний: 3
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Білім беру ұйымының атауы | Жаңа ауыл ЖОББМ | |||||||
Пәні: | Информатика | |||||||
Бөлім: | 6.2А-бөлім. 3D - баспа | |||||||
Педагогтың аты-жөні: | Маишева Эсемгуль Жубанышевна | |||||||
Күні: | 28.10.2022ж. | |||||||
Сынып: | 6 «А» | Қатысушылар саны: 22 | Қатыспағандар: 2 | |||||
Сабақтың тақырыбы: | 3D –редактор құралдары | |||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: | 6.2.1.2. 3д – редакторының графикалық примитивтерді құруға арналған құралдарын пайдалану | |||||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар үшін: 3д – редакторға арналған барлық құралдарды білу. Көпшілік оқушылар үшін: 3д –редактор құралдарын қолдана алады. Кейбір оқушылар:3д –редактор құралдарының графика құруға арналғандарын атап, оларды практикада қолданады. | |||||||
Сабақ барысы | ||||||||
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||
Ұйымдастыру 2 минут Өткен білімді еске түсіру 8 минут | Ұйымдастыру: - Сәлемдесу, түгендеу -Шаттық шеңберін құрып, «Мадақ» әдісі арқылы оқушылар ынтымақтастық ақуал қалыптастырады. «Есептеу» әдісін қолданып, екі топқа бөлемін Білім алушыларға есептер бар үлестірме қағаз беріледі. Сол есептерді орындау арқылы топтарға бөлінеді. Есептердің жауабында 0,1 сандары шығады. І топ: «0»,ІІ топ: «1», «Ия болса дәлелде, жоқ болса дәлелде» әдісі арқылы сұраққа жауап айтады және ойларын дәлелдейді. Модель дегеніміз - нақты объектіні, процессті немесе құбылысты ықшам әрі шағын түрде бейнелеп көрсету. Модельдеу – объектілерді, процесстерді немесе құбылыстарды зерттеу мақсатында олардың моделін (макетін) құру. SketchUp 3D-редакторына жатады. | Оқушылар шеңберде тұрып, өз бастарына қолдарын қойып, өздерінің жақсы қасиеттерін айтады және қасындағы көршісінің арқасына қойып, көршісіне мақтау айтады Екі топқа бөлінеді. Есептерді шығарады. Жауаптарына байланысты өз жауаптарын дәлелдейді. | Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер: -Тамаша! -Жарайсыздар! | Үлестірме қағаздар | ||||
Жаңа білім 10 мин 15 мин | Жаңа тақырыпты оқушыларға SketchUp редакторымен жұмыс. Бейнежазбаны көру арқылы түсіндіріп өтемін. https://yandex.kz/video/preview?filmId=737527948442085707&text=%D0%A1%D0%BA%D0%B5%D1%82%D1%87%D0%B0%D0%BF%20%D2%9B%D2%B1%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B4%D0%B0%D1%80%D1%8B 1-тапсырма. Тж. «Ойлан, топтас, бөліс» әдісі арқылы әр топқа жаңа тақырып бойынша талқылауға беріледі . Сол берілген мәтінді оқиды және топпен талқылап,сұрақтарға жауап береді. Екі топқа сұрақ жазылған кеспелер беріледі. «0» тобына Примитивтер дегеніміз не? Графикалық примитив дегеніміз -векторлық суреттерді құрайтын ең кіші графикалық объектер. Мысалға: түзулер және бағыттауыш тілшелер; тіктөртбұрыштар; шеңберлер, эллипстар, доғалар, сегменттер және секторлар; кисықтар; біріктіруші түзулер және т.б. 3D-моделдің құрама бөліктері «1» тобына Қандай 3D примитивтерді білесіз және оларды атаңыз? Төбе - бұл үшөлшемді жүйедегі X, Y, Z координатасы бар нүкте Қыр, немесе қабырға – дегеніміз екі төбені қосатын кесінді. Үшөлшемді графикада қырды полигондардың шектеуші деп атайды. Текстура – дегеніміз үшөлшемді фигураның бетін қаптайтын сурет. Полигон – дегеніміз үшөлшемді фигураны құрайтын жазық көпбұрыштардың жиыны. Дескриптор: - 3д редакторда құралдары арқылы ғана жұмыс жасайтытын біледі. - 3д редактор құралдардан тұратынын біледі Компьютермен жүмыс. Фигуралардың модельдерін 3D-редакторына SketchUp бағдарламасында құрастыру. Дескриптор
Сергіту сәті: «Фигураларды бейнеле» деп сергіту жаттығуын жасайды. Қасындағы көршісімен Қайшы, сызық, шеңбер, төртбұрыш сәйкес әркеттер орындайды. 2-тапсырма. ЖұЖ «үлестірме қағазды жұппен орындай отырып, өз жауаптарын LearningApps бағадралмасынан тексереді. Дескриптор: Құралдарын атай алады. | Оқушылар бейнежазбаны мұқият тыңдайды Сол берілген мәтінді оқиды және топпен талқылап,сұрақтарға жауап береді. Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді Дескрипторды пайдаланып өздерін бағалайды Компьютер арқылы берілген тапсырмаларды орындайды. Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді Дескрипторды пайдаланып өздерін бағалайды | Ұстаздың әрбір топтың белсенділіктерін бағалауы Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер: -Бәрекелді! Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер: -Бәрекелді | Сайтқа сілтеме кеспе қағаздар Компьтер, SketchUp бағдарламасы Музыка, https://learningapps.org/display?v=peryrszkc19 | ||||
Бекіту 5 мин Кері байланыс 5 мин | «Микрафон» әдісі арқылы бүгінгі сабақты қорытындылайды. - 3д редакторының құралдары деп нені айтамыз; - Графикалық примитив құралдарын ата; «Чемодан және еттартқыш» әдісі Оқушылардың жаңа сабақты қандай деңгейде меңгергені туралы кері байланыс жасаймын. Үй тапсырмасы.§2.1. оқу. Өз үйлерінің моделін салып келу | «Нені білдім? стикерге пікір жазып, чемоданға салады, нені үйрендім? стикерге пікір жазып, еттартқышға салады» | | Сурет Стикер |