Файл: Блім Педагогті атыжні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 03.12.2023

Просмотров: 61

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Бөлім:




Педагогтің аты-жөні:

Тәжібеков Нұрдаулет

Күні:

22.02.2023 ж.

Сыныбы: 10 «В»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Туындыны табу ережелерін қолдану

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

Туындыны табу ережелерін, дәрежелік функцияның туындысын табу формуласын игеріп, есеп шығаруда қолдану дағдысын қалыптастыру, жалпы туынды ұғымы бойынша білімдерін дамыту.

Сабақтың мақсаты:

Мұғалім көмегімен туындыны табады, туындыны табу ережелерін қолданады. Есептер шығаруда формуланы тиімді қолданады. Функциялардың туындыларын табады, алған білімдерін жүйелей отырып,кемшіліктерін жеңеді;

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту.

2 мин.

Сәлемдесу. Жағымды атмосфера қалыптастыру.

Оқушылардың сабаққа дайындығын бақылау.

Оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландыру.




Оқушылар сабаққа дайындығын шыңдап, мұғалімнің көрсетпесімен берілген кубик арқылы әрекеттерді орындайды.



Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады.

Көңілді кубик



Сабақтың ортасы

Үй тапсырмасын сұрау

8 мин


Жаңа сабақтың тақырыбын ашады.

Үй тапсырмасын «Фри» әдісімен тексереді.

Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Әр оқушы өз ойымен бөліседі.

Өзгенің пікірін толықтырады.

Сабақтың мақсатын талдайды.

Өтілген тақырыптарды еске түсіріп, қайталау.

Әр оқушы фри тілімдерінен бір-бірден алып ішіндегі сұрақтарға жауап береді.

  • Функцияның туындысын табу ережелерін атап шық. қосындының туыныдысын табу формуласы

  • Дәрежелік функцияның туындысын табу формуласы

  • Функцияның нүктедегі туындысы деген не?

  • функцияның нүктедегі туындысын тап

  • туынды ұғымын, у және f белгіленулерін енгізген қай ғалым?




Дескриптор: Жалпы - 3 балл

1.Функцияларды ажырата біледі

2.Векторлар түрін анықтайды.
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту.

Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді.

Смарт сағат әдісі арқылы бағалау

Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру



Сабақтың ортасы

Жаңа сабақ

9 мин




Туындының анықтамасын, функцияның және аргументтің
өсімшесін, дәрежелік функцияны,туындыны
табу ережелерін жақсы меңгерген тұлға қалыптастыру



Оқушылар тыңдайды және сұрақтар қояды.
Жұмыс дәптерлерін алып бүгінгі күнді және тақырыпты жазады.

Саралау: Бұл жерде саралаудың «Жіктеу» тәсілі көрінеді. Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі беріледі.

10-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері.

ДК экраны

Топтық жұмыс

6 мин



1 мин

Оқулықта берілген тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.





Дескриптор: Жалпы - 2 балл

1.Берілген формулалар бойынша есептерді шығарады.

2. нақты жауабын формуламен көрсетеді

ДК экраны

8-сынып оқулығы.

Таратпа қағаздар

Қосымша №1

ДК экраны



Жеке жұмыс

7 мин





Мұғалім оқушыларға деңгейлік тапсырмалар тапсырады.

Оқушыларға жалпылама төмендегі тапсырма түрлері беріледі.







Дескриптор: Жалпы - 3 балл

1.Деңгейлік тапсырмалардың есептерін есептейді.

2. Өрнектің туындысын табады


10-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері.


Бекіту

5 мин

Мұғалім сабақты бекіту үшін «Сәйкестендіру кестесін» Балаларға үлгі көрсетеді. Нәтижесін анықтайды, бағалайды. Оқушылардың орындау жылдамдығын бағалайды.



Дескриптор: Жалпы - 2 балл

1. Өрнектің туындысын табады

2. Функциясының берілген нүктедегі туындысының мәнін есептетейді..

ДК экраны.

Таратпа А4 парақтар


Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия

Бағалау

5 мин.


Сабақтың мақсатын талдайды.

Оқушыдан кері байланыс алады.




Туындының анықтамасы

Туындының формулалары

Формуланы дұрыс қолдану

Туындыны табу


Мен білемін














Менің қолымнан

келеді














Менің үйренгім

келеді













Үйге

Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын карталарға жазу арқылы сабаққа қорытынды жасайды.


«Мен бүгін...білдім», «Маған.....қиын болды», «Бұл сабақ менің өміріме....береді.». Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.